Skocz do zawartości

Pytanie po kodowaniu DRL


mazzik

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, ma pytanie po kodowaniu DRL.

 

Jest e90 z xenonami i czujnikiem zmierzchu

Po rozkodowaniu VIN jest też opcja:

896 - DAYTIME LIGHTS FUNCTION - choć nie wiem co ona tak naprawdę oznacza :?:

 

Do tej pory było tak (przed kodowaniem):

Przełącznik

- na 0 - wszystko zgaszone

- raz w prawo - światła pozycyjne - "gong" w przypadku otwarcia drzwi

- dwa razy w prawo - światła mijania - po włożeniu kluczyka do stacyjki, zapalały się pozycyjne, po odpaleniu samochodu zapalały się xenony, po zgaszeniu xenony gasły, ringi świeciły do momentu otwarcia drzwi

- raz w lewo - zasada działania jak dwa razy w lewo - czyli ringi po kluczyku, xenony po zapłonie, po zgaszeniu ringi do chwili otwarcia drzwi - czyli żadne "auto" tylko zwykłe mijania po kluczyku :roll:

 

Pojechałem zakodować DRL. I teraz jest tak (po kodowaniu):

Przełącznik:

- na 0 - po odpaleniu H7 na 30% (nie jestem pewny wartości ale wiadomo o co chodzi)

- raz w prawo - i tu pierwsza zmiania w przypadku gdy silnik pracuje razem ze światłami pozycyjnymi świeca również światła DRL, w przypadku zgaszonego silnika "problemu" nie ma (jednak udało mi się doczytać na forum, że inni też tak mają)

- dwa razy w prawo - i tu druga zmiana - która mnie właśnie zastanawia - światła pozycyjne nie gasną po wyjęciu kluczyka i otworzeniu drzwi. Czyli nie ma możliwości jeździć na światłach mijania non-stop (jak zostawię przełącznik w tej pozycji to zostawię zaświecone pozycyjne)

- raz w lewo - no tutaj pełen sukces :) - jasno to DRL, zasłonięcie czujnika zmierzchu = zapalenie xenonów

 

Moje pytanie jest takie: czy obecne działanie przełącznika w pozycji dwa razy w prawo (mijania) po zakodowaniu DRL jest "poprawne"?

Czy da się to jakoś pogodzić? (czyli mieć działający czujnik zmierzchu na auto oraz gasnące pozycyjne po wyjęciu kluczyka gdy przełącznik jest na mijania)

Czy to jest albo albo?

Kodowanie było trochę "na szybkości" i wolę zapytać osób zaufanych (tutaj) zanim ewentualnie usłyszę "nie da się".

 

Dodam, że jest to pierwszy wypust e90 (jeśli chodzi o licznik to nie da się w nim dodać opcji DRL on/off)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moje pytanie jest takie: czy obecne działanie przełącznika w pozycji dwa razy w prawo (mijania) po zakodowaniu DRL jest "poprawne"?
Tak.

 

Czy da się to jakoś pogodzić? (czyli mieć działający czujnik zmierzchu na auto oraz gasnące pozycyjne po wyjęciu kluczyka gdy przełącznik jest na mijania)
Nie.

 

Czy to jest albo albo?
Albo albo.

 

Kodowanie było trochę "na szybkości" i wolę zapytać osób zaufanych (tutaj) zanim ewentualnie usłyszę "nie da się".
Nie da się. :)

 

Masz zakodowane dobrze. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Czyli bez sensu bo jest to ze po zakodowaniu można zapomnieć o samych ringach ( światła pozycyjne)?
Nie jest to bez sensu ale tak, możesz zapomnieć o samych ringach.

 

Zawsze po przekreceniu przełącznika raz w prawo będą się świecić światła pozycyjne z zakodowanymi dziennym z długich (drl)?
Tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.