Skocz do zawartości

Brak kierunkowskazów, centralnego, szyby nie chodzą.


mate1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym forumowiczem, mam problem z swoją e91 pochodząca z 2007r. A więc kupiłem ją uszkodzona w prawy tył, stała u blacharza została zrobiona i poszła do lakiernika. Niestety po przyjeździe do domu zorientowałem się ze brakło kierunkowskazów myślałem ze to bezpiecznik jednak się okazało ze nie uzbierala się cała lista rzeczy które są nie sprawne mn. Podświetlenie klamek, centralny zamek nie chodzi, szyby się nie opuszczają brak świateł długich, pozycji, halogenow i pewnie jeszcze coś by się znalazło. Elektromechanik rozkłada ręce, proszę o jakiekolwiek porady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przerabiałem ten temat ostatnio. Masz Kolego problem z modułem FRM.

Być może moduł nie został podłączony. Moduł znajduje się koło nóg kierowcy. Żeby się do niego dostać musisz zdjąć plastykową nakładkę progu (na zatrzaskach), a następnie odkręcić dźwignię otwierania przedniej maski, oraz wkręt mocujący plastik pod dźwignią. Następnie wypinasz osłonę z zatrzasków i widzisz moduł z trzema wtyczkami.

Niestety z tego co piszesz, auto było uszkodzone w tył, więc raczej blacharz do FRM nie zaglądał. Niestety z tego co czytałem po forach na świecie oraz na własnym przykładzie, powiem, że ten moduł to niezłe g****, potrafi paść sam z siebie, przy odpinaniu akumulatora albo jak w moim przypadku, przy próbie odpalenia na za słabym akumulatorze. Często tak na prawdę moduł nie jest uszkodzony elektrycznie, tylko wykasowaniu ulega EEPROM. Koledzy z za wschodniej granicy radzą sobie z tym za pomocą programatora, jedna większość ludzi po prostu wymienia. Po wymianie wymagane jest programowanie (inne w wypadku nowej części, inne w przypadku używki).

 

Gdybyś kupował moduł, sprawdź jaki masz fabrycznie, bo było tego kilka rodzajów.

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wymieniłeś jedyna różnica to centralny zamek - u mnie działał, jednak pozostałe rzeczy, w tym elektryczne szyby, składanie lusterek, tempomat, oświetlenie wnętrza nie działało.

Niestety nowsze beemki to dość skomplikowane wynalazki i "sterownik od świateł" odpowiada, a przynajmniej wpływa, na trochę więcej rzeczy.

Podjedź gdzieś do warsztatu na komputer i zczytaj błędy. Stawiam jednak, że nie będzie komunikacji z FRM.

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FRM steruje przednimi szybami, oświetleniem i centralnym zamkiem. Dodatkowo powinieneś mieć błąd na kompie "Lighting system failure" czy coś w tym stylu.

 

Ten mofuł Ci najprawdopodobniej padł, lubią się psuć.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektromechanik mówi ze łączność to jest z każdym modułem i jest bardzo dużo błędów niestety nie wiem jakie, ale zauważyłem ze na komputerze pokazał się błąd auto na jakimś podnośniku. Elektromechanik twierdzi i uważa że to jakiś moduł zarządzania energią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem w e91 tylko to 2010 rocznik, nie dzialaly swiatla w klamkasch itp itd. podobnie jak u Ciebie co sie okazalo po odlaczeniu akumulatora samochodzik przeskakuje w tryb transportowy, trzba go podloczyc pod kompa z oprogramowaniem od iso, zaadoptowac na nowo akumulator i wylaczyc tryb transportowy U mnie wszystko zadzialalo po takim zabiegu, koszt 70zl ale ze jescze mialem kilka pytan do owego mechanika komputeronika do dalem mu 100 i obie strony byly zadowolone :) sproboj moze podziala i u Ciebie zawsze to tansze niz nowe moduly

Pozdrawiam i daj znac jak juz sie uporasz przyda sie dla innych z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.