Skocz do zawartości

co tak stuka u mnie w aucie ???


pawel kurzdym

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób jeszcze jeden filmik tylko powkrecaj go na wyższe obroty w kabinie i po otwarciu maski z zewnątrz. Mam jedna teorie ale to raczej nie h sie wypowiadają osoby zaznajomione z M57, na panewki trochę za cicho to wali ale jak mówiłem zrób jeszcze jeden na wyższych obrotach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był podobny efekt dźwięku traktora jak miałem koło pasowe rozwalone tyle ze dosc odczuwalne wibracje na budę tez szły. Jeżeli to nie koło pąsowe nie wtryski i nie panewki to nie wiem co, może jakiś zawór? Na M57 az tak sie nie znam trzeba by sie jakiegoś speca z forum spytac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięki brzmią trochę znajomo - w moim mam podobnie, choć jakby trochę ciszej. Zauważyłem, że słychać to tylko jak się stanie z boku samochodu na wysokości przegrody (słychać też jak się podjedzie autem obok innego samochodu albo obok ściany). Nie słychać tego za bardzo jak się stanie przodem do auta, nawet po otwarciu maski. Słyszalne jedynie na ciepłym silniku. Mam wrażenie stukanie cichnie podczas jazdy przy odpuszczaniu gazu.

 

Moje pierwsze podejrzenia padły na wtryski. Jak się okazało jeden korygował około 1.6 więc poszedł do wymiany. Po wymianie wszystko w granicach +/- 1.0 i słychać nadal. Kolejnym podejrzanym było koło dwumasowe - po wymianie wtryskiwacza przez jakiś miesiąc się trochę odzywało ale potem ucichło.

 

Auto jeździ normalnie, nie szarpie. Mechanik mnie uspokaja, że nie mam się czym przejmować. Mimo wszystko trochę nie daje mi to spokoju, zwłaszcza kiedy zdarzy mi się słyszeć jakieś inne 3.0d chodzące cicho i równomiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam panowie jestem po wizycie w warsztacie który polecaliście na forum okazuje się ze stuki dochodzą od komory silnika a dokładniej z miejsca gdzie jest wał korbowy mechanik stwierdził ze problem jest na ostatnim wykorbieniu czyli od szóstego cylindra ... cieżka sprawa przykładali rurki osłuchiwali i stwierdzili silnik wykluczyli również na 90 procent konwerter od skrzyni nie nagrałem filmiku ale to bardzo podobnie wyglądało do tego co znalazłem na youtube

https://www.youtube.com/watch?v=C5hJTJN3yRk

może ktoś się spotkał z czymś podobnym czy jest możliwość żeby stukot przenosił się po silniku w jakiś dziwny sposób tzn ze po przyłożeniu rurki słychać go tutaj a tak naprawdę to tylko echo jakiegoś innego uszkodzonego elementu które się tak niesie ???

wtryski są sprawdzone a panewki nowe jeśli ktoś ma jakieś pomysły co to może być czekam na komentaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.