Skocz do zawartości

320d e90 po wymianach wzrosło spalanie


rocca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój samochód to e90 320d 163KM 2005r manual.

W tamtym tygodniu wstawiłem auto do mechanika, robione były:

klapki

wymiana termostatu głównego i egr

wymiana oleju razem z filtrami oleju,powietrza i paliwa+kabinowy

nowe świece

 

Odebrałem auto i zresetowałem średnie spalanie(poprzednie było w okolicach 7.5L z czego większość to miasto). W lecie było około 7.1l w zimie 7.7l.

 

Po wyżej wymienionych wymianach spodziewałem się raczej, że jeśli będzie różnica w spalaniu to na minus a nie na plus. Jednak po niecałym tygodniu jazdy w mieście komputer pokazuje mi 9.5L. W dodatku zauważyłem pewną różnicę, podczas dodawania gazu wskazówka spalania rusza się sporo mocniej niż wcześniej, nawet przy niezbyt mocnym przyśpieszeniu idzie pod 20L.

Przyśpieszenie raczej bez zmian. Nie czuje aby samochód był zamulony. Tylko to spalanie.

Dodam, że samochód normalnie stoi w ciepłym garażu więc mrozy też nie mają raczej na to wpływu. Zresztą w tamtym roku jeździłem całą zimę i takiego spalania nie było nigdy :mad2:

 

Ktoś ma jakieś pomysły?

Na dniach pewnie zadzwonię do mechanika zapytać co to może być, ale warto również zasięgnąć informacji na forum :)

 

Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.