Skocz do zawartości

Brak prądu w e90 318d 2007r


maciejsan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pojawił mi się taki problem z autem jak brak prądu na centrali bezpieczników w schowku pasażera. Skąd wiem że na centrali? Bo klemy są dobrze dokręcone, nie są zaśniedziałe, akumulator jest dobry, prąd dochodzi wszędzie oprócz centrali. Więc poruszałem trochę centralką i działało dalej. Zaniepokojony pojechałem do elektromechanika, oczywiście zostawiłem mu auto na 48h. Posprawdzał niby i stwierdził, że jest to wina centrali. Nie wiem po czym ani jak. Nie zapłaciłem nic ponieważ powiedział, że "coś tam zrobił" ale nie daje gwarancji że to będzie działać i jakby co to żebym dzwonił. Tak sobie jeździłem i jeździłem aż zaczęły się upały. Po przejechaniu nawet 10km zaparkowaniu auta i wyłączeniu, zamknięciu już otworzyć nie mogłem - Brak prądu. Zauważyłem że wyskakiwał z centrali przekaźnik TYCO 61.36-6901469 i był gorący. Więc po chwilowym ostudzeniu przekaźnika znów włożyłem spowrotem i działało wszystko ok. Kilka razy tak się stało i przestało (wraz z upałami). Teraz znów się zaczęło. Po ruszeniu całą skrzynką bezpieczników/przekaźników prąd się włączał i do kolejnego wyłączenia auta było ok. Dziś niestety jadąc na ryby pod zoologiem auto wyłączyło się zupełnie i nie pomogło nic. Zdjęcie klem - nic. Ruszanie skrzynką - nic. Przekaźnik nawet nie był ciepły tym razem. Skończyło się na lawecie i teraz nie wiem co dalej... HELP :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Widzę, że żaden ze specjalistów dalej nie odpisuje. Więc dopiszę kilka kolejnych sytuacji, które przydażyły mi sie kilka dni temu.

Mianowicie: Odpalam normalnie, jadę 5km, jest ok. Jadę 20 naciskam Start/Stop, cyk, nie ma prądu w ogole, ani awaryjne nie działają ani światła, najmniejsza lampka nie działa. Skrzynka bezpieczników gorąca opór. Zostawiam auto z otwartymi drzwiami i schowkiem na przysłowiowego papierosa. Skrzynka bezpieczników schładza się i EUREKA, wszystko znów działa. Jadę dalej, po kilku km auto w trakcie jazdy wyłącza sobie prąd nie mam nic oprócz (dzięki Bogu) odblokowanej kierownicy, moge skręcać i to ratuje mnie przed zatrzymaniem się na słupie. po chwili znów mogę odpalić. Wyłączam głośniki, klimatyzację bluetooth, wszystko oprócz świateł i jadę normalnie bez problemów... Ktoś coś może się wypowiedzieć na ten temat ? Czy może jest jakiś bezpiecznik GŁÓWNY, który odcina prąd od akumulatora na resztę auta ? Czy to coś w skrzynce z bezpiecznikami? W ogóle ktoś ma jakiś pomysł gdzie szukać ? :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.