Skocz do zawartości

N53B30 opinie awaryjnosc


glawiator

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do uzytkownikow N53B30 tego silnika moze sie ktoz wypowiedziec szukalem i nic nie znalazlem interesuje mnie jak z awaryjnoscia jest w nim i czy ewentualne naprawy i ich koszta sa w nie za wysokich cenachjak na ten model, i jeszcze jedno odnosnie paliwa czy bardzo czuly jest ten silnik na zle jakosci paliwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co o tym myslicie

 

Nie ma aut bez wad. W tym silniku jest znany problem z głowicą.

Wymieniać regularnie olej, pilnować żeby był górny stan i nie jeździć jak 80-latek.

I nie myśleć o awarii, bo jak coś ma się zepsuć to i tak się zepsuje.

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard to wtryski i pompa wysokiego cisnienia jak w kazdym benzynowym Bmw z bezposrednim wtryskiem. Sonda Nox tez pada... Tragedii nie ma jak w przypadku diesla N47 :mrgreen:

Nastepny :mad2: :duh:

Jednym problemem w n47 jest lancuch . Koszt ok 4000 i po problemie. Wychodzi taniej niz wtryski :cool2:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie chce kupić e90tylko nie wiem jaki model silnika no jest panowie porażka wN52glowice wadliwe tloki wN53zasrane wtryski panowie czy nie ma modelu który jest najmniejszym prawdopodobienstwem awaryjnosci. Powiem szczeze zaczynam wontpic w BMW i powoli odchodzi mi chęć pakowania sie w to ale chce BMW! No ręce opadają. Wiec do rzeczy jaki silnik benzynowy przysporzy mi najmiej kłopotów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie chce kupić e90tylko nie wiem jaki model silnika no jest panowie porażka wN52glowice wadliwe tloki wN53zasrane wtryski panowie czy nie ma modelu który jest najmniejszym prawdopodobienstwem awaryjnosci. Powiem szczeze zaczynam wontpic w BMW i powoli odchodzi mi chęć pakowania sie w to ale chce BMW! No ręce opadają. Wiec do rzeczy jaki silnik benzynowy przysporzy mi najmiej kłopotów?

 

Konkurencja w postaci Audi czy Mercedesa również nie ma bezawaryjnych jednostek napędowych. Im nowsze silniki tym bardziej skomplikowane i droższe w naprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Witam właśnie chce kupić e90tylko nie wiem jaki model silnika no jest panowie porażka wN52glowice wadliwe tloki wN53zasrane wtryski panowie czy nie ma modelu który jest najmniejszym prawdopodobienstwem awaryjnosci. Powiem szczeze zaczynam wontpic w BMW i powoli odchodzi mi chęć pakowania sie w to ale chce BMW! No ręce opadają. Wiec do rzeczy jaki silnik benzynowy przysporzy mi najmiej kłopotów?

 

żaden :cool2: wszystkie spierdolo@#

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard to wtryski i pompa wysokiego cisnienia jak w kazdym benzynowym Bmw z bezposrednim wtryskiem. Sonda Nox tez pada... Tragedii nie ma jak w przypadku diesla N47 :mrgreen:

Nastepny :mad2: :duh:

Jednym problemem w n47 jest lancuch . Koszt ok 4000 i po problemie. Wychodzi taniej niz wtryski :cool2:

Za 4000 plus części to mi proponowali zrobic łańcuch w ASO. Jest masa firm które robia łańcuch za 1200-1500 zł. Plus części drugie tyle.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie chce kupić e90tylko nie wiem jaki model silnika no jest panowie porażka wN52glowice wadliwe tloki wN53zasrane wtryski panowie czy nie ma modelu który jest najmniejszym prawdopodobienstwem awaryjnosci. Powiem szczeze zaczynam wontpic w BMW i powoli odchodzi mi chęć pakowania sie w to ale chce BMW! No ręce opadają. Wiec do rzeczy jaki silnik benzynowy przysporzy mi najmiej kłopotów?

Odpuść sobie BMW. To są złe samochody dla ludzi którzy chcą wontpic. Wszystkie jak jeden są bardzo awaryjne. Psują sie wszystkie części. Bardzo drogie w naprawie i utrzymaniu. BMW. Będziesz miał wydatki. Kup jakakolwiek inna markę. BMW ma teraz napęd na przód i zero prestiżu. Duzo traci na wartości i ogólnie jest kiepskie. Kiepsko wykonane, szumi trzeszczy i nie jedzie. Kup golfa albo audi tylko nie BMW.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie (po co piszecie te posty o ortografi które nic nie wnoszą do tematu jak chcecie poprawiać ludzi to zmieńcie zawód na nauczyciela i idźcie uczyc dzieci do podstawówki !)

No wiadome ja biore to pod uwagę ze w aucie cos sie zepsuje i trzeba to wymienic no ale bez przesady w aucie za tyle pieniędzy to jest to nie do pomyślenia zeby byly tak powazne usterki! A myslenie takie jak zeby kupić bmw i pakowac w nie kupe kasy po miesiącu od użytkowania to porazka.. A wlasnie żebyście wiedzieli ze Honda lepsze silniki benzynowe produkuje niż bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Hondę. Od poprawiania ortografii nie jest nauczyciel tylko słownik ortograficzny. Prawie każda przeglądarka ma taki słownik wbudowany, tylko trzeba chcieć korzystać, a nie mieć innych ludzie w d.upie. Błąd sie moze zdarzyć każdemu, ale Ty nie szanujesz innych ludzi. Piszesz w taki sposób, ze trudno zrozumieć o co Ci chodzi.

Kup Hondę.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie (po co piszecie te posty o ortografi które nic nie wnoszą do tematu jak chcecie poprawiać ludzi to zmieńcie zawód na nauczyciela i idźcie uczyc dzieci do podstawówki !)

No wiadome ja biore to pod uwagę ze w aucie cos sie zepsuje i trzeba to wymienic no ale bez przesady w aucie za tyle pieniędzy to jest to nie do pomyślenia zeby byly tak powazne usterki! A myslenie takie jak zeby kupić bmw i pakowac w nie kupe kasy po miesiącu od użytkowania to porazka.. A wlasnie żebyście wiedzieli ze Honda lepsze silniki benzynowe produkuje niż bmw

 

Kolego, zawsze bedzie sie cos psulo w kilkuletnim aucie. W jednym mniej w innym wiecej. Zalezy jak poprzedni wlasciciel o to dbal. Sprawdz ksiazki serwisowe i historie pojazdu i jak jest ok to bierz.

W hondzie tez beda sypac sie rozne rzeczy.

Jak juz koledzy wczesniej pisali - obecne auta sa o wiele gorzej wykonane w stosunku do tych z np polowy lat 90-tych, bo biznes obecnie kreci sie wokol czesci zamiennych itp.

Roznica w naprawie miedzy honda a bmw bedzie taka, ze czesci zamienne (i robocizna) hondy beda o wiele nizsze. Choc nie zawsze.

Bmw wcale takie drogie nie jest - drogie jest jego utrzymanie, ale cos za cos.

Raz BMW, zawsze BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadome ja biore to pod uwagę ze w aucie cos sie zepsuje i trzeba to wymienic no ale bez przesady w aucie za tyle pieniędzy to jest to nie do pomyślenia zeby byly tak powazne usterki!

 

To znaczy za ile pieniędzy? Nie kupujesz nowego auta z salonu, tylko używkę. Poza tym chłopaki mają nówki sztuki F10 za 200-300 tys. i nagle po 50 tys. km się okazuje, że w 528i się zatarł silnik, a gwarancja skończyła się miesąc temu. Poza tym nie pamiętam, żeby BMW się kiedykolwiek chwaliło bezawaryjnością. Zawsze chodziło o radość z jazdy i pewność prowadzenia. Chcesz auto bezawaryjne, kup balerona, najlepiej E500 i zrobisz nim jeszcze milion kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Hondę. Od poprawiania ortografii nie jest nauczyciel tylko słownik ortograficzny. Prawie każda przeglądarka ma taki słownik wbudowany, tylko trzeba chcieć korzystać, a nie mieć innych ludzie w d.upie. Błąd sie moze zdarzyć każdemu, ale Ty nie szanujesz innych ludzi. Piszesz w taki sposób, ze trudno zrozumieć o co Ci chodzi.

Kup Hondę.

 

Jak masz trudności w czytaniu ze zrozumieniem to nie jest nasz problem tylko twój na to moze poradzić tylko ponowna edukacja,a to jak pisze to jest moja sprawa a jak ciebie oczy bola i ci krwawią bo zobaczyles blad ort to przestan czytac ten post i wogole przestan czytac...

 

Wracajac do tematu teraz jest wszystko robione tak ze jak minie okres gwarancjii to juz urzadzenie pada ale to nie powinno dotyczyć aut bo tylko producent moze na tym stracic. A mówiąc drogie w utrzymaniu co masz na myśli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesci zamienne (w duzej czesci jedynie oryginalne); to ile serwisy kasuja za robocizne przy bmw; ubezpieczenie itd itp. Po prostu koszty eksploatacyjne.

 

Tylko musisz tez sobie zadac jedno wazne pytanie. Czy chcesz czerpac przyjemnosc z jazdy czy jedynie przemieszczac sie z punktu a do b. Jesli to pierwsze, to kupuj bmw, a moge Cie zapewnic ze zapomnisz o jakichkolwiek wydatkach i zapomnisz o naprawach i kosztach z nimi zwiazanych, kiedy ponownie siadziesz za kolkiem i wcisniesz pedal gazu. Bmw daje radosc z jazdy i my - wlasciciele tej marki - potrafimy wybaczyc wiele. Usmiech bedzie Ci sie pojawial za kazdym razem na twarzy kiedy bedziesz mogl sie swoim bmw przejechac.

 

Jesli natomiast chcesz jedynie dojezdzac do pracy itp. i nie zalezy Ci na komforcie/przyjemnosci z jazdy - zainwestuj pieniadze w cos innego.

 

Ja mialem kilka innych samochodow i zawsze wracalem do bmw bo nic innego mi nie dawalo tyle radosci z jazdy.

 

Pozdrawiam.

Raz BMW, zawsze BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.