Skocz do zawartości

Dedykowany pilot do webasto e90


melonidas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam orygianlny pilot bmw do webasto

 

images?q=tbn:ANd9GcQ9p3JNLSZu9cGFATSJPMPw-kpSSuC9il-isBATHESe5XXbwHXf8A

 

I teraz mam pytanie do was

1. Czy aby móc sparować pilot z autem, to trzeba mieć aktualnie zamontowane webasto w aucie??

1. Jeżeli nie jest to wymagane, bo np nim można załaczyć samą dmuchawę, , to proszę pomóżcie mi w sparowawaniu pilota z autem

Dodam że sposoby podane poniżej nie zdają egzaminu

 

"Postby Pawelusz » 07 Oct 2011 14:25

witam ponownie,

podaje sposób programowania pilota webasto który zadziałał u mnie - E60 z przyciskiem start/stop

 

1. wsiąść do samochodu i zamknąć drzwi ( nie na klucz)

2. włożyć kluczyk do stacyjki na ok 3 sekundy (zapala się tylko kontrolka od airbagu) i wyjąć

3. trzymając wciśnięty przycisk OFF na pilocie wcisnąć 3x przycisk ON

4. puścić przycisk OFF

5. centralny zamek sam zamknął i otworzył drzwi na potwierdzenie operacji.

 

Pozdrawiam"

 

"artuj

To jeszcze dla potomnych, jak w E9x zakodować oryginalnego pilota BMW do Webasto:

 

Wsiadamy do auta, zamykamy wszystkie drzwi (nie na klucz)

Wkładamy kluczyk do stacyjki i zaraz wyciągamy

Naciskamy na pilocie Webasto guzik OFF i trzymamy go

Jednocześnie naciskamy 3 razy guzik ON

Puścić przycisk OFF - centralny zamek zamknie i otworzy zamki na potwierdzenie operacji"

 

Błędów nie posiadam w aucie bo sprawdzałem, nie wiem co jeszcze możńa zrobić w tej sytuacji??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)1. Czy aby móc sparować pilot z autem, to trzeba mieć aktualnie zamontowane webasto w aucie??(...)

 

Na 90% tak, a na 100% musi być aktywowane w module IHKA oraz najprawdopodobniej również CAS. Sygnał z pilota odbiera CAS który korzysta z tej samej anteny co pilot zdalnego sterowania/radio/telefon. Po odebraniu sygnału wzbudza sterowniki (przekaźnik 15 jeżeli mnie pamięć nie myli) i już po CAN przekazuje info do IHKA, następnie IHKA to po szynie LIN komunikuje się z Webasto.

 

Mogłem coś namieszać ponieważ nie mam kompletnej dokumentacji a w tym co mam jest sporo białych plam które sam wywnioskowałem niekoniecznie dobrze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
A mnie się udało sparować pilota bmw bez kodowania (takiego w wersji konwerter z przewodami podłączonymi do centralki Webasto). Piecyk Webasto był ale nie był widoczny przez auto więc jakby go nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)1. Czy aby móc sparować pilot z autem, to trzeba mieć aktualnie zamontowane webasto w aucie??(...)

 

Na 90% tak, a na 100% musi być aktywowane w module IHKA oraz najprawdopodobniej również CAS. Sygnał z pilota odbiera CAS który korzysta z tej samej anteny co pilot zdalnego sterowania/radio/telefon. Po odebraniu sygnału wzbudza sterowniki (przekaźnik 15 jeżeli mnie pamięć nie myli) i już po CAN przekazuje info do IHKA, następnie IHKA to po szynie LIN komunikuje się z Webasto.

 

Mogłem coś namieszać ponieważ nie mam kompletnej dokumentacji a w tym co mam jest sporo białych plam które sam wywnioskowałem niekoniecznie dobrze.

 

Pozdrawiam

 

Dziekuje artuj za sugestie, czyli najlepiej będzie jak najpierw zainstaluje webasto w podłączeniu in-line, zakoduje opcje webasto do mojego auta, jak auto będzie widziało piecyk to wtedy będe próbować parować pilot z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawosci, po co parowac pilot jezeli sie nie ma webasto (ja mam webasto i prawie nigdy nie uzywam pilota, nie nigdy nie uzywam pilota) ?

Dla samego faktu ze mozna (i dla mnie to jest ok) czy jest jakas idea za tym wszystkim (bo chyba nie puszczanie samego nawiewu). Mowie tu oczywiscie o ludziach z idrivem.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Tak z czystej ciekawosci, po co parowac pilot jezeli sie nie ma webasto (ja mam webasto i prawie nigdy nie uzywam pilota, nie nigdy nie uzywam pilota) ?

Dla samego faktu ze mozna (i dla mnie to jest ok) czy jest jakas idea za tym wszystkim (bo chyba nie puszczanie samego nawiewu). Mowie tu oczywiscie o ludziach z idrivem.

 

Pytanie zasadne bo sensu to nie ma. Po prostu kolega melonidas kompletuje elementy do doposażenia w ogrzewanie postojowe i chciałby wiedzieć czy pilot, który zakupił będzie działał z jego autem. To rozsądne podejście.

Pozdrawiam

Matrix2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiew z pilota to wcale nie taka zła sprawa. Jak jestem w pracy, to samochód często stoi w słońcu. Włączenie nawiewu zauważalnie obniża temperaturę we wnętrzu. Dalej jest cieplej niż na zewnątrz (inaczej być nie może), jednak da się już wsiąść. Mam seryjne szyby atermiczne, więc może dlatego u mnie efekt jest zadowalający - wnętrze jest szybciej przewietrzane niż się nagrzewa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.