Skocz do zawartości

Ryglowanie drzwi prawych??


kkamo84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukałem na forum i niestety nic nie znalazłem w tym temacie. Dziś chciałem zobaczyć jak się zdejmuje listwy wew. w moim aucie, ponieważ noszę się z zamiarem oklejania ich. Przy próbie demontażu i montażu listew wszystko łatwo poszło, lecz przy zamknięciu samochodu niestety pojawił się problem którego nie było? Jedne z drzwi przestały działać, dokładnie prawe od strony pasażera? Przy naciskaniu guzika od drzwi, jaki i pilota nie ryglują się? Nie reagują? Wszystko inne drzwi działają? Działa również przycisk DTC, przycisk świateł awaryjnych? Może ktoś z Was miał taki problem i wie jak go rozwiązać? Może ktoś wie co może być przyczyną?

Człowiek chcę trochę odmłodzić samochód a tu masz :(

Czekam na podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchaj jakim cudem zamek się zepsuł akurat przy demontażu listew?? Co ma z tym związek? Wszystko wcześniej działało. Myślałem raczej o źle zapiętej kostce w listwie z przyciskiem od drzwi, lub coś w tym stylu? Ale zamek? Tak sam z siebie i akurat przy grzebaniu w listwach? Dziwne by to było??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złośliwość rzeczy martwych, zawsze możesz zdjąć boczek i zobaczyć czy wszystko jest na swoim miejscu. Czasami lepiej oddać coś mechanikowi, wówczas jak coś przestanie działać to chciał nie chciał musi to naprawić ile by to nie kosztowało :)

 

U mnie zamek działał i działał aż pewnego dnia niespodziewanie zrobił GAME OVER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może być tak, że coś się stało z przyciskiem od drzwi na listwie? Może jakiś kabelek nie łączy? Jak ponownie wyjąłem tą listwę zamek zaczął działać przez chwilę, włożyłem ją na miejsce i niestety znów nie działa? Jak by coś nie łączyło? Przy ponownym wyjęciu listwy nie działa dalej??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko się zgadza, nie działa z żadnego dostępnego przycisku, tylko ręcznie od ruszenia klamką. Jak chciałem, zaryglować drzwi to musiałem paluchem wcisnąć bolec.

 

Skoro podejrzewasz, że coś nie łączy to, kwestia odkręcenia chyba 4 śrubek i zobaczysz na własne oczy, poruszasz kabelkami i jak zadziała to wypij piwko i się zrelaksuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum, gdzieś jest manual, jak zdjąłeś listwę ozdobną to zaświeć lampką i oczom Twym ukażą się śrubki, które trzeba odkręcić.

 

to Ci pomoże

 

viewtopic.php?f=70&t=207518&p=1521287&hilit=jak+zdj%C4%85%C4%87+boczki#p1521287

 

Ja wymieniałem z tyłu, koszt w ASO 190PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.