Skocz do zawartości

BMW E91 Dziwne stukanie przy odpalaniu.


kubsonen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie znalazłem nigdzie tego problemu. Może się czepiam, nie jest to jakiś wielki problem, lub wielka wada tylko dzisiaj podczas odpalania mojej BMW E91 zauważyłem że podczas momentu kiedy silnik już tak jakby załapuje i odpala, słychać dziwny sekundowy stukot spod deski rozdzielczej. Stukot jest słyszalny tylko w tym momencie odpalania jak cała buda dostaje największych wibracji. Dodam że podczas odpalania z pod maski nic nie słychać, tylko i wyłącznie w środku. Dźwięk ten dochodzi tak jakby zza nawigacji.

Mały filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=svbS7eKwnwE&feature=youtu.be

Dźwięk ten słychać w około 40s . Nie mam pojęcia co to jest może miał ktoś ten problem lub inaczej nazywając taką nic nie wnoszącą do tematu głupotę. W stosunku do mojej BMW jestem pedantyczny i nie lubię jak mi coś wali i chciałbym to zniwelować.

Po odpaleniu silnika nie ma mowy i jakichś trzaskach, silnik idealnie równo i cicho pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę żarty dla kolegów się trzymają, dzięki za pochwałe co do mojej cudownej playlisty. Ale to słychać przez około sekunde w 40 sek słuchać takim mały łomocik, nikt naprawde nie mial nigdy takiego czegoś ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

mam coś podobnego chyba - jak zapalałem auto było słychać spod maski takie "puff" nie wiem jak to inaczej określić, taki wystrzał powietrza jakby. Mechanik opczaił sprawę i powiedział mi, że jakiś napinacz do wymiany. Na ten moment napinacz wymieniony ale dźwięk pozostał .. Cała sprawa ma miejsce oczywiście tylko przy odpalaniu.

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

mam coś podobnego chyba - jak zapalałem auto było słychać spod maski takie "puff" nie wiem jak to inaczej określić, taki wystrzał powietrza jakby. Mechanik opczaił sprawę i powiedział mi, że jakiś napinacz do wymiany. Na ten moment napinacz wymieniony ale dźwięk pozostał .. Cała sprawa ma miejsce oczywiście tylko przy odpalaniu.

Co do twojej sugestii i kolegi wyżej to te dzwięki byłoby wyraźnie słychać jakby stało się na zewnątrz z otwartą maska. A tutaj nic tylko i wyłącznie we wnętrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam to samo w swoim E90, przy odpalaniu stuka coś właśnie w środkowej części deski rozdzielczej, u mnie jeszcze ten dźwięk nasila sie przy szybkim cofaniu i nieraz przy gaszeniu auta. Sprawdź cofanie bo wtedy to sie nasila mocno. Nie wiem czy mam z tym jechac do mechanika żeby rozbierał deske czy nie.... pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest podobny temat. U mnie i kilku innych kolegów z silnikiem n47 jest sytuacja jak w filmikach na 1 stronie tego wątku viewtopic.php?f=70&t=227572. Nie twierdze, że macie to samo, ale sprawa dzieje się przy odpalaniu auta więc wygląda podobnie. Niestety, nikomu nie udało się dotychczas w 100 % stwierdzić, co jest odpowiedzialne za ten niemiły dźwięk.

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Siema,

Pewnie filmik nie oddaje tego dźwięku ale chyba wiem o jaki dźwięk Ci chodzi, bo od dwóch tygodni mam chyba identyczną sytuację, coś za navi mi zastuka przy odpalaniu silnika. Ten sam dźwięk się pojawia jak np próbuję przyspieszyć na za niskim biegu, np po zwolnieniu przy progu zwalniającym. Pojawiło się to chwilę po odebraniu samochodu z warsztatu, a miałem wymieniane przednie zawieszenie i czyszczony zawór EGC, także nie wiem czy czegoś tam nie dokręcili czy co może być przyczyną tego stukania. Doszedłeś do tego co tam się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo. Dźwięk pojawił się po odebraniu samochodu z aso bmw(akcja serwisowa na rozrząd)

Myślałem że za deską/radiem coś stuka, ale zabrałem się za to po 2 miechach i to jednak nie tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 8 lat później...

Cześć, mam coś podobnego. Przy odpaleniu jest takie jakby uderzenie (?) nie wiem jak to określić. Nie wiem też jak się do tego zabrać. Czy ktoś może podpowiedzieć od czego zacząć? Lub miał ktoś coś podobnego i udało się rozwiązać problem? Z zewnątrz nie słychać nic, tylko w środku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.