Skocz do zawartości

czym różni się silnik M47 150km od M47 163km


gorus

Rekomendowane odpowiedzi

Od e46 niekoniecznie będzie pasował. Silniki w e90 różniły sie tylko moca w e46 juz nie tylko. Kobra ci wyszła bokiem w jakim silniku? W ramach e90 nawet silniki o tej samej mocy sie różniły w budowie. Były wersje z dpf i bez.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem, nie widziałem silnika od e46 na oczy wiec trudno mi powiedzieć.

Ja mam u siebie M47 150km i wiem że to wersja tzw "flotowa" ograniczona moc ze względu na sprawy podatkowe, czy ubezpieczeniowe.

Oczywiście blokada mocy jest do ściągnięcia, i można odblokować te 13km, w aso wołają za to ok 1500zl, u ,mnie zrobił to dziqsek, ale prawdę mówiąc nie czuję różnicy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korbowód wyszedł bokiem ,dziura w bloku, potrzebuje gołego słupka , mam silnik od e46 150km osprzęt bede miał ze swojego wiec będzie pasować?

W podpisie masz 177km (po chipie ? czy moze masz N47 ?)

Chyba ze byla seria m47 177km ( bo juz sie pogubilem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. realoem te bloki zawsze mają różne oznaczenia. Na pierwszy rzut oka silniki różnią się kolektorem, sprężarką oraz prowadzeniem napędu pasowego. W M47N (150km E46) na osobnym pasku znajduje się sprężarka klimatyzacji, z kolei w M47N2(163KM E90) znajduje się pompa wspomagania. Zapewne mocowania osprzętów w bloku silnika jest nieco inne, np. inny rozstaw śrub.

 

Ja bym nie ryzykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.