Skocz do zawartości

E90 LCI szyba pasażera opuszcza sie przy zamknieciu


zabaa1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z szyba pasażera, mianowicie po nacisnieciu szyba jedzie do góry po czym nagle zjeżdża kawałek na dół i tak za każdym razem. Aby ją zamknać dobrze żeby nie było przedmuchów to musze ja zamykac na wyczucie tak aby nie zamknęła sie do końca bo zaraz zjeżdża. Gdzieś w google wyczytałem o jakimś nauczaniu ale nie wiem czy to to i jak konkretnie to zrobic.

Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przy tych objawach jest winne zabezpieczenia przed przytrzaśnięciem.

Sprobuj je na nowo zaprogramowac:

 

Wsadz kluczyk i przy wylaczonym silniku:

1.) Opusc calkiem szybe

2.) Zamknij ja do konca trzymajac przycisk przez nastepne 5-10 sekund.

 

Jesli to nie pomoze sprobuj jescze nasmarowac prowadnice szyby i

 

Nowa instalacja sterownikow do zamykania szyb.

 

W innym wypadku wymiana motoru mechanizmu podnoszenia

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie byłem w garażu i próbowałem coś takiego zrobic ale chyba zroliłem to zle bo tylko na właczonym zapłonie. Ale zaraz pójdę i jeszcze raz spróbuje na zapalonym silniku.

Ogólnie szyba chodzi ładnie, zjeżdża do końca ale jak dojedzie do konca to odbija i jest luka ok 3 cm.

 

A tak na marginesie mam problem tez z klaksonem, tzn nie ma go jak nacisne klakson to słychac tykanie w okolicy bezpieczników.

Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dobrze czytałeś, musisz zrobić inicjalizację szyby.

TUTAJ masz podobny temat.

Opisałem w nim metodę, którą zastosowałem u siebie i która zadziałała.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jesli masz szyberdach to i szyberdach musisz w ten sposob zaprogramowac i sprobuj to zrobic w roznych kolejnosciach zaczynajac od kierowcy strony.

 

Jak to nie podziala nasmaruj prowadnice i uszczelki. Jesli jest za sucha motor moze miec za duzy opor i wlacza sie ochrona przed przycieciem.

 

Zamykajac okna przyciskiem na kluczu nie ma tej ochrony wiec moze tak sprobuj i zobacz co sie stanie.

 

Nie wiem czy da sie naprawic taki motor od podnosnika szyb ale poszukam jak nic nie pomoze.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. jutro rozbiore drzwi i oblukam, bo z nauczaniem czy jakos tak nic nie pomaga. Z domykania z kluczyka tez jest to samo, szyba sie zamknie i pochwili odjedzie w doł na ok 3cm. Szyberdachu nie posiadam.
Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zanim podejmiesz sie rozbierania obudowy drzwi sprobuj nasmarowac czyms gumy tam gdzie szyba sie posowa w najlepszym wypadku czyms takim http://wurth.pl/pages/40 w ofercie maja plyn poslizgowo/ochronny a w najgorszym sprejem sylikonowym to napewno jest mniej pracy. Jesli pomoze to dobrze a jesli nie to mozesz jedna zecz odchaczyc :cool2:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dłubałeś coś ostatnio przy tych drzwiach? Mam na myśli np. odłączanie wtyczki drzwi, lub odłączanie aku kiedy szyba była opuszczona?

Jeżeli tak, to jest to typowo software'owa sprawa i jeżeli nie możesz tego załatwić inicjalizacją z poziomu przycisków to podłącz auto pod komputer i INPA załatwi temat.

Tak czy inaczej w pierwszej kolejności, zanim zaczniesz rozbierać boczek, czy co tam jeszcze, radzę podpiąć komputer i będziesz wiedział co jest nie tak.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to auto mam od miesiaca i jest to auto zagadka dla mnie i nic jeszcze nie dlubalem przy drzwiach ....

 

Mówie do tego mam problem z klaksonem ale to juz inna bajka.

Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem z szybami po wymianie FRM.

U mnie po zamknięciu auta opadły 3 szyby i została tylko ta która była zaprogramowana.

Stwierdzam ze nauczenie ich to była zmora.

W inna masz w FRM pokazane czy są einlernen czy nie, to ci powie co jest grane.

Mozesz tam usunąć ustawienia wszystkich szyb i od nowa uczyć.

Uczenie w moim przypadku było głupie bo tył uczył się od razu a przód nie chciał.

Odbywało się to tak przy włączonym zapłonie szyba na dół i trzymasz ok 20s. Po czym szyba do góry i kolejne 20s. Nieprzerwanie.

Słychać przy tym odgłosy od silniczka.

Nie wiem na czym to polega ale pierwsza przednia zaprogramowalem a druga za Chiny ludowe nie dało się. Po kilku godzinach za pierwszym razem udało się druga. Robiłem ta sama procedura. W inna pokazało ze wszystkie 4 są nauczone.

Jak zablokuje Ci szyby przy próbie uczenia to się nie martw odczekają kilka min i będzie dalej działać.

Ponoć w dis jest opcja uczenia. Inna tez ma ale u mnie tylko tył się uczył przód nie chciał.

Powodzenia

Ps ja walczyłem 2 dni w pierwszym ok 24 udało się prawa, drugiego dnia o 8 lewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.