Skocz do zawartości

Blokada kierownicy, uszkodzony CAS??


adolfone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

W mojej E90 zapaliła sie żółta kontrolka blokady kierownicy podczas jazdy paliła się na czerwono, aż wkońcu zablokowało kierownice - żółta kłódka na desce. Auto na lawete. Diagnoza mechaników wymieniamy kolumne. Najpierw chcieliśmy spróbować z używką, znalazłem kolumne z 2011 roku z roczną gwarancją. Po przywieznieniu samochodu mechanik mówi że nie może wykryć zapłonu i się nie może połączyć z samochodem, stwierdził że to pewnie kolumna tak zablokowała samochód. Kolumna została wymieniona na wyżej wymienioną używke. Okazało się że kolumna ponoć jest nie sprawna. Mechanik mówi żeby zamówić nową w serwisie(koszt ponad 2000zł) że nie ma co szukać bo to loteira. Kolumna zamówiona, zamontowana - samochód nie odpala, diagnoza mechanika pewnie stara kolumna uszkodziła CAS i że trzeba w serwisie zamówić CAS(1300zł) następnie zawieźć tam samochód i oni zaprogramują go za 700zł. Panowie powiedzcie czy mechanicy nie chcą mnie nabić w butelke, wiem że współpracuja z serwisem. Możliwe jest to że kolumna uszkodziła CAS? Słyszałem że są osoby które potrafią zaprogramować używany CAS pod samochód, ale z tego co mi wiadomo jest to nieliczne grono. Proszę o pomoc i porady. Za wszelkie informacje serdecznie dziekuje. Pozdrawiam

Edytowane przez adolfone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który masz rocznik auta?

 

Nowa kolumna, po co? Co Ty masz za mechaników?

Nie możliwe, aby kolumna popsuła moduł CAS. W twoim przpadku wystarczyło albo przeprogramować CAS (15 minut z kablem DCAN lub ICOMem), lub kupić używaną kolumnę i wymienić sam silniczke, który odpowiada za blokowanie.

 

Rozumiem, że mechaników masz od wszystkiego? Już nieźle kasy wywaliłeś w błoto!

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele przecież w takim przypadku wystarczyło auto zawieść do ASO zrobić adaptację blokady za kilka złotych co w 90% przypadków pomaga a dopiero potem gdyby się nie powiodło to rozebrać kolumnę i kombinować . Na forum są osoby ,które same czyściły lub wymieniały te rygle w kolumnie i koszt jest bez porównania mniejszy . Radzę jedż do ASO a zobaczysz ,że za kilka godzin auto odbierzesz sprawne . Edytowane przez amsat
Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz komfortowy dostep do samochodu tzn. dotykowe klamki ? Jesli tak sprawdz czy klamki dzialaja. Jesli nie dzialaja , masz zwarcie w ktorejs z klamek i to ona blokuje blokade kierownicy a ta z kolei zaplon. Jesli masz zwykle klamki to oczywiscie moj opis mozesz zignorowac. Edytowane przez szymonb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie kiedyś w serwisie pouczali, że niby może się CAS uszkodzić właśnie od tych żółtych i czerwonych kłódek ... ale kto to wie, może ktoś bardziej w temacie się wypowie

ja z tym tematem walczyłem trzy razy

programowanie po raz pierwszy, potem po raz drugi, potem czyszczenie po jednym dniu aż w końcu wymieniłem sztyce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może uszkodzić CAS, wiem z autopsji, nie ma to nic wspólnego!

W pierwszych rocznikach e90 wystepowały problemy z EVL, rozwiązaniem w większość przypadków była aktualizacja CASa, jeśli to nic nie dawało to wymiana kolumny kierowczniczej.

Rzecz jest w tym, że w tej kolumnie jest plastikowy silniczek, który ją blokuje i to on zwykle jest przyczyną problemu (jeśli nie soft). Wystarczy kupić używkę kolumnę i go wymienić. Koszt nieduży, nawet jeśli używki będziesz musiał kupić dwie.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie palilo sie na czerwono , ale samochod odpalal i jezdzil . U jednego kolegi z forum podlaczylem pod komp i wykasowal blad , ale na krotki orkes . Bład wracam . Poradzil sobie z ym PRO-MAX z forum . % min roboty przy jego komputerze i bledu nie ma . Jest specjalista i specjalista . Nie kazdy wszystko ogarnia ;) wymiana kolumny to ostatecznosc

sprzedam E90 . 2007 r. 214 tys km . bezwypadkowa


http://images9.fotosik.pl/3382/17096446618ee79emc.jpghttp://images9.fotosik.pl/3382/f4b104e47553a614mc.jpghttp://images9.fotosik.pl/3382/52cc5e934e5d2209mc.jpg

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.