Skocz do zawartości

(E90/91) Problem z elektrycznie składanym lusterkiem


Hitalin

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu mam kłopot z lusterkiem kierowcy. Kiedy po dłuższym czasie otwieram samochód z pilota, lusterko wykonuje taki piwot, że finalnie wygląda tak:

 

http://img27.imageshack.us/img27/6745/ofmi.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Muszę je wtedy ręcznie ustawić aby nadawało się do jazdy. Masakra. Próbowałem różnych sposobów. Manualnie ustawić je w pozycji zamkniętej (zwrócone ku szybie) i z kluczyka próbować je zamknąć ponownie. Nic. Zawsze wracają do tej idiotycznej pozycji ze zdjęcia.

 

Czytałem zagraniczne fora. Czesto pojawia się sugestia, żeby je na nowo zaprogramować. Ustalić im pozycję bazową (czy to nie są jakieś bajki?). Czy ktoś z Was miał taki problem i się go pozbył?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Mianowicie raz ręcznie je otworzyłem, a były zamknięte elektronicznie ze środka. Więc jak wsiadłem i bezmyślnie z pamięci je otworzyłem, to otworzyły się 'bardziej'... Ale ręcznie ustawiłem je z powrotem na dobrą pozycję i od tej pory jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W mojej e92 lusterka składają się tylko od wewnątrz. Aby składanie/rozkładanie było aktywne przy zamykaniu/otwieraniu samochodu z pilota trzeba coś szukać i przestawiać w iDrivie czy też wchodzi tu już w grę kodowanie programowanie specjalistyczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W mojej e92 lusterka składają się tylko od wewnątrz. Aby składanie/rozkładanie było aktywne przy zamykaniu/otwieraniu samochodu z pilota trzeba coś szukać i przestawiać w iDrivie czy też wchodzi tu już w grę kodowanie programowanie specjalistyczne ?

 

Trzeba kodowac.

Ciezko te operacje nazwac specjalistyczna :)

Jak ladnie zagadasz z kims z forum, to zrobi ci to nawet zdalnie przez neta.

 

Pozdrawiam,

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy da się ustawić składanie z pilota w aucie z komfortowym dostępem(tzn "dotykowe klamki" i bezprzewodowy kluczyk)?

W serwisie kiedys na pytanie dlaczego lusterka się nie skaldaja i nie otwierają z pilota (a szyby i szyberdach już tak) odpowiedzieli ze nie da się tego zaprogramować w aucie z komfortowym dostępem, w co mi się trochę nie chce wierzyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz jest temat o lusterku to moze mi ktos powie co ja musze zrobic z moim malym problemem..

moje lusterko pasazera obiza sie podczas cofania samochodu i potem wracac powinno do miejsca poczatkowego ustawienia ale mi niestety zawsze wroci ciut nizej niz mialem ustawione..

Co zrobic z takim babolem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz jest temat o lusterku to moze mi ktos powie co ja musze zrobic z moim malym problemem..

moje lusterko pasazera obiza sie podczas cofania samochodu i potem wracac powinno do miejsca poczatkowego ustawienia ale mi niestety zawsze wroci ciut nizej niz mialem ustawione..

Co zrobic z takim babolem ??

 

Ja widze 2 opcje:

 

1. Wylacz te funkcje przestawiajac przelacznik wyboru lusterka do regulacji w przeciwna pozycje.

2. Napraw wg mojej instrukcji : viewtopic.php?f=15&t=177303

Edytowane przez zetro
Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz jest temat o lusterku to moze mi ktos powie co ja musze zrobic z moim malym problemem..

moje lusterko pasazera obiza sie podczas cofania samochodu i potem wracac powinno do miejsca poczatkowego ustawienia ale mi niestety zawsze wroci ciut nizej niz mialem ustawione..

Co zrobic z takim babolem ??

 

Ja widze 2 opcje:

 

1. Wylacz te funkcje przestawiajac przelacznik wyboru lusterka do regulacji w przeciwna pozycje.

2. Napraw wg mojej istrukcji : viewtopic.php?f=15&t=177303

 

 

wlasnie mam wylaczaczona bo mnie wnerwia ze musze czesto poprawiac po opuszczeniu..

Dziwne jest ze u mnie zejdzie w dol i potem idzie w gore ale nigdy nie idzie do tej samej pozycji tylko ciut nizej niz bylo..

Jak kupilem auto bylo OK.

Jakis czas temu sie cos przestawilo.

 

Fajny opis zamiesciles. rozbiore moje i zobacze styki moze cos posmaruje lekko , moze jakis syfek tam jest i go lekko blokuje.. sprawdze.

Dzieki wielkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no to przy okazji :) czy lusterka składają i otwierają się Wam jednocześnie w takim samym tempie? zauważyłem u siebie,że jedno jest ciut szybsze. ten typ tak ma czy coś trzeba przeczyścić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to przy okazji :) czy lusterka składają i otwierają się Wam jednocześnie w takim samym tempie? zauważyłem u siebie,że jedno jest ciut szybsze. ten typ tak ma czy coś trzeba przeczyścić?

 

U mnie otwieraja i skladaja sie praktycznie w takim samym czasie.

Jesli u ciebie jedno ma duze opoznienie wzgledem drugiego, to na wszelki wypadek rozbierz i wyczysc mechanizm, bo wyglada na to, ze silnik musi pokonac wiekszy opor niz zwykle.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dobrac sie do mechanizmu rozkladania/skladania musisz niestety troche bardziej sie nameczyc.

 

Tu masz ladnie opisane przez kolege z forum:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=114230&hilit=lusterko+szaleje&start=30

 

Moj sposob dziala na samoczynnie przestawiajace sie lusterko, co wynika z faktu zasniedzialych stykow.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W mojej e92 lusterka składają się tylko od wewnątrz. Aby składanie/rozkładanie było aktywne przy zamykaniu/otwieraniu samochodu z pilota trzeba coś szukać i przestawiać w iDrivie czy też wchodzi tu już w grę kodowanie programowanie specjalistyczne ?

 

Trzeba kodowac.

Ciezko te operacje nazwac specjalistyczna :)

Jak ladnie zagadasz z kims z forum, to zrobi ci to nawet zdalnie przez neta.

 

Pozdrawiam,

 

Zdalnie przez neta :) Bardzo chętnie tylko kto się okaże tak uprzejmy i mi to zrobi skoro to nie aż takie trudne bo ja jednak o tym zbyt mało wiem :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.