Skocz do zawartości

Zestaw do wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów


Rura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do wymiany oleju w ASB. Skrzynia ma symbol "6HP19Z".

 

Znalazłem taki oto zestaw: http://allegro.pl/olej-miska-prowadnica-zf-6hp19-6hp21-zestaw-i3487074845.html

 

Czy to wszystko co mi potrzebne do wymiany? I czy zestaw daje radę?

 

Dodam, że skrzynia trochę mi się "poci" i miły Pan z pewnego serwisu mówił, że od razu wymieniają... i tu wspomniał coś o tulei i jakimś zaworku, przez które skrzynie się pocą i jest to standard. Czy chodzi o tę tuleję, która znajduje się w w/w zestawie czy coś jeszcze jest potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi o tę tuleję, która znado się w w/w zestawie czy coś jeszcze jest potrzebne?

 

Jak najbardziej to ta tuleja, nieduże pocenie to normalka...

 

Gdzie we Wrocławiu znajdę dobrego fachowca, ktory wymieni olej za dobra cene? W Stando w Psarach za robicizne powiedział mi 300-400zl. Z ich czesciami oryginalnymi 2200zl, na zamiennikach 1700zl. Zdecydowanie taniej wyjdzie mnie ten zestaw z allegro + robocizna u kogos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem dokładnie ten sam zestaw od ap-oil ;)

http://allegro.pl/olej-miska-tuleja-bmw-e90-e91-e92-e93-zestaw-i3525301074.html

Zresztą właściciel tego sklepu jest na forum.

 

Ja stwierdziłem, że sam wymienię. Wymiana jest statyczna, więc nic się praktycznie nie da spieprzyć.

 

Tutaj szczegółowy opis:

 

http://www.zf.com/media/media/document/corporate_2/downloads_1/usa/passenger_cars/6HP_19-21_Catalog.pdf

 

Zdam relację po wymianie, zrobię to chyba w weekend. Kanał mam.

 

 

INSTRUKCJA z innego forum dotycząca wymiany oleju w ZF:

 

1. Wypoziomować pojazd na podstawkach i zaciągnąć hamulec ręczny.

2. Podłączyć tester do odczytu temperatury oleju skrzyni biegów i prędkości obrotowej silnika.

3. Przy wyłączonym silniku zalać skrzynię olejem. Używać tylko odpowiedniego typu oleju. Nalewać przez korek kontroli poziomu oleju do pełna. Zakręcić korek wlewu.

4. Włączyć silnik ( instalacje obciążające silnik np. A/C powinny być włączone)

5. Przełączyć skrzynie przez wszystkie biegi przy jałowych obrotach silnika

6. Wybierz R następnie D wykorzystaj redukcję biegów (manualny zimowy program) aby przejść do 3 biegu.

7. Przytrzymaj skrzynię przez 3 sek. na każdym biegu poczym włącz bieg P.

8. Prędkość biegu jałowego powinna wynosić pomiędzy 650 a 950 obr./min w zależności od typu pojazdu.

9. Temperatura oleju skrzyni zawiera się pomiędzy 30 a 35 oC .

TAK => przejdź do pkt:12 NIE=> czytaj dalej

10. Pilnując odczytów temperatury pozwolić olejowi ostygnąć lub dogrzać się ( włączony silnik !)

11. W razie konieczności powtórzyć czynności 5 do 7.

12. Wykręcić korek kontroli poziomu oleju.

13. Olej wycieka przy temperaturze poniżej 35oC.

TAK=> przejdź do pkt:16 NIE=> czytaj dalej

14. Poziom oleju skrzyni jest poniżej minimum.

15. Dolać oleju do poziomu przelania przez korek. W razie konieczności powtórzyć czynności 5 do 7.

16. Zaczekać aż temperatura oleju wzrośnie do 40oC +/- 10oC.

17. Temperatura oleju nie może przekroczyć 50oC.

18. Pozwolić aby nadmiar oleju wyciekł ze skrzyni następnie dokręcić korek kontroli poziomu oleju momentem 35Nm.

Edytowane przez Mlodzik18

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Wybierz R następnie D wykorzystaj redukcję biegów (manualny zimowy program) aby przejść do 3 biegu.

7. Przytrzymaj skrzynię przez 3 sek. na każdym biegu poczym włącz bieg P.

 

U mnie wykonanie tych punktów nie jest możliwe :-) Skrzynia w trybie manualnym nie wrzuci biegu wyższego niż 2 na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Młodzik 18 jak coś to następnym razem to przez forum zamawiaj, chyba że gardzisz rabatem :mrgreen: , dla potomnych http://allegro.pl/sklep/26209178_ap-oil?id=26209178&category=694002, do każdego zestawu na życzenie, telefonicznie dokładna pomoc/instrukcja przy wymianie we wszystkich modelach BMW łącznie z x-drive i najnowszymi 8-biegowymi (do niektórych x-drive potrzebny jest podnośnik kanałowy i małe łapki :wink: ) osoby z mazowieckiego zapraszam na wymiane w naszym serwisie.

DO KOLEGI WYŻEJ tak trzeba spuszczać olej i zdejmowac miske, tuleja wtyczki to najczęściej pomijana czynność przez mechaników, co drugie BMW przyjeżdza do nas z cieknącą i okazuje się ze miała być niby kiedyś wymieniana , a tu klops od nowości nikt nie ruszał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy chodzi o tę tuleję, która znado się w w/w zestawie czy coś jeszcze jest potrzebne?

 

Jak najbardziej to ta tuleja, nieduże pocenie to normalka...

 

Gdzie we Wrocławiu znajdę dobrego fachowca, ktory wymieni olej za dobra cene? W Stando w Psarach za robicizne powiedział mi 300-400zl. Z ich czesciami oryginalnymi 2200zl, na zamiennikach 1700zl. Zdecydowanie taniej wyjdzie mnie ten zestaw z allegro + robocizna u kogos.

drogo :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodzik 18 jak coś to następnym razem to przez forum zamawiaj, chyba że gardzisz rabatem :mrgreen: , dla potomnych http://allegro.pl/sklep/26209178_ap-oil?id=26209178&category=694002, do każdego zestawu na życzenie, telefonicznie dokładna pomoc/instrukcja przy wymianie we wszystkich modelach BMW łącznie z x-drive i najnowszymi 8-biegowymi (do niektórych x-drive potrzebny jest podnośnik kanałowy i małe łapki :wink: ) osoby z mazowieckiego zapraszam na wymiane w naszym serwisie.

DO KOLEGI WYŻEJ tak trzeba spuszczać olej i zdejmowac miske, tuleja wtyczki to najczęściej pomijana czynność przez mechaników, co drugie BMW przyjeżdza do nas z cieknącą i okazuje się ze miała być niby kiedyś wymieniana , a tu klops od nowości nikt nie ruszał

 

Spoko, będę pamiętał :)

 

I dzięki za super obsługę. Dzisiaj miła pani skontaktowała się ze mną w sprawie wyjaśnienia kwestii danych do faktury :cool2:

 

Polecam ap-oil wszystkim, jak również tym którzy nie lubią "olewki" ze strony sprzedającego.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak chcesz spuścić więcej oleju i poznac tajne techniki dzwoń jak będziesz wymieniał :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, jednak nie wiem czy będę na tyle dobry, aby nic nie spie... robiąc jakieś kombinacje. Szkoda, że nie mieszkam bliżej Warszawy, bo wtedy na pewno bym się do Ciebie na tę wymianę wybrał.

 

W Poznaniu to zgłupiałem bo każdy mówi co innego (pomijając typów, którzy twierdzą, że oleju się nie wymienia ;)), więc zrezygnowałem aby zlecać to niewiadomo komu i napisałem maila bezpośrednio do ZF w Niemczech. Odpisali mi i powiedzieli jak wymieniać, jednak jest to tylko wymiana statyczna i wiem, że nie wymienię pewnie nawet 8 litrów. Oni w ZF wydmuchują olej pneuamtycznie, ale mają do tego sprzęt.

 

Jeśli możesz mi tylko powiedzieć czy metoda, której używasz do wymiany "większej" ilość oleju (ok. 8l) jest tak samo bezpieczne co po prostu zdjęcie miski, wymiana i zalanie skrzyni olejem, to będę wdzięczny :)

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ZF w tych skrzyniach zaleca tylko statyczną wymiane i ja takiej też używam, moja metoda jest bezpieczna, jak będziesz pod autem dzwoń, a i najważniejsze zaparkuj na kanale na noc tak żeby stał całą noc przed spuszczeniem, jak dobrze będziesz słuchał to 8,5 zlejesz :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi o tę tuleję, która znado się w w/w zestawie czy coś jeszcze jest potrzebne?

 

Jak najbardziej to ta tuleja, nieduże pocenie to normalka...

 

Gdzie we Wrocławiu znajdę dobrego fachowca, ktory wymieni olej za dobra cene? W Stando w Psarach za robicizne powiedział mi 300-400zl. Z ich czesciami oryginalnymi 2200zl, na zamiennikach 1700zl. Zdecydowanie taniej wyjdzie mnie ten zestaw z allegro + robocizna u kogos.

 

Napisz do mnie na priv podam adres gdzie wymieniam, przedzwonisz sam i zorientujesz się czy tani, czy chcesz tam...

Ja na pewno zadowolony jestem z tego warsztatu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po wymianie oleju w skrzyni, wszystko poszło gładko dzięki Adamowi z ap-oil, nick: gorik79. Nie mogłem oleju wymienić w jego warsztacie bo dzieli nas jakieś 300 km, jednak cały zestaw do wymiany oleju w skrzyni zakupiłem u niego i dzięki telefonicznej konsultacji (będąc pod autem), pokierował mnie co zrobić aby spuścić większość oleju ze skrzyni. Bez niego nie zrobiłbym tego tak dobrze. Pełen profesjonalizm, polecam wszystkim zakup oleju w ap-oil, Adam to konkretny sprzedawca i zna się na rzeczy :cool2:

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.