Skocz do zawartości

Książka Serwisowa BMW E90


avathar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam E90 z 2011 roku i potrzebuję książkę serwisową dorobić aby wpisywać tam przeglądy, jest możliwość wydania zastępczej książki.

Auto ma przejechane dopiero 11 000 km, za 2000 km mam dopiero 1 serwis olejowy. Kupiłem to auto w USA, i zgubiłem oryginał, to auto stało cały rok 2012 w stanach. Chciałbym to wbijać tak jak powinno być aby w przyszłości mi nikt nie powiedział że jest jakiś dziwny samochód z przebiegiem 300 tyś. Proszę jak ktoś ma znajomego w BMW zapłacę za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko wszystkie niemieckie i jakieś stare, sam się zastanawiam po co mi to :-)

A zna ktoś dokładne wymiany oleju zwłaszcza pierwsza wymiana dla 335D czyli 3.0 bi-turbo DIESEL.

Mi pisze ze 2 lata lub 13000 km, czy następna tez będzie za 13000, myślałem ze takie silniki maja te około 30 000km.

I co najważniejsze nie pamiętam jaki olej pisał w pierwszej książce..... wiem tyle ze CASTROL.

Oczywiście full syntetyk ale który jest ich parę :(

 

A ASO nie wydają duplikatu książki, chyba że w USA ale tam nie wracam przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki właśnie sprawdziłem jest 0w-40 i filtr knech lub man.

Druga sprawa jaki serwis w krakowie polecacie do wymiany oleju?

Myślałem o nich >> http://centrum-bmw.pl/kontakt.html

I jeszcze jedno czy w 335D jest korek spustowy?

 

I co jeszcze przy 2 latach i 11tys do wymiany? - przebieg 100% :( stało mi auto ponad rok w USA, w garazu.

Serwis mówił o czyszczeniu i wymianie płynu hamulcowego - co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki właśnie sprawdziłem jest 0w-40 i filtr knech lub man.

Druga sprawa jaki serwis w krakowie polecacie do wymiany oleju?

Myślałem o nich >> http://centrum-bmw.pl/kontakt.html

I jeszcze jedno czy w 335D jest korek spustowy?

 

I co jeszcze przy 2 latach i 11tys do wymiany? - przebieg 100% :( stało mi auto ponad rok w USA, w garazu.

Serwis mówił o czyszczeniu i wymianie płynu hamulcowego - co wy na to?

 

W BMW nie ma czegoś takiego jak np. "wymiana oleju co 15 tys." - komputer sam dynamicznie dobiera okresy na podstawie przebiegu/obciazenia i czasu (akurat faktycznie powinienes zmieniac raz na rok co najmniej). To powiedziawszy - większość "świadomych" użytkowników diesli bmw, zwłaszcza jeśli samochody są po chipie, wymienia olej co 10-15 tys km, niezależnie od tego co sugeruje komputer (a komputer sugeruje wymianę co około 30 tys. km, który to zasięg zmienia się dynamicznie w czasie użytkowania samochodu).

 

Serwis mówił o czyszczeniu czego? Płyn hamulcowy możesz zmienić (w tym przypadku chyba faktycznie są dwuletnie okresy), koszt jest nieduży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi komputer pokazywał 13 000 km lub 07.2013 (czyli 2 lata) a że nie udało się jeszcze przekroczyć 13 000km, to zmieniam dlatego ze minął termin.

A co jeszcze wymienia się zwłaszcza w DIESLu, (nie chipowany bo jeszcze na dotarciu). Ma ktoś całą specyfikację od nowości do np 100 tys. Czytałem że jakieś odmy? Olej w skrzyni? w automacie coś tam. Ja jestem nie świadom tych rzeczy zawsze miałem 1.9 TDI i co bym nie robił i tak było super :-)

Wszelakie wskazówki mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.