Skocz do zawartości

E91 320d M47N2 skaczące obroty jałowe.


spovn83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w tytule, silnik rozgrzany i na biegu jałowym tak skacze wskazówka, czy to powiedzmy może być normalne ? Bo jeszcze nie sprawdzałem o ile faktycznie obroty sie zmieniają ale nie widać by przekraczało 50obr. jutro sprawdze.

 

http://w205.wrzuta.pl/film/9H3duC4kdNv/20130707_130426

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez,tak miałem-wskazówka trochę falowala,ale jak wchodziłem w ukryte menu to obroty były 829-832 ,także zostawiłem to i w zasadzie to nie był problem bo autem przejechałem tak ponad 100 000km,a innych objawów nie było-żadnych błedów :shock:
icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też skakała mi wskazówka, później dołączyły lekkie poszarpywania a skończyło się na regeneracji wtryskiwaczy i znowu stoi jak wryta. Jednak nie ma co panikować, bo od pierwszych objawów do poszarpywania minęło 100.000 km.

 

Powodów może być rzecz jasna więcej a nie akurat ten co u mnie. Na tym etapie obserwuj po prostu rozwój sytuacji i zbytnio sobie nie zwracaj tym głowy. Jedynie podłączenie pod komputer aby mieć czyste sumienie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć że mam to samo tylko u mnie doszło lekkie szarpniecia przy obrotach ok.1500-1800. Jest temat na forum o tych objawach ( chyba z 7 stron rozmów). Aktualnie u mnie problem praktycznie ustał po wlaniu preparatu do przeczyszczenia wtrysków i laniu tylko droższego paliwa . Problem znikł tak do 90% ponieważ jeszcze czasem mu się zdarzy szarpnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potwierdza się ,ze falujące obroty to efekt zabrudzonych-zużytych wtryskiwaczy, więc warto je w pierwszej kolejności spróbować przeczyścić -ja czasem dolewam do paliwa specyfików mających na celu przeczyszczenie wtrysków :cool2:
icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do pewnego stopnia zabrudzenia, to przyniesie efekt. W pewnym momencie pomoże już tylko wymiana końcówek.

 

Chociaż trzeba pamiętać, że są to wtryskiwacze mechaniczne (dla M47) w środku posiadają elementy ruchome które również podlegają zużyciu a nie tylko zabrudzeniu. Na to nawet woda święcona nie pomoże ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.