Skocz do zawartości

E90 320d M47 - ubywa plynu chlodniczego


fatgrandma

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem koledzy ;)

 

Mam problem z plynem chlodniczym. Przez dwa lata nie dolewalem ani kropelki. Jakies 2 miesiace temu wyskoczyla kontrolka od niskiego stanu plynu. Dolalem (zmiescilo sie ok. 1 litr), dwa dni temu znowu kotrolka i znowu brakowalo 1 litra. Sa moze znane jakies czesciej spotykane wady od ktorych powinienem zaczac sprawdzanie?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w jedynce, ten sami silnik. Straszyli mnie najpierw, że uszczelka pod głowicą i inne takie.

Zacząłem od wymiany o-ringów u znajomego mechanika i bingo :) Wydmuchało lekko jeden o-ring, teraz robi się ciepło i jak dostanie silnik temperatury to może się tak zdarzyć.

Objawy były takie, że właśnie ubywało płynu. Nic mi nie ciekło ani nie kapało pod maską, tylko jakby "para wodna" uciekała, zresztą czuć był zapach parującego płynu :) Sprawdź o-ringi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w jedynce, ten sami silnik. Straszyli mnie najpierw, że uszczelka pod głowicą i inne takie.

Zacząłem od wymiany o-ringów u znajomego mechanika i bingo :) Wydmuchało lekko jeden o-ring, teraz robi się ciepło i jak dostanie silnik temperatury to może się tak zdarzyć.

Objawy były takie, że właśnie ubywało płynu. Nic mi nie ciekło ani nie kapało pod maską, tylko jakby "para wodna" uciekała, zresztą czuć był zapach parującego płynu :) Sprawdź o-ringi.

 

To ciekawe, auto wlasnie stoi u mechanika. I ten zdiagnozowal uszczelke pod glowica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w jedynce, ten sami silnik. Straszyli mnie najpierw, że uszczelka pod głowicą i inne takie.

Zacząłem od wymiany o-ringów u znajomego mechanika i bingo :) Wydmuchało lekko jeden o-ring, teraz robi się ciepło i jak dostanie silnik temperatury to może się tak zdarzyć.

Objawy były takie, że właśnie ubywało płynu. Nic mi nie ciekło ani nie kapało pod maską, tylko jakby "para wodna" uciekała, zresztą czuć był zapach parującego płynu :) Sprawdź o-ringi.

 

To ciekawe, auto wlasnie stoi u mechanika. I ten zdiagnozowal uszczelke pod glowica.

Mechanikowi bardziej opłaca się zrobić uszczelkę pod głowicą, niż bawić się z O-ringami za 10zł :)

Może u Ciebie jest właśnie problem z uszczelką pod głowicą, oczywiście może tak być. Zacząłbym tylko na początku od najtańszych elementów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienie oringi i zobacze co sie stanie ;). Co do tego ze mu sie bardziej oplaca to w tym wypadku nie do konca prawda bo powiedzial ze na 90% uszczelka, ale zebym sobie z tym lepiej podjechal do Polski bo tutaj to jest droga sprawda bo roboty duzo. Wiec w sumie nie zarobi na tym nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
odgrzewam kotleta,ale zastanawia mnie jak na to wpadłeś,że to korek? na czym polegało jego "zużycie"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam ten sam problem. Ubywa mi średnio litr płynu na miesiąc. uszczelka pod głowicą raczej odpada bo poziom oleju nie wzrasta a wymienialem olej i był w porządku.

 

Jak wpadłeś na to kolego że to korek ?

Sprzedam do e90: Nerka prawa przed lift, lekko uszkodzony błotnik przed lift, Zderzak po lift z otworami na spryski

do e46: mała szybka drzwi tylnych, klamka polift,

http://olx.pl/oferta/nerka-grill-bmw-e90-prawa-CID5-ID5ZuhN.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zimne wilgotne dni przy małych temperaturach piszczał pasek. teraz przyszło ciepło i piszczenie ustało.

czyli może to mieć z wiązek z tym ?

Sprzedam do e90: Nerka prawa przed lift, lekko uszkodzony błotnik przed lift, Zderzak po lift z otworami na spryski

do e46: mała szybka drzwi tylnych, klamka polift,

http://olx.pl/oferta/nerka-grill-bmw-e90-prawa-CID5-ID5ZuhN.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.