Skocz do zawartości

bmw e90 320d turbina + blad


sogone_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wracalem w niedziele z gor i padla mi turbina. Gdzies kiedys na forum czytalem ze ktos tam wzywal lawete, ze samochod nie chcial odpalic itp itd. u mnie turbo padlo a samochod jechal dalej, oczywiscie strasznie zeslabl ale dojechalem do domu jakies 100km. Gdy samochod zeslabl a turbina zaczela wyc jak glupia nic kompletnie sie nie pokazalu , zero jakiegos bledu. Po jakims czasie poprostu przestala wyc i tyle. Silnik chodzi igielka i tu moje pytanie czy mozna jezdzic bez turbiny? oczywiscie trasa w miescie doslownie pare km zanim naprawie turbo. Co sie moze stac jezeli bede jezdzil bez turbo? Czemu nie pokazalo zadnego komunikatu czy bledu?

Moje drugie pytanie gdy wyjechalem to wlaczyl mi sie blad cisnienia w oponach (?).. czyli wykrzyknik w nawiasach ( ! ) <-- cos takiego. oczywiscie spr. cisnienie po powrocie i wyszlo ze mam 3 bary przod i 3,1 tyl. Przed podroza miaalem kolo 2.5/6 przod i 2,7 tyl. czemu mogla sie zapalic kontrolka? dodam ze mam krzywe felgi i dosc mocno mi bije kierownica czy to mogl byc powod? po powrocie spuscilem do 2,4 i 2,5 i zresetowalem blad.. po czym przzejechalem jakies 5km i do tej pory nie odpalalem auta.

Przy okazji dodam ze przy tej samej podrozy jeszcze spieprzyla sie tylnia szyba ktora sama opadala ;/ jednym slowem wyprawa w gory > bmw 320d 136kkm. Starym e46 z 98r. 230kkm przejechalem pare razy takie trasy i nic ;( jestem zawiedziony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.