Skocz do zawartości

sposób kupna BMW 320d


ray1243

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym was prosić o opinie na temat, nazwijmy to, sposobu kupowania auta. Jeden z użytkowników tego forum, zajmujący się importem aut, na moją wcześniejszą prośbę, zaproponował mi taką ofertę, w szybkim skrócie: auto z DE, 320d 177km, koncowka 2008 LCI, 105 tys przebieg, M-pakiet, NAVI... Mam, nazwijmy to ekspertyze, zdjecia - zaznaczone co jest nie-tak. Trochę poobijane od kamieni, wszystko ładnie zaznaczone. Dodatkowo pojazd po naprawach:  przedni błotnik maska, przedni zderzak, boczne drzwi kierowcy i przedni błotnik z lewej przemalowany, szkody wysokość: 2.196 EUR netto - całość naprawiona w ASO DE. Mam VIN WBAPN31070VH02724 jakby mi ktos mógł rozkodować, byłbym bardzo wdzięczny. Sprawa wygląda tak, ja daje znać do jakiej kwoty licytujemy i jazda. Cena powinna oscylować w przedziale 60-70 w zależności od zainteresowania - mam max 66 tys. Moje pytanie do was, poszlibyście na coś takiego? na kupno auta na podstawie takich danych, nie lubię tego stwierdzenia, ale "kupno auta ze zdjęcia". Dodam, że jestem przekonany o rzetelności i uczciwości osoby która proponuje mi to auto, tylko chodzą mi po głowie myśli, że może nawet ON nie wie, co Ci Niemcy tam knują :shock: Dla jasności, dodam, że z tych samych źródeł pochodzą BMW Premium Selection sprzedawane przez polskich dealerów BMW - info również od kolegi. Bardzo proszę o waszą rade, opinie na ten temat,

dziękuje i pozdrawiam T

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

sorki że opis po angielsku, ale PL coś mi bangla :/ a sam wątek chętnie poczytam, brzmi ciekawie :norty:

 

VIN WBAPN31070VH02724

Type code PN31

Type 320D OL (EUR)

E series E90 (MUE)

Series 3

Type LIM

Steering LL

Doors 4

Engine N47

Displacement 2.00

Power 130

Drive HECK

Transmission MECH

Colour BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)

Upholstery STOFF VERTEX/ANTHRAZIT (EBAT)

Prod.date 2008-09-19

 

Code Description (interface) Description (EPC)

S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Selection of COP relevant vehicles

S1CBA CO2 UMFANG CO2 package

S1CCA AUTO START STOP FUNKTION Auto start/stop function

S1CDA BRAKE ENERGY REGENERATION Brake Energy Regeneration

S249A MULITFUNKTION FUER LENKRAD Multifunction f steering wheel

S2BWA LM RAEDER DOPPELSPEICHE 268 BMW LA wheel, dual spoke 268

S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Deleted, model lettering

S3APA GRAUKEIL-FRONTSCHEIBE Windshield with grey wedge

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Floor mats, velours

S428A WARNDREIECK Warning triangle and first aid kit

S464A SKISACK Ski bag

S465A DURCHLADESYSTEM Through-loading system

S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Sports seat

S488A LORDOSENSTUETZE FAHRER/BEIFAHRER Lumbar support, driver and passenger

S4AEA ARMAUFLAGE VORNE VERSCHIEBBAR Armrest front, retractable

Code Description (interface) Description (EPC)

S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Headlight cleaning system

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S520A NEBELSCHEINWERFER Fog lights

S521A REGENSENSOR Rain sensor

S522A XENON-LICHT Xenon Light

S534A KLIMAAUTOMATIK Automatic air conditioning

S563A LICHTPAKET Light package

S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL Navigation system Professional

S612A BMW ASSIST BMW Assist

S614A INTERNET VORBEREITUNG Internet, preparations

S615A ERWEITERTE BMW ONLINE INFORMATION Expanded BMW Online Information

S616A BMW ONLINE BMW Online

S620A SPRACHEINGABESYSTEM Voice control

S633A HANDY VORB. BUSINESS/BLUETOOTH-SCH. Preparation, mobile phone, Business

S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 for DVD

Code Description (interface) Description (EPC)

S6AAA BMW TELESERVICES BMW TeleServices

S6ABA STEUERUNG TELESERVICES Control for Teleservices

S704A M SPORTFAHRWERK M Sports suspension

S710A M LEDERLENKRAD M leather steering wheel

S7SPA NAVI PROFESSINAL M.HANDYVORB.BLUETOOTH Nav Professional/cellph. prep. Bluetooth

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG NATIONAL VERSION GERMANY

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Retailer Directory Europe

S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR On-board vehicle literature German

S8SCA LAENDERSPEZ. TELESERVICEFREISCH. Telematics access request,country-spec.

S8SPA COP STEUERUNG Control unit COP

P9BFA NAVIGATIONSPACKAGE Navigation Package

 

Code Description (interface) Description (EPC)

S321A EXTERIEURUMFAENGE IN WAGENFARBE Exterior parts in vehicle color

S4CGA INT.LEISTEN SATINSILBER MATT Interior strips, "satin-silber" matt

S548A KILOMETERTACHO Kilometer-calibrated speedometer

S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Language version German

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A płacisz jak auto przywiezie, czy gdy będzie po nie jechał ?

 

Co do sposobu finalizowania transakcji muszę się jeszcze z kolegą porozumieć. Dostałem jedynie info. "Przed zakupem wpłacasz zaliczkę w wysokości 10% ceny auta". To nie automeritum.

 

pozdrawiam T

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ogłoszenia tej firmy z której ... zdjęcia ściągnięte z portali niemieckich i ceny nie realnie niskie

pewnie jak by mieli sprowadzić samochód w takim wypasie jak wystawiają to kosztował by kilkadziesiąt tysi więcej ... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patryk4544 napisał(a):

A płacisz jak auto przywiezie, czy gdy będzie po nie jechał ?

 

 

Co do sposobu finalizowania transakcji muszę się jeszcze z kolegą porozumieć. Dostałem jedynie info. "Przed zakupem wpłacasz zaliczkę w wysokości 10% ceny auta". To nie automeritum.

 

pozdrawiam T

 

na pewno trzeba się liczyć z tym że mogą pojawić się jakieś drobiazgi których nie opiszą ....... o z tego co wiem to stanu technicznego nie sprawdzają ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to były drobiazgi to "pół biedy", ciekawe czy ono działa :mad2: a tak na poważnie, właśnie tego stanu technicznego się boję i w ogóle nie ma to jak wsiąść, przejechać się, zobaczyć..jestem niestety zmuszony do takiej formy kupna, w kraju ciężko znaleźć coś wartego uwagi. A kto mi przywiezie auto i po oględzinach pozwoli zrezygnować? :shock:

Dlatego właśnie pytam czy ktoś miał tego typu doświadczenia, czy podjął takie ryzyko,

pozdrawiam T

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem doświadczenie z takim zakupem .... dlatego napisałem że czasami jakieś drobiazgi mogą wyjść ... możesz ustalić taką kwotę żeby w razie czego liczyć się z jakimiś drobnymi naprawami, typu coś w zawieszeniu czy coś podobnego (aczkolwiek przy tak świeżym samochodzie powinno być wszystko ok, w sumie przebieg nie duży)

Wiem już o jakim portalu mówisz bo znalazłem ten samochód :D .... na pewno masz pewność że wszystko będzie tak jak w opisie bez kombinacji jak to zazwyczaj u nas bywa ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko powiedziec jak na tym wyjdziesz :) moze akurat byc wszystko w porzadku ale gorzej bedzie jak opis pieknego i w miare taniego auta bedzie sie troche roznil. Kiedys moj brat kupil tak auto. Powiedial co chce zeby w nim bylo i gosc szukal w de. Po tygodniu znalezli mu auto byl to konkretnie vw multivan. Z opisu wszystko ladnie pieknie przez tel tez. Auto zmienilo sie troche po sprowadzeniu :) pamietam ze mial miec xenon a byly zwykle swiatla a akurat na tym mu zalezalo . Ciezko sie potem wykrecic i szkoda zaliczki.

Czemu sam nie znajdziesz auta ktore cie interesuje? Trzeba posiedziec troche na necie i rezerowac auto. Wsiadasz w samochod i jedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno muszę sprostować, mianowicie stan techniczny auta - nie doczytałem z tych emocji :mad2:

" Ostatnia inspekcja:08.2012Ostatnia inspekcja (przebieg wg tachometru):93.860 Kilometr

Wszystkie inspekcje zostały przeprowadzone w autoryzowanym warsztacie producentaGłówna inspekcja do:11.2013Badanie spalin do11.2013"

To chyba załatwia sprawę. Bo jeśli coś by było nie tak, mogę się raczej odwołać.

Pozdrawiam T

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie takich ludzi kupowanie na odległość :mad2:

 

ja akurat rozumiem, to nie jest kupowanie od nie wiadomo kogo na odległość ....

tak jak wcześniej kolega napisał zaufana osoba która się tym zajmuje może mu taki samochód sprowadzić (przedstawił mu wszystkie informacje jakie posiada, łącznie z naprawami blacharskimi, ryskami itp)

Jeżeli jest to osoba, która się tym zajmuje profesjonalnie to czemu nie ....

też mam kolegę który mi w ten sposób sprowadził samochód i było wszystko ok

 

a co do ogłoszeń to też nie jest tak łatwo, jak coś fajnego wskoczy na mobile.de to trzeba od razu rezerwować, rzucać wszystko wsiadać w samochód i lecieć ... a nie każdy ma taką możliwość ....

i też istnieje możliwość taka że samochód na miejscu okaże się być nie taki jak w ogłoszeniu ... i co masa km i paliwa na marne, nie licząc czasu :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się zastanawiać, jak Ci cena pasuje to brać...Nawet jeśli coś będzie nie tak to można samochód podleczyć i na allegro z nim. Moją E91 kupowałem wieczorem przy deszczu widziałem mniej niż Ty na zdjęciach i jest git :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno muszę sprostować, mianowicie stan techniczny auta - nie doczytałem z tych emocji :mad2:

" Ostatnia inspekcja:08.2012Ostatnia inspekcja (przebieg wg tachometru):93.860 Kilometr

Wszystkie inspekcje zostały przeprowadzone w autoryzowanym warsztacie producentaGłówna inspekcja do:11.2013Badanie spalin do11.2013"

To chyba załatwia sprawę. Bo jeśli coś by było nie tak, mogę się raczej odwołać.

Pozdrawiam T

 

Jeżeli chodzi o przebieg to na pewno jest oryginalny, ten samochód jest sprzedawany przez BMW ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno muszę sprostować, mianowicie stan techniczny auta - nie doczytałem z tych emocji :mad2:

" Ostatnia inspekcja:08.2012Ostatnia inspekcja (przebieg wg tachometru):93.860 Kilometr

Wszystkie inspekcje zostały przeprowadzone w autoryzowanym warsztacie producentaGłówna inspekcja do:11.2013Badanie spalin do11.2013"

To chyba załatwia sprawę. Bo jeśli coś by było nie tak, mogę się raczej odwołać.

Pozdrawiam T

 

 

co do przebiegu to nie musisz się martwić z tego co wiem zawsze się zgadza, po za tym jest to samochód sprzedawany przez BMW ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją na odległość kupiłem i podprowadzili mi pod dom :8)

Wszelkie przeglądy , zdjęcia i inspekcję w ASO na maila dostałem. Auto już prawie dwa lata bez problemu jeżdzi i jest dalej bezwypadkowe .

Nie wszyscy to oszuści i jak sprzedawca pewny to można brać bez osobistych oględzin ,które i tak można zrobić i zweryfikować gdy odbieramy auto .

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno muszę sprostować, mianowicie stan techniczny auta - nie doczytałem z tych emocji :mad2:

" Ostatnia inspekcja:08.2012Ostatnia inspekcja (przebieg wg tachometru):93.860 Kilometr

Wszystkie inspekcje zostały przeprowadzone w autoryzowanym warsztacie producentaGłówna inspekcja do:11.2013Badanie spalin do11.2013"

To chyba załatwia sprawę. Bo jeśli coś by było nie tak, mogę się raczej odwołać.

Pozdrawiam T

 

 

co do przebiegu to nie musisz się martwić z tego co wiem zawsze się zgadza, po za tym jest to samochód sprzedawany przez BMW ....

Tak wiem, ale zawsze jest jakiś niepokój i obawa przed nieznanym. Do opisu pojazdu dołączona jest taka denerwująca wiadomość " Uwaga

stan techniczny pojazdów stosownie do wieku i przebiegu może wykazywać zużycie lub braki (np. uszkodzony akumulator, wyciek oleju, zadrapania, późniejsze lakierowanie, uderzenia po kamieniach) Jazda próbna oraz oględziny podwozia pojazdu nie zostały wykonane.

 

Koszty uzupełnienia brakujących części ponosi nabywca. " :shock:

Pozdrawiam T

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten klient który oferuję Ci przywieźć auto powinien zabezpieczyć się przynajmniej dwiema podobnymi ofertami..tak żeby w razie WU miał możliwość oglądnięcia i zakupu innego. Bynajmniej ja tak robię. Druga sprawa to żaden Szfab nie sprzeda porządnego auta na promocji Edytowane przez alvarokr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem niby info, że to jest raczej niemożliwe. To auto sprzedaje salon BMW, usterki które są uwzględnione w ekspertyzie są niby wszystkimi jakie na tą chwile auto posiada - a są to liczne obicia od kamieni ( pewnie autostrada ) jakieś ryski i mała wgniotka - lewe nadkole przód. Kolega twierdzi, że żaden przekręt jeszcze się nie zdarzył a niejedno auto nabył w ten sposób.

 

Pozdrawiam T

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem niby info, że to jest raczej niemożliwe. To auto sprzedaje salon BMW, usterki które są uwzględnione w ekspertyzie są niby wszystkimi jakie na tą chwile auto posiada - a są to liczne obicia od kamieni ( pewnie autostrada ) jakieś ryski i mała wgniotka - lewe nadkole przód. Kolega twierdzi, że żaden przekręt jeszcze się nie zdarzył a niejedno auto nabył w ten sposób.

 

Pozdrawiam T

 

Potwierdzam mój znajomy też tam kupuje i jak dotychczas nie było żadnych większych wpadek .....

Ja bym zaryzykował tak jak napisałem wcześniej dać taką cenę żeby zostawić sobie z tysiaka na ewentualne drobiazgi/naprawy, większych wad na pewno nie będzie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.