Skocz do zawartości

[E90]325i Dziwne siatkowanie w okolicach silnika lub w nim.


poli_x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem,słyszę dziwne siatkowanie w silniku,w sumie to nie wiem sam czy w silniku czy gdzies na zewnatrz,czy to jakas rolka,pasek,łańcuch.

Poniżej zamieszczam filmik na którym słychać to siatkowanie.

http://vimeo.com/55018434

Zazwyczaj dzieje się to tylko wtedy gdy odpalę samochód i powiedzmy stoję z 10 minut aż samochód złapię temperature,szyby odparują lub zejdzie z nich lód,wtedy słychać to siatkowanie,jeśli samochód odpalę i jadę,to tego nie słychać na postoju,wczoraj musiałem samochodem przejechać raptem kilometr więc odpaliłem go,czekałem az w srodku bedzie ciepło a z szyb zejdzie para i lód,przyjechałem pod dom i znów nastąpiło to skatkowanie, zgasiłem samochód i poszedłem do domu,dziś rano odpaliłem samochód i odpalił juz z siatkowaniem mimo że był zimny....

 

Wydaje mi się że zbyt chaotycznie to wszystko napisałem, wiec jak ktoś czegoś nie rozumie, proszę o pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chodzi Tobie o to cykanie/stukanie ?? To nie będzie pompa wspomagania. Co do sprzęgła alternatora to nie musisz ściągać paska wystarczy że zobaczysz czy "skacze" pasek napędzający alternator. Jeżeli tak to jest sprzęgiełko do wymiany. Dla mnie to słychać trochę wtryski-normalne i wałek rozrządu lub zawory. W tych silnikach padały uszczelniacze zaworów. Dużo wcina oleju ?? Jaki masz przebieg, cały czas to miałeś od zakupu auta ???
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , to zawory a dokladnie napinacze, szklanki czy jak kto woli, u mnie mialem tak samo. Jak jezdzisz na malych odcinkach i szczegulnie teraz jak jest zimno to je slychac az sie auto rozgrzeje . kiedy zmieniales olej i na jaki bo mi pomogla zmiana z Castrola na Millesa, w N52 sa bardzo popularne te stuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , to zawory a dokladnie napinacze, szklanki czy jak kto woli, u mnie mialem tak samo. Jak jezdzisz na malych odcinkach i szczegulnie teraz jak jest zimno to je slychac az sie auto rozgrzeje . kiedy zmieniales olej i na jaki bo mi pomogla zmiana z Castrola na Millesa, w N52 sa bardzo popularne te stuki.

Obecnie smigam na Castrolu,ktory idzie do wymiany za jakies 6km

Samochod mam pol roku,zrobilem nim 20 tys km.

Fakt ostatnio robie mniejsze dystanse....

I tak jak pisalem,zauwazylem ze slychac to glownie tylko po tym jak samochod rozgrzewa sie "stojac" jak wsiadam i jade to tego problemu nie ma.

Na filmiku wyraznie slychac ze dzwiek dobiega z tylu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Panowie tematów na temat tych dźwięków jest wiele i są to bardzo popularne stuki. Szukajcie w googlach lub na naszym forum po wrazach np. 'stuki', 'dzwiek' itp.

 

Generalnie chodzi o to, ze w silnikach N52 byly wadliwe głowice. W E90 problem został rozwiązany bodajże w 2009 roku. Popychacze zaworów wydają ten dźwięk, ze względu na kiepskie smarowanie olejem. Nie jest to nic poważnego, a czytałem na prawdę bardzo dużo na ten temat. Receptą jest: wymiana oleju, ale pamiętaj, że ważna jest przy tym płukanka, jeżeli będziesz zmieniał olej na inny. Poszukaj mechaników specjalizujących się w BMW, którzy problem znają, ale najpierw sam poczytaj. Moim zdaniem nie ma sensu wymieniać popychaczy, chyba, że serio złapią duże luzy, ale to tylko moja opinia.

 

Jest też procedura, którą można wykonać w celu przesmarowania zaworów. Znajdziesz w tym temacie na 4 stronie: viewtopic.php?f=70&t=148574

 

Przeczytaj cały ten wątek.

 

P.S.

Też mam N52b25 w E90 i ten sam problem, ale autko mam dopiero od 200-stu kilometrów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Co prawda sprawdzalem juz wczesniej forum ale teraz zrobilo sie zimniej (mieszkam w UK), jezdze troche mniej i na krótkich odcinkach i ten halas sie nasilil. Jak sie dobrze nagrzeje to nie slychac tego "cykania" wiec dam sobie spokój chciaz jest to frustrujace w takim aucie takie cos nie powinno miec miejsca ale kazde auto ma cos w toyocie piszczaly mi klocki heh :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słyszę popychacze hydrauliczne,zmień olej,zmieniaj go częściej niż zaleca bmw,zalej czymś lepszym niż castrol (jest o tym wiele tematów na forum) i przegoń samochód po autostradzie.

poszukaj tematów o płukaniu silnika n52.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej zmienialem niedawno jakies 4 miesiace temu czyli jakies 3-4 tys. km przejechane Valvoline SynPower 5w30. Przed wymiana oleju zaraz po tym jak kupielem auto we wrzesniu bylo to samo nie wiem co bylo lane. Widze ze to bardzo powszechny problem w tym modelu niepowodujacy powazniejszych usterek. Dzieje sie to tylko na zimnym silniku i im jest zimniej tym glosniej wiec widocznie ten typ tak ma :D poza tym frajda z jazdy jest super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.