Skocz do zawartości

e90 zuzycie paliwa -dyskusja


wafeltom

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o wpisywanie waszych spostrzezen na temat zuzycia paliwa, techniki jazdy itd. itp.

Co ma najwiekszy wplyw na zuzycie paliwa?

1.Technika jazdy

2.Stan techniczny auta

3.Jakosc tankowanego paliwa

4.Jakosc drog po ktorych sie poruszamy

5.Wyposarzenie auta

Z czasem bede rozwijal wszystkie punkty

Jesli komus wzroslo zurzycie niech pisze -postaramy sie rozwiazac problem

Edytowane przez wafeltom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu jadąc z Krakowa na Hel (nocą) prędkość ponad dopuszczalna, autostrada pod Toruniem średnia prędkość myśle ponad 170 km/h. W tym troszke miasta, jazda po Krakowie i później po Helu, Władysławowie itp.

dystans: 1120 km zatankowane paliwo 56 litrów to jak w morde strzlił 5 litrów

temp. silnika momentami była nawet 107*C

 

Obecnie, jazda po Krakowie, stanie w korkach (przybywający olej:/) itp. tankowane wczoraj:

dystans: 720 km

paliwa 55 litrów

wynik: 7,63

 

Także myśle, baa jestem pewien że idzie zejść poniżej 6 litrów i to dośc dynamiczną jazdą (dynamiczną nie mylić z idiotyczną).

 

Co do techniki, to trzeba przewidywać pewne sytuacje (jazda prawym pasem często się opłaca bo idzie szybciej niż lewy) do tego jak sie świeci czerwone to nie widze sensu by gazować samochód by być jak najszyciej sygnalizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie zejsc nawt nizej niz 5. w lecie jadac ze Stoke on Trent do Dover komputer pokazal 4,9 a na dystrybutrze wwyszlo 4,8l/100km :shock: ku mojemu zdziwieniu i :D zadowoleniu. Byla to jazda przepisowa ok130 bez zadnego korka. Jechalem wtedy do Polski i w calej trasie 5,4 2150km na dwoch zbiornikach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obecnie, jazda po Krakowie, stanie w korkach (przybywający olej:/) itp. tankowane wczoraj:

dystans: 720 km

paliwa 55 litrów

wynik: 7,63

.

 

Kolego powiedz mi od jakiego czasu nie byłeś na żadnej trasie ? bo to jest niemożliwe.. ja przynajmniej raz w miesiacu staram sie wyskoczyc na pousta droge na godzinke gdzie jada stosunkowo wolno, ale z wyzszymi obrotami i nie zauważyłem żeby oleju przybyło. Albo podjedź do kogoś na komputer, żeby sprawdzili Ci w jakiej "kondycji " jest filtr

Sprzedam:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na typowej trasie nie byłem już ze 2 miesiące :/ jedynie odcinki 5 km gdzie mogłem przegonić lekko silnik.

Filtr oleju jak i olej wymieniam we wtorek, jak znów przybędzie, to wtedy będe musiał szukać w czym tkwi problem. Wsumie od czerwca jezdże i dopiero teraz go dopadło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.