Skocz do zawartości

piszczenie w okolicach rolki paska


Rydes

Rekomendowane odpowiedzi

BMW E91 320d ( silnik M47N2)

Panowie , proszę wszystkich o porady co dalej z tym robić , co dalej sprawdzać (wymieniać) ?

Przy przebiegu 177tys wymieniłem :

- to duże koło pasowe

- napinacz paska

- rolkę prowadzącą

- pasek wieloklinowy ten długi + ten krótki

- dodatkowo kompletne sprzęgło kompresora klimy

 

Przez około 2-3 tygodnie po wymianie super , błoga cisza .

 

Niestety teraz znowu jakieś piszczenie , szczególnie nasilające się wraz ze wzrostem obrotów ( tak od 1500 w górę ) i kumulujące hałas tak jakby w okolicach tej wymienionej małej rolki prowadzącej .

 

Ręce opadają jak wyeliminować te uciążliwe piszczenie , brak mi pomysłów jeśli wszystkie rolki + napinacz są nowe i firmowe ( nie jakieś tanie zamienniki ) .

Może już się ktoś zetknął z podobnym problemem ? :(

Edytowane przez Rydes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pocą Ci się węże od dolotu? Pasek bardzo nie lubi oleju silnikowego, dosłownie go rozmiękcza. Jeżeli to nie to, kup oryginalny pasek w ASO. Ja też zmieniałem na markowe, nie OEM i spokój miałem raz miesiąc, za drugim razem dwa. Od kiedy siedzi oryginał (wizualnie inaczej wykonany, rowki pokryte jakimś materiałem szorstkim) nic już nie piszczy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi , nie mam wyjścia jak chyba tylko kupić ten pasek w ASO i dalej rzeźbić temat .

 

Zastanawiające tylko jest to , że hałas ten najbardziej kumuluje się w okolicy tej małej rolki prowadzącej .

Powiem więcej , kazałem w sklepie ściągnąć drugą , myśląc że mam takiego pecha , że nowa rolka ( zresztą firmy INA ) była jakaś felerna , ale po podmianie niestety nic to nie dało , jak piszczało tak piszczy . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.