Skocz do zawartości

NURBURGRING 2012


wujekwaldus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie:)

 

Rozmawiając z niektórymi z was, czy to na żywo czy na forum, stwierdziliśmy, że fajnie było by się wybrać ponownie razem na tor.

 

W grę wchodzą dwie opcje: Nurburgring i Poznań, termin najlepiej 22 lipca, gdyż i nurburgring i poznań jest wtedy otwarty.

Gdzie woleli byście się udać i kto ew na taki wyjazd jest chętny?

Postaram się przybliżyć mniej więcej wady i zalety jednego i drugiego miejsca oraz przybliżony plan i organizację.

 

Poznań

- tu nie ma problemu, odległość ok 300-400 km z prawie każdego miejsca w polsce nie jest straszne, można wyjechać rano i wrócić wieczorem (opcja tańsza) ja jednak proponował bym noc w jakimś hotelu gdyż tak się fajnie składa że tego dnia będe awansował o jedną wiosnę do przodu :)

- 22 lipca jest trackday - koszt to 500 pln, trzeba mieć własny kask i właściwie to wszystko.

- zaletą poznania jest to, że jest blisko, można się wyszaleć samochodem nie patrząc co 15 sekund w lusterka, mniejsze natężenie ruchu na torze.

 

Nurburgring

- tutaj wyjazd min 21.07, rano, z koniecznym hotelem, następnie 22.07 jeżdżenie (4-6 kółek to max - uwierzcie :) ), następnie można 23.07 zrobić rundkę pożegnalną i wio do polski :)

- koszt jednego okrążenia to 25 euro a pakiet 4 kółek to coś ok 90 euro. Kask NIE jest obowiązkowy

- dużą zaletą nurburgringu jest jego... klimat :) Coś niesamowitego, być tam i poczuć całą tą magię motoryzacyjną, zobaczyć wiele samochodów w jednym miejscu, czasem zwykłe a czasem takie cacka jak GT40, 9ff, m3 GTS oraz masę innych... do tego możemy przejechać się RING TAXI (200e kółko, ale na 3 osoby to wychodzi już taniej) czy Aston Martinem wyścigowym (300e kółko/osoba) oraz cała masa innych atrakcji...

- wadą jest rój os (ostatnio jak tam byłem to ciągle latały), oraz spory tłum, w takie 'open track day' bywa że jest tam min 100-200 aut co sprawia, że nawet na tak wielkim obiekcie jest TŁOCZNO, do tego trzeba cały czas patrzeć w lusterka gdyż nie ma żadnego podziału na auta szybsze, profesjonalne czy drogowe, więc możesz sobie jechać 200 i doganiać jakieś porsche w tej samej chwili jakieś lepsze porsche może doganiać Ciebie, trzeba uważać :) Do tego jedno kółko ma 20 KM! a jak jest 30 stopni na zewnątrz to autko i hamulce potrafią się przez ten czas nagrzać. wadą jest tez odległość bo ja z warszawy mam jakieś 1200 km, czyli ok 12 godzin jazdy z tankowaniem i przerwą na makdonalda.

 

Podsumowując: wyjazd na nurburgring jest droższy i bardziej czasochłonny ale CIEKAWSZY, natomiast na torze poznań tyle co się wyszalejemy i powrót.

 

Jednak zależy mi na waszej opinii, gdyż nie chcę na nurburgring znowu jechać sam...

 

Proszę moderatorów o NIE zmienianie lokalizacji tematu i utrzymanie go tutaj do 22 lipca, zależy mi na użytkownikach E9x, aczkolwiek temat można by rozszerzyć o inne modele BMW :)

 

Pozdrawiam.

Waldek.

Edytowane przez wujekwaldus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 360
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przede wszystkim GRATKI za organizację wyjazdu.

 

Ja w sumie jestem neutralny choć nie powiem że bardziej chciałbym choć raz w życiu zobaczyć Nurburgring :cool2:

Tym bardziej że byłoby fajnie jechać z ludzmi z klubu.

 

Poznań też OK i jesli będzie przewaga to i tutaj jadę.

Tańsza impreza to fakt :twisted:

 

Napisze tak jak rozmawialiśmy:

jestem chętny i jadę na 99,9% (0,1% nagły nieprzewidywany przypadek losowy :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nurburgring to naprawdę rzeźnia...przejedzcie się pierwsze na tym odcinku w Gran Turismo 5 - jest tam idealnie odzwzorowany tor, a samochody maja praktycznie identyczne osiągi jak w realu - poszczególne modele...

 

Jest masakra nawet grając w PS 3 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na razie przewaga Nurburgringu, :)

 

Jakoś mnie to nie dziwi, wszak to legenda motoryzacji :)

Powiedzmy na początku lipca będę robił "listę" oficjalną, kto jedzie, kto nie, ustalimy hotel plan podróży, miejsce spotkania w PL itp. eXiDe, może się skusisz... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A termin to tylko 22 lipca? Jakieś konkretne względy przemawiają za 22gim jeśli chodzi o Nurburgring?

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się przejechał ale ... :)

 

Oczywiście że wolę Nurburgring, ale nie dam rady. Na poznań się wyrwę, a do DE może być ciężko z czasem... nawet z PCP nie dałem rady :cry2:

Tak więc, jeśli będziecie w Poznaniu do pewnie się zobaczymy :wink:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niestety klapa - 22.7 otwarte 10-19 ale nie dla mnie :(

Mi pasowałby piątek 6.7 ale zamknięte /w sumie nic się nie dzieje więc nie kumam dlaczego zamknięte/ więc o ile uda mi się zahaczyć po drodze to będzie to czwartek dzień wcześniej - 2.5 h powinno dać choć trochę radochy. :wink:

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na razie przewaga Nurburgringu, :)

 

Jakoś mnie to nie dziwi, wszak to legenda motoryzacji :)

Powiedzmy na początku lipca będę robił "listę" oficjalną, kto jedzie, kto nie, ustalimy hotel plan podróży, miejsce spotkania w PL itp. eXiDe, może się skusisz... :)

i to mi pasuje :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na razie przewaga Nurburgringu, :)

 

Jakoś mnie to nie dziwi, wszak to legenda motoryzacji :)

Powiedzmy na początku lipca będę robił "listę" oficjalną, kto jedzie, kto nie, ustalimy hotel plan podróży, miejsce spotkania w PL itp. eXiDe, może się skusisz... :)

 

 

Nie wiem jak wtedy z urlopem, żona zaplanowała już jakiś wyjazd i obawiam się, że może to kolidować z Ringiem, no ale :) zobaczymy..

 

 

@vystelior odkąd wyszło BF3 nic innego do napędu nie wkładam, a nie powiem w GT5 się grało :))

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ja swojego czasu w GT4 też trenowałem, no i w GT5 również, warto się przejechać kilka razy, niby świat wirtualny ale pozwala poznać tor ...

Wracając do konkretów:

 

Skoro jak na razie większość opowiada się za Nurburgringiem, to szczegóły takiego wyjazdu wyglądały by następująco

Trasa z warszawy ~1250 km

Trasa z krakowa ~1100 km

Trasa z gdańska ~1200 km

Trasa ze szczecina ~850 km (farciarze;p)

 

Trasa z warszawy to przy normalnej jeździe ok 12-13 godzin jazdy.

Ja zwykle taką trasę robie na "raz" tj, wyjeżdżam rano i dojeżdżam na wieczór, podobnie było by i tym razem

Można by wyjechać np: w sobotę 21.07 rano i grupowo spotkać się np: w Berlinie (znalezienie wspólnego optymalnego punktu spotkania z Polsce jest niemożliwe - zawsze ktoś z jakiegoś miasta był by mocno w... tyle :) )

W berlinie można by zjeść śniadanio-obiad i wyruszyć w dalszą drogę niemieckimi autobanami.

 

Jeśli chodzi o nocleg to rok temu byłem w mieście Bonn (50 km od nurburgringa - 45 min jazdy...) w całkiem dobrym hotelu (basen, jedzenie itp...) i blisko do centrum, zakupy itp, podziemny parking...

 

http://www.booking.com/hotel/de/auerberg-galerie.pl.html?aid=336347;sid=0dde843ef0b5af9b7517f06c3f9f62b7;dcid=1;checkin=2012-07-21;checkout=2012-07-23;srfid=6257a31fe8327d64e315ac2723a98b7aX16 (jest nawet moja opinia jeszcze:P)

 

Także jako TANI wariant cenowy - polecam ten hotel.

 

Jeśli ktoś chce bardziej na "bajerze" (to ustalimy wspólnie) można wziąć hotel blisko toru np:

 

http://www.booking.com/hotel/de/congress-motorsport-nurburgring.pl.html?aid=336347;sid=0dde843ef0b5af9b7517f06c3f9f62b7;dcid=1;checkin=2012-07-21;checkout=2012-07-23;srfid=28cfeb12af99901e095b305e14a0ac15X2

 

lub

 

http://www.booking.com/hotel/de/dorint-am-nurburgring-hocheifel.pl.html?aid=336347;sid=0dde843ef0b5af9b7517f06c3f9f62b7;dcid=1;checkin=2012-07-21;checkout=2012-07-23;srfid=dc04b4b4846a5363858634ed7895a4aeX1

 

lub można porozmawiać z kimś kto mieszka w Niemczech i zna jeszcze jakieś inne domki/kwatery bo podobno gdzieś są blisko toru po 50 euro za dobę, to tez można by zweryfikować i tam jechać, DO USTALENIA

 

Zauważyłem też, że Nurburgring z roku na rok drożeje :) i tak karnet 4 okrążeń kosztuje 95 euro

 

http://www.nuerburgring.de/angebote/fahrerlebnisse/touristenfahrten-nordschleife.html

 

Nalezy pamiętać że nie musimy 4 kółek wyjeździć jednego dnia, można zrobić np: 3 a ostatnie pożegnalne tuż przed wyjazdem :)

 

Podsumowując Wyjazd na nurburgring to ok:

- 400 zł jazda po torze

- 1800 pln paliwo (na dojazd i na tor - w moim przypadku) 2600 km po średnio 10 litrów x 6,5 pln...

- opłaty drogowe (dla ludzi z warszawy: max 150 pln)

- hotel: 500-1400 pln (można taniej, tu zakładam że każdy bierze osobę towarzyszącą... jak ktoś jedzie sam to może wziąć wspólny pokój z kimś innym... oczywiście łóżka rozdzielone ale kto co lubi :) )

- jedzenie i inne atrakcje 500 - i więcej pln.

- suma sumarum taki wyjazd zamyka się w około: 3500-4500 pln, oczywiście można taniej i drożej... - ale jak zawsze pisałem to nie jest TANIA impreza ale NIEZAPOMNIANA.

 

 

ps: jeśli udało by nam się pojechać w kilka osób to MUSIMY ale po prostu MUSIMY przejechać się ring taxi (BMW M5 F10) - 216 euro.... za max 3 osoby :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizator i koordynator wypraw z Ciebie PIERWSZA KLASA :cool2: :cool2: :cool2:

 

Jak dla mnie wszystko jasne i przejrzyste więc nie zmieniam zdania co do wyjazdu na RING,

czekam na głosy większości czy NURBURGRING czy POZNAŃ i jedziemy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Kolega Klagosz napisał mi o zbliżającym się letnim wyjeździe także mam nadzieję, że mnie też przyjmiecie moją jedyneczką do swojego grona E9x ;) Ja, z racji tego, że jestem ze Szczecina, tak jak wujekwadus wyliczył, mam najbliżej na Nurburgring także z wielką ochotą bym się tam wybrał, ale jeżeli docelowo, stanie na tym,że zrobimy "powtórkę" z Poznania to też jestem chętny ! :twisted: Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne :) masz 850 km autostradami... podróż dla Ciebie będzie czystą przyjemnością :)

 

temat juz zmieniłem, żeby nikt nie myślał że to same E9x.... tylko ogólnie BMW.

 

 

No to super :cool2: dzięki :wink: jeszcze zobaczymy, czy będę swoją e81 czy może tym razem pożyczę auto Taty [E60] - wtedy już w ogóle można "płynąć" po niemieckim autobahnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety nie mogłem ostatnio dołączyć do was na torze w Poznaniu, ale podobnie jak "Klagosz" czy "loko888" uważam, że super opcją jest wyjazd do Niemiec i na 99% jestem zdecydowany :) Poza tym na stałe mieszkam w Niemczech, więc jeśli mogę służyć jakąkolwiek pomocą przy organizacji tego wyjazdu - zabukowanie dla kogoś hotelu, uzyskanie jakichś info itp., to proszę śmiało pisać! :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja rowniez chetnie sie przylacze! Moze byc Poznan, moze byc Nurburgring, jest tez tor w EuroSpeedway w Lausitz (okolice Cotbus), czy tor Porsche w Lipsku.

Jedyny problem to dla mnie termin. Jesli bylby to ktorys ze wczesniejszych weekendow w lipcu to przylacze sie na 99%. Z 22gim moze byc ciezko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jordan

Myślę że taka osoba jak ty na pewno się przyda :cool2:

 

Jordan6 to mój młodszy brat, także ręczę za niego Panowie w razie wątpliwości :wink: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.