Skocz do zawartości

e90 320d traci moc przy 200km


marcin109173

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z moim autkiem nie wiem co sie dzieje ale przy jezdzie rozpedza sie do 200 km/h potem nagle traci moc tak jakby ja cos odcinało spada spalanie na wskazniku i zwalnia powoli do 160 i znow zaczyna ciagnac czasem nawet troche szybciej i tak przez cały czas co moze byc tego przyczyna?? Od czego zaczac szukac awarii??jeszcze zima było wxzystko ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wszystkie filtry sa ok niedawno wymieniane:/ pewnie jakis czujnik cos warjuje i odcina ja :/ jak poruszam pedałem gazu jak sie zatnie to odcina sie szybciej jak trzymam do podłogi to dłuzej albo zatnie sie tez gdy naprzyklad przy 180 puszcze nagle pedał i potem z powrotem do oporu przestaje ciagnac:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest mozliwosc je jeszcze jakos odblokowac czy turbo do robienia?? Jakies czyszczenie czy cos nie pomoze?? Bo mam dosyc zaolejony cały układ turbo bo do tej pory chodzila na oleju 0w30 i musiałem zmienic przed zima bo troche zaczynało wywalac przez turbine teraz jest ok jeszcze tak z miesiac temu tylko czasem tracila moc a teraz raczej zaciełoncos na stałe:/ sproboje najpierw wyczyscic cały układ i zobacze co sie bedzie działo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności diagnostyka komputerowa. Jeżeli kierownice są zapieczone, wyjdzie od razu ponieważ geometria sterowana jest silnikiem krokowym - jak się zatnie, objawi się konkretnym błędem. Chociaż nie obstawiałbym aby to było przyczyną, w tym silniku jeszcze się z tym nie spotkałem - sprawa powszechna ale w 1.9TDI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starszych autach gdzie zmienna geometria turbospręzarki sterowana była podcisnieniowo zazwyczaj przyczyna takiego problemu jak opisujesz były zabrudzone filterki na elektrozaworach podciśnienia. Sprawdź jak u Ciebie sterowane jest turbo czy podcisnieniowo czy elektrycznie. Jeśli elektrycznie to powinien być zapisany błąd (sprawdzić podpinając komputer). Czasem zdarza się, ze elektronika sterująca turbo może paść. powodzenia w diagnozowaniu

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniales turbo ? robiles jakis program (chip ?) , dlugo masz samochod ? .

 

Przyczyn moze byc dosc sporo... poczekam na odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pierwszy raz zauwazylem w poniedziałek bo jechałem autostrada ale ostatnio tak jakby i troszke zamulona była i przy mniejszych predkosciach chociarz moze mi sie wydaje bo do tych 200 to jest chwila ostatnio zima jakos chodziła dobrze 250 bez problemu zobaczymy w piatek jeszcze pogonie troche zobacze co sie bedzie działo no i w sobote na komputer i hamownie podjade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto wchodzi ewidentnie w tryb awaryjny(ciecie mocy , wylaczenie doladowania celem ratowania silnika) . Z przyczyn ... nam nie znanych nikt z fusow nie wywrozy. Podepnij pod kompa i bedzie co nieco wiadomo wiecej.

 

p.s jak Ci 320d 250 leci bez problemow to gratuluje... chyba ze jezdzisz na 15 calowych kolach :D i z gorki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Moze masz model policyjny i GPS wykrywa ze poruszasz sie z niebezpieczna predkoscia i Cie automatycznie zwalnia... ?

i znowu mamy temat 320d bez problemu osiagajacego 250 km/h..... :roll: Ci co wiedza o co chodzi niech odpuszcza... a Ci co mysla ze jada 250km/h proponuje zweryfikowac przeklamanie licznika z GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze masz model policyjny i GPS wykrywa ze poruszasz sie z niebezpieczna predkoscia i Cie automatycznie zwalnia... ?

i znowu mamy temat 320d bez problemu osiagajacego 250 km/h..... :roll: Ci co wiedza o co chodzi niech odpuszcza... a Ci co mysla ze jada 250km/h proponuje zweryfikowac przeklamanie licznika z GPS.

Na pewno ma model policyjny :lol: :cool2:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Koledzy rozwiązaliście problem? u mnie podobna sytuacja :( w pierwszą stronę jechałem bez problemu 220km/h ale na powrocie auto przy 200km/h (3500 obr/ 6 bieg) traciło moc zwalniało do około 190km/h przy gazie w podłodze i znowu przyśpieszało. Na niższych biegach samochód bez problemu szedł do 4000 obr. Większą część trasy powrotnej jechałem na tempomacie prędkością 140km (trochę się nim bawiłem ale nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ) p.s. auto ma chipa na 199KM

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, wydaje mi sie, ze mam podobny problem do opisanego powyzej, tylko zaczyna sie znacznie szybciej niz przy 200km/h. Czasami przy 120, czasmi przy 140, czasami przy 160 itd. Wciskam pedal do podlogi, a samochod nie przyspiesza. Zwalniam pedal, samochod zwalnia, zmieniam bieg i czasami jest ok i przyspieszenie wydaje sie byc dobre. Nawet od 150 do 190 na piatym biegu dynamicznie przyspieszyl, ale przy kolejnej probie problem wystapil ponownie.

 

Dodam, ze samochod kupielem tydzien temu i jestem calkowicie nieobeznany z tajnikami motoryzacji i nie mam doswiadczenia w na forum.

 

Z gory dziekuje za pomoc i wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.