Skocz do zawartości

Box dachowy


olo46

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jakie macie doświadczenie z boxami dachowymi? Zbliża się okres wyjazdów i wiem, że do auta się nie zapakuje za bardzo. Box który jest w ASO sam sprzedawca twierdzi że jest głośny, o Thule też są różne opinie na necie. Jeżeli macie jakieś modele polecić. Chodzi mi o spokojne przemieszczanie z prędkością 140 km/h, a nie latanie po 200 km/h autostradami, bo w takim wypadku to pewnie każdy będzie głośny.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po zakupie następującego zestawu:

BOX - Thule Motion 600

Belki - Thule Wingbar

Stopy - Thule Rapid System 757

Cena zestawu 2150 w FHU Alucar z KRK

W środę pierwsza podróż z zestawem więc podzielę się wrażeniami po powrocie. Chyba nie ma takiego zestawu, który by dawał "100% ciszę" przy prędkościach do 140 więc kupując box należy sie liczyć z pogorszeniem komfortu jazdy (hałasem) - niestety taka jest cena za powiększenie marnej przestrzeni ładunkowej. Moim skromnym zdaniem najwięcej hałasują belki. Oczywiście można zainwestować w box ponad 4 tyś. tylko czy warto?? I czy będzie ciszej? - szczerze wątpię :).

arti200. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej... mam oryginalny Box BMW - według mnie to THULE z innym systemem mocowania do belek mój jest dokładnie taki jak w linku, największy jaki oferuje BMW, do 100 km/h jest w miarę cicho a powyżej 130 - 140 robi się nie do wytrzymania, chyba lepszym rozwiązaniem jest montaż haka oraz bagażnika zakładanego na hak.

 

http://www.motor-talk.de/bilder/e91-als-familienkutsche-g22854652/dachbox-i203481137.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla różnych osób różne bagażniki będą głośne - ja mam 540L box Thule z kwadratowymi belkami. Nie wiem czy wiekszęgo da sie zapakować na dach - wisi nad przednią szybą stąd pewnie łapie sporo wibracji.

Wprawdzie w podłodze boxa mam wcięcia na belki i faktycznie to trochę pomaga w porównaniu do Mont Blanca ale nie powiem żeby był bezgłośny - coś tam się koleboce ale da się jednak jechać bez większych stresów - byłem mocno zapakowany i na granicy celnik chciał mi zrobić kipisz więc wręczyłem kluczyki i życzyłem powodzenia - szybciej zamknął niż otworzył jak zobaczył ile gratów tam siedzi.

 

Średnio jechałem pomiędzy 130-160km - tyle ile przepisy pozwalały. Najszybciej było lekko powyżej 180km/h ale to już trochę pod extreme podchodzi. Bałem się o stan boxa i relingów :duh: zaczyna to wszystko żyć własnym życiem :norty:

 

Thule robi boxy dla wielu firm - też myślę że i dla BMW robi patrząc na kształt i rozwiązania zastosowane w nim. Możesz np również znaleźć Thule pod marką Halordsa. Cena dużo niższa a to to samo.

Osobiście polecam Thule - ale z drobną uwagą, że nie kupisz wg mnie cichebo i bezgłośnego boxa - szczególnie gdy szukasz dużej trumny która jest wystawiona na działanie wiatru.

Nie ma co świrować wg mnie o ile nie mamy już haka - zakładanie haka aby móc wozić box z tylu? To chyba juz lekka przesada :norty: ale każdy ma wolna rękę :cool2:

 

arnold - masz na zamkach wybite cyferki w stylu N001, N002, ..., N200 itp? Tak? To masz przynajmniej zamki Thule - po tym numerze zamawiasz klucz i przychodzi gotowy docięty do Twojego boxa.

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też robię rozeznanie w tym temacie. Natknąłem się na bardzo dobre opinie o polskich bokach Jost. Podobno przez materiał z jakiego są zrobione zachowują się znacznie lepiej niż ABSowe Thule i inne. Producent twierdzi, że dają radę do 220km/h ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy co masz na myśli, pomijam, fakt że dla naszych aut 220 km bez boxa to już jest koniec, a co dopiero z.:) Ja akurat jak jadę na urlop z rodziną to nie mam potrzeby, żeby latać z niewiadomo jakimi prędkościami. Jak dojadę 2 albo 3 godziny później to nic mi się nie stanie. Ostatnio widziałem chyba w TopGear Aventadora z trumną dedykowaną dla niego myślę, że ona daje radę z takimi prędkościami, ale raczej nie chciałbym znać jej ceny. Podróżowanie pod 200 z boxem dachowym naszymi autami to trochę masochizm :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem ;-) Nie wyobrażam sobie 220km/h z żoną i dzieckiem. A tym bardziej z boxem;-) Ale fakt, że box Jost, jest zrobiony z włókna szklanego (jak np. łodzie), a nie z plastiku moim zdaniem pozwala sądzić, że będzie się lepiej zachowywał przy dużych prędkościach niż "renomowane" boxy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim gdzie latać 200 po naszych drogach, ludzie?! :mad2: :mad2: :duh: :nienie: w dodatku z rodziną..

 

Ja śmigam z Thule Atlantis 600 i było dobrze, wiadomo, że każy box będzie głośny przy konkretnej prędkości.. praw fizyki się nie oszuka!!!!!!!!!!!!!!!! I tyle. A wszyskie teksty typu nie szumi itd.. są po prostu chwytem marketingowym danych firm.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.