Skocz do zawartości

Uszkodzona Turbina


allover1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Prawdopodobnie padlo mi turbo. Nie było to dla mnie zaskoczenie bo juz pare miesiecy temu po podlaczeniu do komputera pokazywal sie blad sterownika turbiny i juz wtedy mechanik ostrzegl mnie że to może oznaczac jej koniec. Turbinka to Mitschubischi. I teraz moje pytania zanim oddam auto do naprawy. Czy rzeczywiscie uszkodzenie tego sterownika powoduje wymiane calej turbiny ?? podobno to jest integralna czesc i nieda sie tego wymienic. Czy jest ktos na ślasku kto sie tym zajmuje ? A teraz czarny scenariusz gdybym musial ja wymienic, jaki jest orientacyjny koszt takiej wymiany , chodzi mi o cene nowej turbiny i koszt wymiany oraz wszystkie dodatkowe czynnosci jesli takowe trzeba zrobic. Problem turbiny byl walkowany na forum kilka razy ale chcialbym zeby ktoś odpowiedzial na wszystkie moje pytania w jednym watku. z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik da się wymienić, mój brat wymieniał koledze w e90 320d 163km jakieś 2 miesiące temu.

Dokładnie nie pamiętam cen, ale sterownik używany ok 500zł, robocizna ok 200zł.

Po wymianie auto ożyło.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW m-cars z 5% rabatem 3600zl

 

to stara cena, teraz jest już znacznie drożej, z tego co kojarze to cena z ASO samej turbosprężarki to ok 6 koła. Nie ma sensu u nich kupowac, warto poszukac u dystrybutora turbospreżarek

 

EDIT:

 

Jesli już piszemy o awariach turbosprężarek Mitsubishi to czy moglibyście podać jakie było uszkodzenie?

 

U mnie przestała pompować i obluzował się pewnie wirnik, było słychać świst, wycie. Najprawdopodobniej mogło puścić jakieś łożysko, nie rzygnęła olejem. Myśle, ze w moim przypadku regeneracja wchodziłaby w gre ale mając perspektywę, ze będe jeżdził autem jeszcze kilka dobrych lat zdecydowałem się na nowa.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW m-cars z 5% rabatem 3600zl

 

to stara cena, teraz jest już znacznie drożej, z tego co kojarze to cena z ASO samej turbosprężarki to ok 6 koła. Nie ma sensu u nich kupowac, warto poszukac u dystrybutora turbospreżarek

 

EDIT:

 

Jesli już piszemy o awariach turbosprężarek Mitsubishi to czy moglibyście podać jakie było uszkodzenie?

 

U mnie przestała pompować i obluzował się pewnie wirnik, było słychać świst, wycie. Najprawdopodobniej mogło puścić jakieś łożysko, nie rzygnęła olejem. Myśle, ze w moim przypadku regeneracja wchodziłaby w gre ale mając perspektywę, ze będe jeżdził autem jeszcze kilka dobrych lat zdecydowałem się na nowa.

 

U mnie objawy identyczne. W sumie zastanawiam sie już nad sprzedażą , autko dzielnie mi sluzylo przez 5 lat , pora na zmiane wiec jezeli bedzie mozliwosc regeneracji napewno skorzystam.Jak bede wiedzial dokladnie, poinformuje co sie stało. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.