Skocz do zawartości

e90 320d błąd... dodatkowa pompa wody (foto)


mmz2102

Rekomendowane odpowiedzi

http://imageshack.us/photo/my-images/829/28032012133.jpg

 

 

Witam.

 

Dzisiaj zmieniałem odme w swoim autku.

Po zmianie odmy mechanik sprawdzał na kompie błędy.

Wynik... Błąd nr A6d1 jak na foto.

Moje pytanie... co zrobić?:) jezdzic i sie nie przejmowac?

Ogrzewanie działa. Poza tym błędem wszystko wporzadku.

Mechanik skasował go lecz po chwili znowu sie pojawił.

Czy jazda na "tym" błędzie moze uszkodzic autko?

Proszę o jakieś porady? Jestem nowym posiadaczem Bmw oraz nowym użytkownikiem forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było już....... mam to samo; szczotki się wyrabiają w tej "pompie" koszt naprawy 50zł u większości serwisów klimatyzacji.

Część znajduje się z prawej strony silnika; smukła puszka z wtyczką na górze. Ja poruszałem tą wtyczką i błąd znikł. Pierdoła, nic poważnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywana pomapa 200pln nowa 550pln :mad2:

ja dzis kupilem szczotki na dorobienie bo nie maja idealnego wymiaru-koszt 6pln-pani w kasie mówiłam od czego sa ale nie pamietam-bynajmniej byl to sklep z serwisem AGD a szczotki pani dobrala na podstawie wymiaru-troszke mam do spilowania papierkiem sciernym 1mm-szczotki sa z kabelkiem wiec tylko wlutowac i po zabiegu-mam w rezerwie jakby co i uzywaną pompe tez ;) :lol: :cool2:

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje szczotki też wymagały lekkiej korekty :). Operacja bez demontażu pompki. Odginamy tylko te zabezpieczenia od góry w obudowie, i całość wyciągamy u mnie ciężko szła ale wyszła ;), gorzej z włożeniem było, ale po kilku próbach daliśmy radę :)

 

Funkcja REST działała u mnie wcześniej, ale teraz to faktycznie słychać jak pompka pracuje i ciepło oddawane jest przez dłuższy czas - tak zaobserwowałem.

 

Irytował mnie ten błąd i nie lubię jak coś mi nie gra :) - także teraz wszystko jest tiptop :)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje szczotki też wymagały lekkiej korekty :). Operacja bez demontażu pompki. Odginamy tylko te zabezpieczenia od góry w obudowie, i całość wyciągamy u mnie ciężko szła ale wyszła ;), gorzej z włożeniem było, ale po kilku próbach daliśmy radę :)

 

Funkcja REST działała u mnie wcześniej, ale teraz to faktycznie słychać jak pompka pracuje i ciepło oddawane jest przez dłuższy czas - tak zaobserwowałem.

 

Irytował mnie ten błąd i nie lubię jak coś mi nie gra :) - także teraz wszystko jest tiptop :)

 

Pzdr.

 

 

:cool2:

Całkowicie sie zgadzam-w aucie wszystko musi dzialac na tip top,a z pompa to juz prosta sprawa :cool2: :mrgreen:

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzis kupilem szczotki na dorobienie bo nie maja idealnego wymiaru-koszt 6pln-pani w kasie mówiłam od czego sa ale nie pamietam-bynajmniej byl to sklep z serwisem AGD a szczotki pani dobrala na podstawie wymiaru-troszke mam do spilowania papierkiem sciernym 1mm-szczotki sa z kabelkiem wiec tylko wlutowac i po zabiegu-mam w rezerwie jakby co i uzywaną pompe tez ;) :lol: :cool2:

 

Chętnie przytulę komplecik szczotek . Jeśli masz sprawdzone i pasują do tej pompki to łatwiej bylo by mi od razu sie do niej zabrać.

Daj znać na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez stare szczotki jedz do sklepu agd i tam ci dobiora wmiare mozliwosci reszte spiluj na papierze sciernym i tyle. Ja przy montazu uzylem zamrazacza w spreyu kropelka wody na szczotki zamrozilem je wcisniete, i nasunalem dekielek. Tu opis http://www.sgaf.de/node/253241. Ten temat byl wielokrotnie na forum wsytarczy wpisac symbol bledu i pokazuje sie mase tematow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Czy ta pompka chodzi już na zimnym silniku jak się załączy zapłon?

Wymieniałem te szczotki namęczyłem się ale nie wiem jak sprawdzić bez jazdy próbnej.

Kiedy pompka się uruchamia i czy to faktycznie słychać lub czuć jak się ją trzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.