Skocz do zawartości

[E92] Olej do skrzyni automatycznej - ilość


ppatryk

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zmiany miski olejowej z filtrem (nie da się osobno) skrzyni automatycznej. Jaki olej to wiem, dobrany jest po nr VIN. Problem polega jednak na tym, ile oleju?

Pojemność układu to 9,5L, jednak w dwóch serwisach już mi powiedzieli, że na wymianę wchodzi tylko ok 7L.

 

Więc jak to jest, czy część oleju zostaje gdzieś w układzie? Wymieniał już ktoś ten olej w e90/e91/e92 ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje w układzie, miedzy innymi w sprzęgle hydrokinetycznym oraz węzach prowadzących do wymiennika ciepła.

Ja nie zmieniałem, ale dolewałem po naprawie swojego ok litra więc tyle było w wężach oraz chłodnicy oleju.

Kilka razy już zmieniałem w mercedesie 124 to tam też zawsze mniej wchodziło niż pojemność całego układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj o tym żeby nalać olej aż zacznie się wylewać korkiem wlewowym, następnie rozgrzej silnik powachluj skrzynia (skrzynia powinna mieć kolo 60 stopni) dotkniesz reką powinna być ciepła. Na pracującym silniku skrzynia pozycja P i dolewasz znów oleju aż się zacznie przelewać zakręcasz i poziom oleju jest właściwy. Jak interesuje Cie olej pisz na PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to jakieś znaczenie? Ojciec ma e91 z 2007 i ma 195 dlatego pytam

 

Pewnie nie ma znaczenia, można wymieniać przy każdej wymianie oleju silnikowego. Tylko po co?

A tak na temat to ja wymieniałem w MidParts

Co do fachowości się nie wypowiadam, bo się nie znam.

Ale na temat firmy napisze tyle, że za wymianę krzyknęli 200zł, na co oczywiście się zgodziłem.

Miałem swój olej, miskę i tuleje kupione u u forumowicza z forum 7er. (polecam - dobre ceny)

Jak już byłem na podnośniku właściciel krzyknął- " A tuleje wymieniamy?"

Spytałem, czy można nie wymieniać. Odpowiedź trzeba, ale dodatkowo 150zł.

Cóż miałem robić OK.

Jak poprosiłem o fakturę to się dowiedziałem, że w tym przypadku muszę jeszcze zapłacić VAT.

Z 10 litrów oleju (którego podobno weszło 7 litrów) nie dostałem zwrotu 3 litrów, o czym się przekonałem dopiero w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja wymienialem jakiś miesiąc temu i mam wrażenie że jakoś mniej nerwowo redukuje biegi weszło ok 7l. dwa operacja 770 poza ASO ale w warsztacie od automatów

w ASO ok 1800 zl

 

770 to sama robocizna? Jeśli tak to ile kosztowała reszta(olej, miska itd...)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymienialem jakiś miesiąc temu i mam wrażenie że jakoś mniej nerwowo redukuje biegi weszło ok 7l. dwa operacja 770 poza ASO ale w warsztacie od automatów

w ASO ok 1800 zl

 

770 to sama robocizna? Jeśli tak to ile kosztowała reszta(olej, miska itd...)?

 

Jeli 770,- to sama robocizna to bardzo dużo. Jeśli z olejem, miską i tuleją to bardzo mało. 1l oleju 80-100,-, miska 600, tuleja 100,-.

Ceny dotyczą skrzyni 6HP26.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

770 to cena za wszystko. miała z filtrem dokładnie tak sama jak zdementowana. sam byłem w szoku. do warsztatu mam zaufanie bi automaty robią chyba już chyba 10 lat i naprawdę wiedzą ci robia. jak ktos zainteresowany z gdyni albo okolic to naprawdę polecam

 

A możesz napisać jaki olej ci wlali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak pytalem w ASO (Bawaria Warszawa) o wymiane oleju w skrzyni automatycznej (niedawno wskoczylo 100tys km, a slyszalem, ze co tyle powinno sie zmieniac olej w skrzyni) to powiedzieli, ze w tych skrzyniach sie nie wymienia oleju... nie moglem w to uwierzyc i teraz widze, ze slusznie... to juz nie pierwszy raz gdy wprowadzaja klienta (swiadomie???) w blad...

 

Teraz bede prosil o spisywanie wszystkich tych madrosci na kartce i podpis mechanika/osoby z ASO :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam

chcę wymienić olej w skrzyni automatycznej.Wg RealOEM mam skrzynie GA6HP19Z nr 24117571217

Na allegro znalazłem taką aukcję

http://allegro.pl/olej-miska-prowadnica-bmw-e81-e82-e87-e88-e90-e91-i2284285490.html

Jest to dobry zestaw?

 

Hej, też się na niego skusiłem. Czy możecie polecić jakiś niedrogich fachowców w Krakowie do wymiany tego elementu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, chcę u siebie wymienić olej w skrzyni mam taką:

GA6HP26Z czy taki zestaw jest ok:

http://allegro.pl/zestaw-olej-miska-tuleja-bmw-e90-e91-e92-e93-fv-i3003670820.html

Bardzo proszę o odpowiedź czy ten olej się nada i czy ta miska pasuje do mojej skrzyni biegów.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje :)

Dziękuję, więc jutro zamawiam. :D

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.