Skocz do zawartości

E90 320d 2006r. - spadek mocy, straszne wycie..


keywon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dziś zrobiłem prawie 200km, gdy wracałem do domu, prędkość jakieś 80km/h (skrzynia automat, miałem włączony tzw sport).

Wolna droga, przede mną tir, no to migacz i więcej gazu żeby go wyprzedzić, zjechałem na lewy pas, daję gaz a tu co? Suprise..

Auto tak jakby straciło w ogóle moc, nie chciał się zebrać (tak jakby nogę z gazu zdjął), więc docisłem do końca i po chwili zaczął się zbierać (bardzo powoli)..

Do tego doszło straszne wycie, niestety nie umiem tego nigdzie zlokalizować, pierwsza okazja do zjazdu i kontrola co się dzieje, żadnych błędów nie wyświetla, olej wszystko jest..

 

Spotkał się ktoś kiedyś z czymś takim? Wycie dokładnie takie jak na tym filmiku (nie mojego autorstwa)

 

Ledwie dojechałem do domu, auto tak jakby straciło gdzieś nagle wiele "kucyków", nie chciało się zbierać no i wyje cały czas, przy odpaleniu prawie w ogóle tego nie słychać,

a gdy doda się gazu to się zaczyna, czym większe obroty tym głośniejsze wycie.

 

Z góry dzięki za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mam nadzieję że to nie turbina ;/ 10tys wywalić na naprawę nie bardzo mi się uśmiecha :/

 

Skąd taką cenę wziąłeś ? Nowa turbina kosztuje ok. 3,7 tys. zł. albo regeneracja starej 1500 -2000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też :mrgreen: - a dokładniej jak po dynamicznym odcinku około 20 km, postanowiłem pokazać kierowcy pewnego Citroena C5 co to znaczy wyższość niemieckiej motoryzacji - przy 150 km/h niestety zabrakło mocy a w zamian otrzymałem piękny gwizd, brak mocy i chmurę spalin - mina kierowcy wyprzedzanego C5 bezcenna :mrgreen: (moja pewnie też :mad2: :norty: :mrgreen: )

 

przebieg to 145.000 km :evil: przy którym zaszła owa akcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.