Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem ciepłego silnika e91 320 '06


zeeb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Od trzech tygodni jestem posiadaczem 3-ki E 91 z 06'. Wszystko było OK do dzisiaj.Auto rozgrzane do temperatury roboczej nie odpala( odzywa się i gaśnie). Po postoju około 20 minut pali od strzała.Na zimnym pali na "pół obrotu".Nie wiem od czego zacząć . filtry i oleje pozmieniałem, żadnych błędów na i-drajwie przebieg 210KKm. Jeszcze jeden objaw na ciepłym silniku podczas postoju na "D" czasami poszarpuje silnikiem.Pompa wstępna, wysokiego ciśnienia wtryski, rozrząd? Ktoś to przerabiał? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem ponad 100 Km na dolanym STP do zbiornika. Muszę przyznać, że praca ciepłego silnika się wyrównała-czasem bujnie budą ale już nie szarpie. Byłem u znajomego mechanika i na kompie żadnych błędów(no jeden- spalona świeca na 1cyl). Niestety problem odpalania gorącego silnika pozostał. Myślę, że jeżeli któryś z czujników byłby uszkodzony lub było za małe ciśnienie paliwa na listwie lub wieszający się wtrysk - to komputer serwisowy powinien wywalić błąd. Próby odpalenia gorącego silnika wyglądają tak jak by nie dostawał paliwa-zakaszle i zgaśnie. Może pompa progowa wraz ze wzrostem temperatury( paliwa) odmawia posłuszeństwa. Co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdz sobie korekcje wtryskiwaczy przy okazji jak Ci buda buja, i poprawia sie po STP . Moze sie okazac ze wtryski zaczynaja juz lac i stad takie bujniecia. Lejacy wtryskiwacz nie pokazuje bledu (bo niby jak) .

 

P.s. stawialbym na czujnik polozenia walu :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też stawiam na czujnik położenia wałka rozrządu, wymiana trwa 5 minut i możesz nawet kupić w ciemno i ewentualnie zwrócić jesli będzie ok.

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zanikł całkowicie po wypaleniu jednego zbiornika STP.Ale mam inny problem podpiąłem dziś mojego kompa z zainstalowaną INPĄ by sprawdzić korekcje wtrysków itp. Po zgaszeniu samochodu i odpięciu kompa nie działa mi radio, wyświetlacz z idrivem i nie odpala w ogóle(ale rozrusznik kręci). takie błędy zczytałem:

67 ZBE ERROR_ECU_CONDITIONS_NOT_CORRECT_OR_REQUEST_SEQUENCE_ERROR

90 VIRTSG90 ERROR_ECU_SUBFUNCTION_NOT_SUPPORTED_INVALID_FORMAT

 

Dacie rade coś pomóć? Czy czeka mnie wizyta w ASO?

Co mogłem z chrzanić?

 

Pomocy ! Please.....

Edytowane przez zeeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zanikł całkowicie po wypaleniu jednego zbiornika STP.Ale mam inny problem podpiąłem dziś mojego kompa z zainstalowaną INPĄ by sprawdzić korekcje wtrysków itp. Po zgaszeniu samochodu i odpięciu kompa nie działa mi radio wyświetlacz z idrivem i nie odpala w ogóle. takie błędy zczytałem:

67 ZBE ERROR_ECU_CONDITIONS_NOT_CORRECT_OR_REQUEST_SEQUENCE_ERROR

90 VIRTSG90 ERROR_ECU_SUBFUNCTION_NOT_SUPPORTED_INVALID_FORMAT

 

Dacie rade coś pomóć? Czy czeka mnie wizyta w ASO?

Co mogłem z chrzanić?

 

Pomocy ! Please.....

 

Zobacz tutaj.

viewtopic.php?f=70&t=171016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila grozy minęła ................odpalił...................... :norty: :norty: ale...

Nie działa IDrive , radio i alarm. Jak zamknę samochód to po około 5 minutach nie otworzę go z pilota tylko kluczem :cry2: :cry2:

Chciałem mieć problem to se kupiłem kabelek :duh:

 

Proszę podpowiedzcie mi jak to uruchomić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.