Skocz do zawartości

kasowanie inspekcji filtr prrzeciwpylkowy


azajec

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem,że o kasowaniu inspekcji bylo wiele ale dopadł mnie problem ze skasowaniem inspekcji filtra pyłkowego. Dzisiaj jest 1.pażdziernik i wyskoczyla czerwona kontrolka inspekcji. Filtr wymieniony niedawno. Niestety nie dziala reset. Ikonka zegarka pracuje ale data pozostaje ta sama 09/2011. Jak ja przestawic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod ten wątek, by nie tworzyć kolejnego dotyczącego inspekcji.

Znam procedurę. 2 razy ją z sukcesem zastosowałem - klocki tylne w maju i w lipcu odnowienie przeglądu technicznego.

Teraz miałem 6000 do wymiany oleju lub do końca września 2011. No i klocki hamulcowe z przodu. Wg informacji jeszcze 900 km.

Wczoraj i dziś wymieniłem tarcze ( ATE), klocki (Textar) i czujnik (ATE). (Na marginesie po 80 000 tarcze poniżej minimum, a kocki jeszcze mają po 2-3 mm).

Dziś dokończyłem i wymieniłem olej z filtrem.

Uruchomiłem i pojechałem na jazdę "próbną". W trakcie spróbowałem zmierzyć poziom oleju. Nie udało się. Włączała się kontrolka pomiaru i nie pokazywała żadnego poziomu tylko od razu przerzuca się na nornalne zegary. Check na postoju pokazuje OK dla oil.

Myślałem, że to może dlatego, że nie resetowałem kontrolek. Wszedłem na pozycję 2 stacyjki - rozbłysła światełkami. Ja przyciskam kasowanie km na różne sposoby i ... nic. Nie przechodzi do trybu kasowania inspekcji !!!

 

Pytanie co z tym zrobić ? Jakieś inne sposoby wejścia do inspekcji ? Póki co hamulce pokazują nadal 900 km do wymiany, a olej 6000 i wrzesień. Service zapalał się na czerwono to mu zmieniłem datę na 30.09 i w chwili uruchamiania zapala się na żółto. Jeździ OK. Poziomu oleju jestem pewny, bo dolałem 4,3 wg instrukcji zewsząd. To co się nagle stało ? Od lipca nie dotykałem resetów i nie było żadnego grzebania w elektryce, poza wymianą żarówek podświetlających ringi. Kontrolki same zgasły.

Chodzi o E90 318i ( benzyna !!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Daty nie zmienisz tak samo jak daty wymiany płynu hamulcowego, żadne obd. Kasowanie masz z komputera pokładowego-BC i tyle. Kolego krzysiek555 jak piszesz że można przez obd to podaj czym to robiłeś-jakiego softu do tego używałeś. Robiłeś to czy tylko obiło się Tobie o uszy ze można ????
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie obilo bo mi tak mechanik kasowal dzis tez wymienialem plyny u niego jak nastepnym razem bede to sie dowiem jaki ma soft wiem ze uzywa dwoch kompow jeden to ten http://www.megaserwis.pl/mechanika_pojazdowa/testery/st6000/opis.html (ten szalu nie robi)a ma orginalne serwisowki bmw oraz gupe ww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
U mnie nie skasował się też ten filtr, pozostałe - olej, serwis ogólny wszystko się skasowało ok. Jak w bc wchodzę w filtr i trzymam przycisk reset to nic się nie dzieje - kółeczko przy resecie się nie kręci po prostu brak reakcji. Jak to zresetować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jaki moduł do tej apki będzie dobry, czy zwykły elm327 podejdzie?

 

Ja uzywam oryginalnego modlu BMWhat na WiFi/IOS

 

Z tego co sie orientuje sa moduly pod Android/Bluetooth innych producentow (czyt. tansze) ale nie mam pojecia jak jest z kompatybilnoscia.

 

 

Mam do sprzedania taki modol (WiFi/IOS) Generation 1 jak bylby ktos zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma pomysł jak skasować inspekcje filtra jeżeli z poziomu BC nie ma reakcji po trzymaniu przycisku ?

Już dwa razy kasowałem z poziomu BC,ale z tego co zauważyłem jeśli próbuje się wcześniej od podanej daty to właśnie nie ma reakcji ( u mnie jest 05/201. i muszę resetować w maju).

Jaki moduł do tej apki będzie dobry, czy zwykły elm327 podejdzie?

Używam elm327 Bluetooth za 35zł i działa bezproblemowo(kodowanie oczywiście po kablu- około 50zł od INPY + USB OTG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Samochod mam już prawie cztery lata i jeszcze nigdy coś takiego mi nie wyskoczylo.

Na pewno da się coś takiego skasować poprzez rheingold tak jak każda innavinspekcje.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.