Skocz do zawartości

akumulator- jaki ?


bestb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 464
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zarejestrowani
Otwierasz bagażnik, po prawej ściągasz wygłuszenie ( filc) i odpinasz kleme, filozofii tutaj nie ma żadnej

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Oprzyrządowanie" akumulatora zdejmujesz tak jakby to była zwykła klema... Tam masz ładunek pirotechniczny do odłączania aku w razie wypadku. Ogólnie demontaż nie stanowi żadnego problemu - poza uważaniem żeby niczego nie połamać nie trzeba się niczego obawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie odkopię temacik, bo chyba u mnie będzie wymiana aku. Czytałem na forum E60, że trzeba przeprowadzić jakąś adaptację nowego aku, żeby był dobrze doładowywany i auto go 'widziało' :roll: . Czy w naszych E9x też trzeba wykonać procedurę adaptacji? Czy wystarczy wyjąć stary i włożyć nowy i po problemie? :roll:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno sie zrobic adaptacje jesli zmieniasz pojemnosc aku.

 

U mnie jest 80Ah i taki sam zamierzam włożyć. Czyli w tym przypadku nic nie trzeba adaptować?

 

Pzdr

 

Koniecznie kup Akumulator firmy Exide, dobra marka :wink:

W katalogu Boscha polecają 80Ah lub 100Ah. Jeśli nie masz wielu pożeraczy prądu to 80Ah wystarczy w zupełności.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno sie zrobic adaptacje jesli zmieniasz pojemnosc aku.

 

U mnie jest 80Ah i taki sam zamierzam włożyć. Czyli w tym przypadku nic nie trzeba adaptować?

 

Pzdr

 

Koniecznie kup Akumulator firmy Exide, dobra marka :wink:

W katalogu Boscha polecają 80Ah lub 100Ah. Jeśli nie masz wielu pożeraczy prądu to 80Ah wystarczy w zupełności.

 

Exide wiem wiem :).

Mam do wyboru Varta lub Bosch. Jest obecnie aku 80Ah i taki wrzucę.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie- dzisiaj przy wymianie oleju i odmy w ASO zrobili mi tesz aku i wyszlo 42%- diagnoza do wymiany.

Robie duzo krotkich kursow wiec spodziewalem sie tego.

Teraz pytanie- jaki akumulator ?

potrzebuje 80 Ah

czy warto brac AGM (drozszy- okolo 170 Euro) czy wziasc jakis normalny dobry aku (120 Euro)...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
AGM wytrzyma 10 -12 lat a zwykły aku dużo mniej, pytanie jest ile masz zamiar pojezdzić tym samochodem ? bo kupowanie AGM dla przyszłego właściciela jest chyba bez sensu. Druga sprawa jest taka, że jeśli twoje autko wyjechało z salonu ze zwykłym akumulatorem to wkładając AGM musisz zmienić oprogramowanie a to są dodatkowe $$$.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na kodowanie auta po wymianie Aku trzeba jechać i tak wiec obojętnie na jaki wymienisz to i tak trzeba kodowac.

 

Jeśli wymienisz aku na taki sam jaki miałeś od początku to wystarczy tylko rejestracja nowej baterii i koszty są dużo niższe niż w przypadku włożenia o innej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. sprawdzić czy rzeczywiście aku do wymiany

2. kupiłbym zalecany przez producenta (pojemność) albo nieco większy. Warto zdecydować się na taki, który ma większy prąd rozruchu ale przede wszystkim w korzystnej cenie. Aku znacznie droższy bo wytrzyma 12 lat jest bez sensu

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

właśnie przy wysiadaniu z auta zapaliła mi się żółta kontrolka akumulatora.

 

Ostatnio jeździłem głownie na krótkich trasach, i przestawiałem po garażu auto kilka razy. Jak sprawdzić stan akumulatora ? jest na to jakiś test ? czy jedynie zmierzyć jego napięcie ? aku oryginalny czyli 5 letni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszyskim aku trzeba sprawdzić u kogoś innego niż ASO. Po drugie robisz trasy, czy jeździsz po mieście. Przed sprawdzeniem w innej stacji zrób jakąś trasę bo te 42% może wynikać z tego ze tylko po mieście jeździsz.

Jak wymienisz aku to trzeba go zarejestrować, jak wymienisz na inną pojemność to trzeba zakodować w IBS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie kupilem Bosch S4 80Ah

robie krotkie odcinki- do pracy mam 4 km a nie chce mi sie w tym roku na rowerze jezdzic...

(w srode sie zwalniam po 8 latach i teraz bede pracowal 1.8 km od domu wiec bede piechota chodzil)

trasy 200-1000km takze robie ale co 2-3 mies....

objawy mialem juz dosc dlugo,- po odpaleniu auta ekran navigacji mi przygasal, gubil ustawienia radia i auta...itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konieczne jest zarejestrowanie nowego akumulatora i co ono daje?

 

Ono daje tyle ze sterownik który masz w aucie (IBS) cały czas bada sprawność akumulatora i jak on jest stary to go przeładowuje zeby wydajość zwiekrzyć. Jak wsadzisz nowy aku to znaim sterownik się nauczy parametrów to będzie go przeładowywał i gotował co znacznie skróci żywotność nowego akumulatora. Jak zmieniasz pojemność na wyższą to trzeba przekodować aby ładowanie było odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

po zapaleniu się żółtej ikonki aku, przejechałem dwie trasy 4 i 30km i dopiero miałem szanse zmierzyć napięcie aku.

 

przy włączonym silniku pokazuje 14.1V - troche nie za małe to napięcie ładowania ?

 

przy wyłączonym 12.5V - wygląda na dobre napiecie? chyba ze to przez ta ostatnia?

 

podłączyć aku pod prostownik ? czy można ładować aku bez wyjmowania go z auta ?

czy myśleć o wymianie aku na nowy, nie chce mieć w zimie nie miłej niespodzianki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.