Skocz do zawartości

Alum. podstopnica BMW Performance w E90 => montaż


Sincere

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem org cześć nr 51 47 0 027 792 ze względu na zużycie org plastiku na stope i zabieram się do instalacjii. Przyznam, że przez chwilę myslałem o podstopnicy RETROFIT //M lecz uznałem że nie będe robił z mojej limuzyny //M pakietów.. -kwestia gustu.

Paczka przyszła, wszystko super, część wygląda naprawde solidnie, w zestawie śrubki, szablon nawiertu.. ale brak obrazka jak ma to wyglądać.. w internecie absolutny brak jakichkilwiek zdjęć na forach tego typu podstopnicy zamontowanej w samochodach.. hmm przymierzyłem i tu pojawia się problem;

ktorą stroną? wg mnie lepiej pasuje częścią węższą w dół, gdyż podstopnica w e90 ma kształt raczej nie regularny.. nie wiem.. co sądzicie? POMOCY!

 

 

 

Chcę zainstalowac tak jak na pierwszym zdjęciu wg mnie lepiej układa się na kształcie org plastiku.

 

Sorry za brudne wnętrze.. w tym upale nie posprzątałem..

Edytowane przez Sincere
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podstopnica od m pakietu pasuje lepiej. Poza tym montaż to jakaś porażka! Ori element jest zgrzewany - nie usuniesz go bez uszkodzenia. Pozostają otwory, które są zbyt duże w stosunku do bolców w podstopnicy, co za tym idzie nie będzie się trzymać. Trzeba wymyślić jakiś patent.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstopnica od m pakietu pasuje lepiej. Poza tym montaż to jakaś porażka! Ori element jest zgrzewany - nie usuniesz go bez uszkodzenia. Pozostają otwory, które są zbyt duże w stosunku do bolców w podstopnicy, co za tym idzie nie będzie się trzymać. Trzeba wymyślić jakiś patent.

 

 

Wszystko się trzyma jak należy! Sam przerabiałem ten temat. Co prawda usunięcie starej wiąże się z jej uszkodzeniem. Blaszki zabezpieczające od tyłu i resztki można wygarnąć spod wykładziny, ściągając osłonę przy progu i delikatnie odchylając wykładzinę mamy dostęp. Co do samego montażu podstopnicy M sprawa wygląda tak (na ten patent natknąłem się na e90post.com) nawijamy taśmę na bolce wystające z podstopnicy i wtedy całość wchodzi nam ciaśniej co za tym idzie podstopnica się nie gibie. Drugi paten to dodatkowo podklejamy taśmą dwustronną - taką to dywanów - podstopnicę od spodu i całość naklejamy na wykładzinę. (to wyczaiłem na niemieckim forum e90). :cool2:

 

Inaczej pozostaje tylko wydarcie całej wykładziny, włożenie podstopnicy M zabezpieczenie jej od spodu tymi sprężynkami-podkładkami i włożenie całości wykładziny do auta... Ale ja nie miałem ochoty pruć wykładziny z auta. :roll:

 

 

 

 

Podstopnica alu mnie się osobiście nie podoba, bo nijak pasuje. Prawidłowo powinna być zamontowana tak jak na zdjęciu pierwszym. Ale czy aby na pewno na stary plastik? Czy żywcem do wykładziny powinna być zamontowana?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ale jak już wspomnialem na początku nie chcę zakładac //M znaczków bo obecnie żadnych nie posiadam. Podobne nakładki na pedały napewno zostaną dokupione, bo prezentują się naprawdę okazale. Polecialem na PERFORMANCE i niech ta jedna rzecz zostanie => chyba pojade z tą pierdołą do serwisu.. wstyd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak; e90post.com na zdjęciach wiadać, że moja aluminiowa podstopnica zamontowana jest na org plastiku;

 

http://i.imgur.com/fMARC.jpg

 

 

Wszystko super.. pozostaje część praktyczna..................................................

Edytowane przez Sincere
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podstopnica od m pakietu pasuje lepiej. Poza tym montaż to jakaś porażka! Ori element jest zgrzewany - nie usuniesz go bez uszkodzenia. Pozostają otwory, które są zbyt duże w stosunku do bolców w podstopnicy, co za tym idzie nie będzie się trzymać. Trzeba wymyślić jakiś patent.

 

 

Wszystko się trzyma jak należy! Sam przerabiałem ten temat. Co prawda usunięcie starej wiąże się z jej uszkodzeniem. Blaszki zabezpieczające od tyłu i resztki można wygarnąć spod wykładziny, ściągając osłonę przy progu i delikatnie odchylając wykładzinę mamy dostęp. Co do samego montażu podstopnicy M sprawa wygląda tak (na ten patent natknąłem się na e90post.com) nawijamy taśmę na bolce wystające z podstopnicy i wtedy całość wchodzi nam ciaśniej co za tym idzie podstopnica się nie gibie. Drugi paten to dodatkowo podklejamy taśmą dwustronną - taką to dywanów - podstopnicę od spodu i całość naklejamy na wykładzinę. (to wyczaiłem na niemieckim forum e90). :cool2:

 

Inaczej pozostaje tylko wydarcie całej wykładziny, włożenie podstopnicy M zabezpieczenie jej od spodu tymi sprężynkami-podkładkami i włożenie całości wykładziny do auta... Ale ja nie miałem ochoty pruć wykładziny z auta. :roll:

 

 

 

 

Podstopnica alu mnie się osobiście nie podoba, bo nijak pasuje. Prawidłowo powinna być zamontowana tak jak na zdjęciu pierwszym. Ale czy aby na pewno na stary plastik? Czy żywcem do wykładziny powinna być zamontowana?

 

Pzdr.

 

Hehhe, nie musiałem czytać e90.de żeby wpaść na pomysł z taśmą :) Sam tak zamontowałem swoją, aczkolwiek uważam ,że BMW robi druciarstwo: aby zamontować podstopnicę trzeba zniszczyć starą, a bolce montażowe nowej owijać taśmą izolacyjną... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstopnica od m pakietu pasuje lepiej. Poza tym montaż to jakaś porażka! Ori element jest zgrzewany - nie usuniesz go bez uszkodzenia. Pozostają otwory, które są zbyt duże w stosunku do bolców w podstopnicy, co za tym idzie nie będzie się trzymać. Trzeba wymyślić jakiś patent.

 

 

Wszystko się trzyma jak należy! Sam przerabiałem ten temat. Co prawda usunięcie starej wiąże się z jej uszkodzeniem. Blaszki zabezpieczające od tyłu i resztki można wygarnąć spod wykładziny, ściągając osłonę przy progu i delikatnie odchylając wykładzinę mamy dostęp. Co do samego montażu podstopnicy M sprawa wygląda tak (na ten patent natknąłem się na e90post.com) nawijamy taśmę na bolce wystające z podstopnicy i wtedy całość wchodzi nam ciaśniej co za tym idzie podstopnica się nie gibie. Drugi paten to dodatkowo podklejamy taśmą dwustronną - taką to dywanów - podstopnicę od spodu i całość naklejamy na wykładzinę. (to wyczaiłem na niemieckim forum e90). :cool2:

 

Inaczej pozostaje tylko wydarcie całej wykładziny, włożenie podstopnicy M zabezpieczenie jej od spodu tymi sprężynkami-podkładkami i włożenie całości wykładziny do auta... Ale ja nie miałem ochoty pruć wykładziny z auta. :roll:

 

 

 

 

Podstopnica alu mnie się osobiście nie podoba, bo nijak pasuje. Prawidłowo powinna być zamontowana tak jak na zdjęciu pierwszym. Ale czy aby na pewno na stary plastik? Czy żywcem do wykładziny powinna być zamontowana?

 

Pzdr.

 

Hehhe, nie musiałem czytać e90.de żeby wpaść na pomysł z taśmą :) Sam tak zamontowałem swoją, aczkolwiek uważam ,że BMW robi druciarstwo: aby zamontować podstopnicę trzeba zniszczyć starą, a bolce montażowe nowej owijać taśmą izolacyjną... :mad2:

 

 

Skoro napisałeś, że trzeba wymyślić jakiś patent, to dlaczego od razu nie napisałeś jak ją zamontowałeś? :D :P Że taśma na bolce, że taśma pod podstopnicę.. Więc ja podzieliłem się tym co wyczytałem, aby na przyszłość ludzie na tym forum wiedzieli i nie musieli szukać w necie instrukcji montażu.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eXiDe

Dla mnie patent z taśmą to takie trochę druciarstwo - wstyd mi było :)

 

E tam wstyd od spodu nic nie widać :D ;) hehehe. Inaczej nie ma opcji, żeby dobrze się trzymało - chyba, że zdzieramy wykładzinę i montujemy jak Bóg przykazał ;) :cool2:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w końcu w wolnym czasie udało mi się z montażem.. dupy nie urywa, ale zawsze coś nowego w aucie ;) nakładki do kompletu w drodze.

Dziękuje wszystkim za opinie i rady!!

 

http://i.imgur.com/EYN0Q.jpg

http://i.imgur.com/VjQzg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 lat później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.