Skocz do zawartości

E90 Usunięcie Katalizatora 320i N46


plucik_rop88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy jest możliwość usunięcia fizycznie katalizatora(wybebeszyłem środek) bez ingerencji w komputer ?

Wydłubałem cały środek katalizatora drutem tak że jest pusta przestrzeń w środku, po skręceniu samochód tak jakby nie chodził na wszystkich tłokach, zapalił się CHECK po podpięciu pod komputer wyskoczył błąd "Czujnik wałka rozrządu". Czy można w ogóle usuwać katalizator w tych silnikach? :duh: A jak już po fakcie, czym go teraz zastąpić ?

Na początku samochód jeździł palił, tylko że był słaby i przez to myślałem ze to katalizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Raczej go nie oszukasz. Masz tam 4 sondy więc żeby chodził normalnie trzeba jakoś zrobić ich emulacje albo "wyciąć" sondy w DME ale się tego raczej nie da. Nie sprawdziłeś tego przed wywaleniem katalizatora ?? W najgorszym wypadku będziesz lżejszy o 2900 zł za katalizatory + uszczelki i w/w czujnik ...
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zobacz to

 

http://supercircuit.blogspot.no/2011/11/bmw-e90-320i-full-exhaust-customization.html

 

Usunięcie kata jest możliwe ale tylko z przeprogramowaniem kompa aby wyłączyć sondy . Same wywalenie kata będzie powodowaniem wywalania błędów .

 

U mnie ten kat bardzo brzęczy i sam chciałbym to wywalić jakby tylko było to łatwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde super sprawa tylko pytanie czy u nas w Polszy ktoś tak robi ? ja mam też kata do wycięcia :mad2: patrzyłem na nowy kat ile kosztuje i spadłem z fotela kurrrr 3800zł za to gówno 9lat --auto ma heeee za te pieniądze to mogę dodatkowo dokupić opla :mrgreen: :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie te czasy co kiedyś . W mojej e39 z m57d30 wyciąłem kata 3 lata temu - pierwszy raz uczyłem się spawać . Wszystkie 4 poszły - auto odzyskało moc i do dziś ma 480k km i nadal można poszaleć .

 

Ja też będę coś kombinować z tym katem w lato - może znajdzie się jakiś koder z forum co umiałby usunąć sondy z DDE . Gdzieś na ebay widziałem gotowy kolektor wydechowy już bez katów za 160 funtów . Resztę wydechu spokojnie można by było zrobić za 500zł na starych rurach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja bym w sprawie kata zadzwonil tutaj najpierw :

 

http://www.el-tec.pl/pl/index.html

 

taniej i polskie !

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technicznie nie ma takiej mozliwosci, nie ma wkladu sprzedanego osobno

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znalazłem firmę z wydechami i katalizatorami dla naszych autek http://sklep.gktrading.pl/clientcatalogue/czesci-samochodowe-skatalogowanie-wlasne-bmw-3-e90-320i-2-0-uklad-wydechowy,25-1-4-500011-501129-510266-0001000000.aspx

dzwoniłem i wszystko już wiem ok 2000zł za kata wraz z uszczelką w komplecie :cool2: sklep mieści się w Krakowie czyli zaraz koło mnie ;) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Genialny link zachowam bo warto, jak sie nie znajdzie nic innego to 30% mniej niz w BMW tez warto.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://m.ebay.de/itm/310871240548?cmd=VIDESC 1600 zl bo szukac to trzeba umiec.

Kolego a to za te 1600zł to już za darmo przywiozą do Polszy ? może tak jeszcze musimy za przesyłkę zapłacić ;) i już jest inna cena :mrgreen: i wychodzi 1800zł

 

1600 plus 100 za wysylke wychodzi 1700 i przesylka blizej i w razie zwrotu sprzedawca kryje koszt transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://m.ebay.de/itm/310871240548?cmd=VIDESC 1600 zl bo szukac to trzeba umiec.

Kolego a to za te 1600zł to już za darmo przywiozą do Polszy ? może tak jeszcze musimy za przesyłkę zapłacić ;) i już jest inna cena :mrgreen: i wychodzi 1800zł

 

1600 plus 100 za wysylke wychodzi 1700 i przesylka blizej i w razie zwrotu sprzedawca kryje koszt transportu.

Czyli wychodzi na to ,że dochodzą koszta przesyłki oraz kurs euro . Wyjdzie 1800zł kurs 4.20 za euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.