Skocz do zawartości

[e92] bmw 328i coupe 2008r 250KM USA


paputek

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

i mam kilka pytan do Was - czyli znawcow bmw

 

chodzi mi o model BMW 328i coupe e92 08r 250KM USA

 

1. jesli chodzi o silnik w wersji z oznaczeniem 328i - z tego co mi powiedziano to zwykly silnik 3.0 272KM wypuszczony na usa z ograniczeniem programowym na 250KM. Mowili mi ze wystarczy zmienic soft na europejski i bedzie pelne 272KM. Czy wie ktos cos na ten temat ?

 

2. reflektory przednie... czy w kazdej wersji bmw e92 z xenonem czy bixenonem sa swiatla dziennie led w ringach - jak to rozpoznac ? jesli nie w kazdej czy mozna samochod doposazyc w oryginalne ledy w ringach ?

 

3. lampy tylnie... z tego co sie orientuje to w modelach e92 w 2010r byl lifting lamp - z tego co zauwazylem to zmienily sie tylko lampy tylne (nie wiem czy przednie tez?) . Czy bez problemu moge zmienic je w wersji przed liftowej ? (jesli reflektory przednie tez sie zmienily to czy tez je moge wymienic bez problemu)

 

4. Czy w tej wersji bmw 328i e92 moge bezproblemu zamontowac gaz ? i jaki gaz mozecie polecic do takiej klasy samochodu?

 

z gory dzieki za pomoc

 

PS. SZUKAM KOGOS Z OLSZTYNA LUB OKOLIC... MAM CIEKAWE AUTO DO OGLADNIECIA A MAM PONAD 500km I NIE CHCE SIE PRZEJECHAC...

 

pozdrawiam

 

Edit by Mod- trochę posprzątalem.... :norty:

Edytowane przez paputek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

i mam kilka pytan do Was - czyli znawcow bmw

 

chodzi mi o model BMW 328i coupe e92 08r 250KM USA

 

1. jesli chodzi o silnik w wersji z oznaczeniem 328i - z tego co mi powiedziano to zwykly silnik 3.0 272KM wypuszczony na usa z ograniczeniem programowym na 250KM. Mowili mi ze wystarczy zmienic soft na europejski i bedzie pelne 272KM. Czy wie ktos cos na ten temat ?

 

2. reflektory przednie... czy w kazdej wersji bmw e92 z xenonem czy bixenonem sa swiatla dziennie led w ringach - jak to rozpoznac ? jesli nie w kazdej czy mozna samochod doposazyc w oryginalne ledy w ringach ?

 

3. lampy tylnie... z tego co sie orientuje to w modelach e92 w 2010r byl lifting lamp - z tego co zauwazylem to zmienily sie tylko lampy tylne (nie wiem czy przednie tez?) . Czy bez problemu moge zmienic je w wersji przed liftowej ? (jesli reflektory przednie tez sie zmienily to czy tez je moge wymienic bez problemu)

 

4. Czy w tej wersji bmw 328i e92 moge bezproblemu zamontowac gaz ? i jaki gaz mozecie polecic do takiej klasy samochodu?

 

Ad1. Nie, to inny silnik o oznaczeniu N51B30 ma plastikowa pokrywa zaworów oraz Sulev czyli b.niska emisja spalin nie da sie go zczipować na 272 KM bo ten ma bezposredni wtrysk.

Ad2. Każde coupe ma dzienne w ringach i każde coupe z usa ma xenony.do ringów nie ma ledów, tam jest zarówka halogenowa H8.

Ad3. w sierpniu 2010 przednie i tylne lampy oraz zderzaki lusterka kierownica i jeszcze kilka detali, ja sobie dokupiłem poliftowe na tył, z przodu wygląda ze trzeba by wymienic zderzak zeby pasowały.

Ad4. Tak. bede wstawiał do siebie za jakis miesiąc w AC.SA gdzie pracuję wstawię: Stag 300 Isa2 dwa reduktory AC R01 wtryskiwacze HANA zbiornik za siedzienia mierzyłem ze 65litrowy wejdzie na styk wlew pod klapką cena mysle ze około 4300zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o ten silnik N51B30 to jak on wypada w porownaniu ze standardowym 3.0 272KM ? jest odczuwalna roznica w mocy i w momencie ? bo zastanawiam sie czy w takim razie nie szukac zwyklego 3.0 ?

jesli 328i ma wtrysk bezposredni czy nie bedzie problemu z zalozeniem gazu do tego? i jak to bedzie pozniej przekladalo sie na spalanie ? bo slyszalem ze jesli jest bezposredni wtrysk to pali 1/3 benzyny przy jezdzie na gazie...

 

PS. Ten 3.0 272KM co szedl na europe nie ma wtrysku bezposredniego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o ten silnik N51B30 to jak on wypada w porownaniu ze standardowym 3.0 272KM ? jest odczuwalna roznica w mocy i w momencie ? bo zastanawiam sie czy w takim razie nie szukac zwyklego 3.0 ?

jesli 328i ma wtrysk bezposredni czy nie bedzie problemu z zalozeniem gazu do tego? i jak to bedzie pozniej przekladalo sie na spalanie ? bo slyszalem ze jesli jest bezposredni wtrysk to pali 1/3 benzyny przy jezdzie na gazie...

 

PS. Ten 3.0 272KM co szedl na europe nie ma wtrysku bezposredniego ?

 

Nie wiem nie jeździłem tym mocniejszym, ja zakładałem, ze jak będę miał nim jeździć na co dzień to wstawię gaz więc tylko ten silnik wchodził w grę.

 

328i oraz 328xi ma wtrysk POŚREDNI ma oznaczenie manifold injection. dla bezpośredniego bedzie to: High precision injection.

 

Musisz zwrócić uwagę na oznaczenie silnika rozkodowac VIN silniki N51 N52 oraz N52N to wtrysk pośredni czyli da się wstawić LPG

Silniki N53 oraz N54 maja wtrysk bezpośredni i do nich na chwile obecną LPG wstawić się nie da. Organoleptycznie poznasz też po tym ze silniki z bezposrednim wtryskiem maja metalowe rurki doprowadzające paliwo pod wysokim ciśnieniem do wtryskiwaczy, a te do komory spalania http://allegro.pl/e60-e61-lift-525-benz-silnik-kpl-n53-i1722899734.html tu dobrze widać.

 

Mamy firmowe F11 z silnikiem N53 juz w fazie testów i z tego co mi wiadomo to napewno pali dodatkowo benzynę ale nie 1/3 tylko mniej, wynika to z tego że tylko paliwo moze chłodzić wtryskiwacz pracujący w komorze spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
pytania założyciela tematu były:

1 czy mzona czipować ten silnik na 272KM --- była odpowiedz - 272KM to inny silnik (wtrysk bezpośredni, więc nici z gazowania) dostępny w Europie

2 czy mozna wstawić ledy do ringów--------- nie znam się na agrotuningu

3 czy mozna wstawić tylne lampy po liftingu----------można trzeba znaleźć posty użytkownika kuniś opisał co i jak

4 czy da sie wstawić gaz--- do wersji US można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.