Skocz do zawartości

E91 Problem z klimą - biały proszek.


Rademenes.75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio zauważyłem że jadąc na wyłączonej klimatyzacji z kratek nawiewu sypie mi się jakiś biały proszek, im wyższy bieg wentylatora tym wiecej tego syfu mi do samochodu wpada. Po włączeniu klimy problem znika.

Czy odgrzybienie klimy pomoże?

Jakieś inne pomysły??

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam ten sam problem. Byłem w ASO, obstawiają nagrzewnicę. Drobny wyciek może powodować generowanie osadu, który jest wdmuchiwany do wnętrza. Od strony filtra kabinowego sprawdzone, ani śladu jakiegokolwiek nalotu. Klimatyzacja odgrzybiona raz przeze mnie, raz w nieautoryzowanym serwisie na koniec poprawione w ASO, wszystko na przestrzeni tygodnia, bez poprawy.

 

Podłączam się więc pod temat, demontaż samej deski oraz montaż to 2 dni pracy ~ 1500 zł. Najbardziej martwi mnie to, że zdemontowane elementy mogą wrócić nie koniecznie na swoje miejsce i jeszcze zacząć trzeszczeć. Tak więc inne sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam trochę inny objaw gdy auto jest bardzo nagrzane po dłuższym postoju (w bardzo słoneczny dzień) i włączeniu klimatyzacji też leci mi ten biały pył ale tylko na włączonej klimie i przy maksymalnej mocy nawiewu a po kilku sekundach przestaje pylić

dodam że praktycznie zawsze mam włączoną klimatyzację (muszę jutro sprawdzić efekt pylenia z wyłączoną klimą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem filtr Filtrona i jak sprawdziłem okazało się ze "przelot" jest zrobiony " w drugą" stronę

założyłem teraz filtr oryginalny i czekam.... sypie się o wiele mniej może "wydmucha" ... a jak nie to nie mam zielonego pojęcia skąd to jest !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlenki glinu (aluminium) mają kolor biały i są zwykle w konsystencji proszku. Jak parownik albo nagrzewnica koroduje to chyba może dać objaw pylenia. Stosowanie agresywnych środków do odgrzybiania (ozonowanie np.) może przyśpieszać korozję.

 

Ale to tylko hipoteza robocza. Jak ktoś zdemontuje i porobi fotki, to będziemy wiedzieli na pewno :)

Pozdrowienia od lenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie ktoś wcześniej musiał użyć jakiegoś taniego dziadostwa do czyszczenia układu. Bo nie chce mi się wierzyć, że w aucie kilku letnim wystąpiło utlenienie parownika :roll: :?

 

 

Moja Bunia jest z '05 roku, od 3 lat nią jeżdżę na załączonej non stop klimie (lato-zima) i nic białego nie leci..

 

PS. A jak smakuje ten proszek? :mrgreen:

 

Pzdr.

Edytowane przez eXiDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam znajomego w pracy z 2007 E91 - mój jest taki sam. Jemu leci ten syf mnie nie.

 

Wiem że zrobił ozonowanie klimy i go najpierw zasypało (klima wurzuciła tonę tego białego czegoś do samochodu) i teraz niby jest lepiej...więc teraz pytanie czy wyrzucił to co było i faktycznie spokój czy zaraz się znowu naprodukuje i zacznie sypać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do eXiDe proszku nie próbowałem :roll: , dodam, że auto jest z Belgi cały czas serwisowane było w ASO BMW, mam go 1,5 roku i proszek sypie się cały czas. Najgorzej jak auto postoi dłużej kilka dni, wnętrze się ogrzeje climatronik załączy wentylator na max, i proszek się pojawia.?? :mad2:
Pozdrawiam, Daniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dołączam się do tematu mam auto z 2010 r i powiem tak było wszystko ok nic się nie sypało :mrgreen: ale na pierwszym przeglądzie w srewisie olei i takie tam polecili mi odgrzybienie klimy więc się zgodziłem i po jakimś tygodniu po wizycie w serwisie zaczeło się sypać to białe badziewie :mad2: , jest tego cała masa siada praktycznie wszędzie normalnie szok nie mam pojęcia co jest grane :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja tez mam auto z Belgii ale to chyba nie jest to ;)

proszek nie wygląda zachęcająca ale jeśli chcesz prześlę Ci trochę eXiDe :8)

ale teraz mi się przypomniało że gość od którego kupiłem auto przed sprzedażą robił serwis wszystkiego łącznie z czyszczeniem klimy może faktycznie to jest to (auto mam od października 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.