Skocz do zawartości

Blokada kierownicy a programowanie


clip

Rekomendowane odpowiedzi

Wywala mi błąd blokady kierownicy. Po każdym włączeniu samochodu przez kilka(nascie) sekund pali się zółta kontrolka z kierownicą i kłódką.

W Inchcape zaproponowali mi "programowanie" auta za 6 paczek. Twierdzą że z reguły to rozwiązuje problem.

Może głupie pytanie ale jeżeli mam jakiś niedorobiony soft to dlaczego mam płacić za jego upgrade?

Wszystkie inne firmy jak znajdą jakiś masowy defekt to robią akcję serwisową i naprawiają bezpłatnie. A tu?

Czy ktoś poza aso może mi wgrać nowszy soft?

 

Pomijając już kasę czy macie jakieś doświadczenia co do skuteczności takiego rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami pomaga a czasami nie. Poszukaj w swoich okolicach kogos kto ma sprzet do progranowania i soft to bedzie taniej ewentualnie zadzwon do innego ASO, a jak jezdzisz gdzies do innego wojewodztwa to tam tez zadzwon.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programowanie nie zawsze pomaga i przeważnie błąd wraca, kolejną opcją oferowana przez serwis jest wymiana kolumny kierowniczej - to pomaga.

Rozwiązaniem które może od oddalić wydatek związany z wymianą kolumny i pojawiania się błedu jest parkowanie(wyjmowanie kluczyka) na prostych kołach.

 

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programowanie nie zawsze pomaga i przeważnie błąd wraca, kolejną opcją oferowana przez serwis jest wymiana kolumny kierowniczej - to pomaga.

Rozwiązaniem które może od oddalić wydatek związany z wymianą kolumny i pojawiania się błedu jest parkowanie(wyjmowanie kluczyka) na prostych kołach.

 

pozd

 

rok temu (30 tys mniej na liczniku), poprzedni własciciel wymieniał:

32306769157 - wał kier.

to jest ten sam element?

 

Koła zostawiam zawsze proste jednak nie ma to wpływu. Kontrolka zapala się zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś wymienione to http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VC31&mospid=48480&btnr=32_1516&hg=32&fg=30 a chodzi o element 1 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VC31&mospid=48480&btnr=32_1515&hg=32&fg=30. Integralną częścią tej kolumny kierowniczej jest elektryczna blokada (nie jestem pewien czy jest tam jakiś silniczek, elektromagnes czy coś innego ale to właśnie to szwankuje - może ktoś to naprawia ?)

 

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawil sie owy blad po rozladowaniu aku , ale znajomy skasowal mi ten blad i od tej pory mam spokój. Koledze zas komunikat swiecil sie na czerwono , wymienil sama blokade , kupil z 2010 roku za 350zł , wymiana i kasowanie bledu 200zł lacznie 550zł , a serwis samej blokady nie sprzedaje tylko cala kolumne kierownicza za ok 1500zł.
Przeciwnik SERII.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy był wymieniany akumulator. Miałem podobnie - po wymianie akumulatora od listopada problem się nie pojawił.

 

samochód ma 3,5 roku więc zakładam że nie był nigdy wymieniany bo niby i po co?

 

byłem w bawarii i zaproponowali mi samo programowanie za 1100 :shock:

albo kolumnę z wymianą i z programowaniem za 3500 :shock: :shock: :shock:

Twierdzili że po wymianie kolumny trzeba też programować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak oni by najchetniej cale auto wymienili. co za de... i naciagacze. Jak byl wymieniany aku to trzeba go zaprogramowac , 50 -100zł u mojego znajomego jak jestes z malopolski.

 

Tak jak mowie wymien sama blokade kiery i skasuj bledy u kogos ogarnietego.

Przeciwnik SERII.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowie wymien sama blokade kiery i skasuj bledy u kogos ogarnietego.

 

Ale u mnie tak jak pisałem blokada mechanicznie działa za każdym razem.

 

Generalnie błędy dotyczące blokady kierownicy są dwa:

# CAS 186 ELV Steering Lock Fault. Engine cannot be restarted

# CAS 187 ELV Steering Lock Active. Move Steering Wheel to Restart

 

U mnie wywala ten drugi. Czy to może być jakaś wskazówka?

A może raz jeden kiedyś blokada się nie odblokowała bo było np. skręcone koła a teraz jest wszystko OK tyle że pozostał w pamięci błąd?

Zanim zacznę to rozbierać to chciałbym wiedzieć w czym naprawdę leży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam aktualnie taki problem z blokadą kierownicy, otwieram samochód pojawia sie pomarańczowa kontrolka blokady, kierownica zablokowana nie da sie nic zrobić, w serwisie powiedzieli ze trzeba wymienić jakąś część kodującą za 1600zł+zakodowanie jakies 500zł.

czy mieliście taki problem?

chce dodać że w/w problemy są troche inne od mojego, u mnie nie da sie nic zrobić (zablokowana kierownica brak zaplonu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, ja mam ten sam problem tylko pali sie na czerwono i to juz od 4,5tkm ;-) zawsze mi odpalil. W ksiaszce pisze ze nie odpali ale wciaz robi.

 

BMW w Niemczech mi zaspiewalo 723€ !!!!

Bede tak dlugo szukal za tajnszym wyjsciem, az znajde, bo klopotow nie ma zadnych tylko denerwuje ta czerwona kierownica ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jeszcze zauważyłem to, że w wyłączonym samochodzie - kierownica zablokowana pilot wyjęty ze stacyjki po kilku minutach pojawia się gong i wywala symbol blokady na wyswietlaczu.

W tym czasie nie dotykałem wogóle kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To co jeszcze zauważyłem to, że w wyłączonym samochodzie - kierownica zablokowana pilot wyjęty ze stacyjki po kilku minutach pojawia się gong i wywala symbol blokady na wyswietlaczu.

W tym czasie nie dotykałem wogóle kierownicy.

Twoja usterka dotyczy raczej oprogramowania, niż usterki mechanizmu ryglowania. Czy pojawiają się jakie kody usterek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja też mam ten problem z kontrolką..i tez mi wywala bład podobny i 187cyferki..rozmawiałem juz z elektrykiem z Łódzi ..(dobrym) i powiedział że jak najszybciej trzeba to naprawić,,bo póżniej zapali sie na czerwono zablokuje kiere i nie odpali..u niego koszt naprawy ok 500zł..jak myslicie duzo za to woła??i zastanawiam sie czy może nie wystarczyło by skasowanie błędow??bo niby blokada mi działa jak wyjmę kluczyk..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że samo programowanie nie zawsze pomoże i nie naprawi blokady (może po zmianie softu podaje większy prąd, rzadziej zgłasza błąd). W TISie załączony jest rysunek takiej blokady (części z jakich się składa) i widać, że jest tam silniczek i parę innych plasticzków zamkniętych w obudowie - więc jest parę elementów które mogą się popsuć (przypomina to wnętrz chińskiego zabawkowego samochodu). Temat blokady przypomina problem zamków (silniczek, parę czarcich zapadek i plastików made in china) , które też potrafią się popsuć w E90. Widziałem na forum, że zamki już są naprawiane więc myślę, że pudełko z blokadą też da się zrobić (tym bardziej, że nie jest to jakaś kosmiczna technologia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że samo programowanie nie zawsze pomoże i nie naprawi blokady (może po zmianie softu podaje większy prąd, rzadziej zgłasza błąd). W TISie załączony jest rysunek takiej blokady (części z jakich się składa) i widać, że jest tam silniczek i parę innych plasticzków zamkniętych w obudowie - więc jest parę elementów które mogą się popsuć (przypomina to wnętrz chińskiego zabawkowego samochodu).

 

No ale skoro w moim przypadku w wyłączonym samochodzie po kilku minutach pojawia się gong i wywala symbol blokady na wyswietlaczu. To jednak nie jest to problem mechaniczny tylko elektryczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwośc, że ja nie mam blokady kierownicy? Wczoraj kręciłem kierownicą i nic się nie włączyło, może amerykańskie fury nie maja?

Teoretycznie nie a praktycznie to polak potrafi.

Wsadz kluczyk do kieszeni i sprawdz czy skrecisz kolami. Jesli skrecisz tzn ze nie masz.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.