Skocz do zawartości

Jak jest w końcu z tymi Xenonami/Bixenonami e90/e91-e92/e93?


klagosz

Rekomendowane odpowiedzi

Mając wcześniej e90 miałem xenon tylko krótki a na długim do xenonu zaświecała się zwykła lampa.

Tak samo ma brat w e91. :arrow: czyli są to ksenony?

Teraz w e92 xenon świeci na krótkich i na długich w calości :arrow: czyli są to bixenony?

Był kiedyś poruszany podobny temat że seria e9x posiada bixenon.

Więc jak w końcu po zgłupiałem :roll: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenon = mijania xenonowe, długie zwykłe

Bi-xenon = mijania i drogowe xenon

 

Ja mam Bi we wszystkich pojazdach. W E46 Coupe miałem zwykły xenon, czyli długie normalne.

 

Edit: Teraz jak AO napisał to przypomniałem sobie że w E46 Coupe miałem bi-xenon, tylko że on się włącza tylko jak dawałem manetke od siebie. Jak było krótkie mrugnięcie to mrugał zwykłymi "halogenami". Mam dobrą pamięć, bo krótką :mrgreen:

Edytowane przez KoKoS

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykły halogen, świeci przy krótkich sygnałach świetlnych (tzw. ostrzeganie), czas rekacji halogenu jest zdecydowanie krótszy niż przesunięcie "osłonki" aby wydobyć maksymalny strumień świtleny z ksenonu - potocznie jest to nazwane bi-xenonem ale nie masz tu nic "bi" tylko zwykłą nasdkę, która odsłania/zasłania bańkę źródła światła....

nie wiedziałem, że w E9x był montowany "pojedynczy" ksenon, u mnie w E91 był też bi...pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na dodatek w pozycji "A" automatycznych świateł

masz dynamiczne doświetlanie zakrętów obojętnie czy jedziesz na mijania czy drogowych

światłach

 

za.....bista rzecz, uwielbiam to :cool2:

 

Pozdrawiam

Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz AO jesteś pewny że miałeś długie też na ksenonie?

Może to chodziło o różnice roku produkcji moja była z 2005 a brat ma z 2006.

:?:

Jutro jeszcze raz sprawdze u niego. I potwierdze.

jeździłem autem 2,5 roku, ~60tys. km, więc jestem pewien, że miałem "bi", i tak jak obecnie do krótkich strzałów długimi świecił mi się w nich halogen...

masz może asystent świateł długich ??? rozwalają mnie tirowcy (siedzący 2m nad ziemią), którzy wiedzą lepiej kiedy moje auto ich oślepia i z dystansu ~5km już dają mi znak abym wyłączył długie,jednak komputer olewa ich znaki i wyłącza wtedy kiedy jest realna szansa na oślepienie...miałem niedawno "długą/boczną rozmowę" z Kierowcą, który myślał, że będzie wymierzał sprawiedliwość :mrgreen: :mrgreen:

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, ze za wewnetrznymi soczewkami nic nie ma. Mijania i dlugie ida z jednego palnika ksenonowego a dlugie niezaleznie czy na stale czy do migniecia przelaczane sa klapka.

Doswietlania nie mam :|

W trybie auto jedyne co sie dzieje to wylaczanie ksenonow na sloncu i pozostawienie ringow jako dziennych.

 

Ot takie bixenony na jednym xenonie. :D

-------------------------------------------

pozdrawiam

obara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego asystenta, w sumie niezła sprawa. Ale jakoś wole sam sobie włączać i wyłączać w końcu to ja wiem lepiej a nie jakiś tam komputer :twisted: Chociaż na trasach czasem włączam. Niedawno jechałem z Wiednia i nakleiłem sobie winetke pod lusterkiem, potem włączyłem asystenta a ten wyłączał długie tylko na zakrętach jak ktoś jechał, na prostych nie reagował. W połowie się skapłem że zasłoniłem go i miał ciągle ciemno :duh:

 

W E92 już mam ciągle nawet mruganie ksenonem.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niemirad już myślałem że cie coś zjadło :mrgreen:

Bo nie było cię widac ostatnio na forum.

 

 

:D Jestem codziennie :D

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w iDirve w ustawieniach świateł powinna być (jeśli akurat masz)

opcja asystenta świateł drogowych - ale to raczej jest dla ludzi którym nie chce się już jeździć

autem albo boli ich ręka od przełącznika

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

W E92 już mam ciągle nawet mruganie ksenonem.

U mnie jest tak, ze za wewnetrznymi soczewkami nic nie ma. Mijania i dlugie ida z jednego palnika ksenonowego a dlugie niezaleznie czy na stale czy do migniecia przelaczane sa klapka.

...

W trybie auto jedyne co sie dzieje to wylaczanie ksenonow na sloncu i pozostawienie ringow jako dziennych.

Ot takie bixenony na jednym xenonie. :D

 

Czyli wychodzi na to że e92 ma prawdziwy bixenon bo ja tak napewno już mam

a e91/e92 taki prawie bixenon :?:

Bo mi konkretnie chodzi o to że na światłach mijania jak i drogowych ma "poświate" xenonu

A w e90-tce miałem tylko ją do połowy czyli xenon krótkie + długie na halogenie.

Tak po prostocie napisałem i nie wiem czy to tak jest czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w iDirve w ustawieniach świateł powinna być (jeśli akurat masz)

opcja asystenta świateł drogowych - ale to raczej jest dla ludzi którym nie chce się już jeździć

autem albo boli ich ręka od przełącznika

albo dla ludzi, którzy robią kilkaset km nocą i mają dużo takich nocy, dodatkowo jak jedziesz zdecydowanie szybciej niż powinieneś i akurat minąłeś auto jadące z naprzeciwka na zkręcie to nie wyobrażam sobie jak robię zakręt/kontrę kierownicą i w tym samym momencie zapodaję długie....

a dlugie niezaleznie czy na stale czy do migniecia przelaczane sa klapka.

W trybie auto jedyne co sie dzieje to wylaczanie ksenonow na sloncu i pozostawienie ringow jako dziennych.

 

Ot takie bixenony na jednym xenonie. :D

ale halogen musisz mieć, jak możesz (czyt.:nie możesz) "mrugnąć długimi" jak jedziesz w dzień na ringach dziennych ....

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
...masz może asystent świateł długich ???:

Hmm odpowiem szczerze że nie wiem :?

Jak to sprawdzić? I jak działają?

 

Na fotkach widzę że na 99% nie masz asystenta świateł drogowych.

Moim zdaniem doświetlanie lepiej działa w E92/E93 niż w E90/E91 (podejrzewam, że chodzi o modele przedliftowe, w wersjach poliftowych jest raczej jak w E92/E93).

W E92 skreca się soczewka plus zapala dodatkowe wewn. światlo jak skręcisz/włączysz kierunek. A w E90 tylko sie lampa skręcała. Różnica jest odczuwalna. Szczególenie przy skrętach w mieście o 90 stopni

 

edit:literówki

Edytowane przez Rufio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem doświetlanie lepiej działa w E92/E93 niż w E90/E91 (podejrzewam ze chodzi o modele przedligtowe w wersjach poliftowych jest raczej jak w E92/E93).

W E92 skreca się soczewka plus zapala dodatkowe wewn. światlo jak skręcisz/włączysz kierunek. A w E90 tylko sie lampa skręcała. Różnuca jest odczuwalna. Szczególeni przy skrętach w mieście o 90 stopni

u mnie jest tak jak napisałeś, auto E90 a opis działania dośw. jak z E92 (skrętna soczewka + dodatkowy halogen) ....

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyobrażam sobie jak robię zakręt/kontrę kierownicą i w tym samym momencie zapodaję długie....

 

 

A0 uwierz stary da się zrobić

ale oczywiście należy korzystać ze zdobyczy techniki i cieszyć się nimi :cool2:

 

 

 

Pozdrawiam

Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale halogen musisz mieć, jak możesz (czyt.:nie możesz) "mrugnąć długimi" jak jedziesz w dzień na ringach dziennych ....

 

Nie, jak mrugam jadąc na dziennych to poprostu włącza się xenon i nim mrugam i momentalnie gaśnie...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenon = mijania xenonowe, długie zwykłe

Bi-xenon = mijania i drogowe xenon

 

Ja mam Bi we wszystkich pojazdach. W E46 Coupe miałem zwykły xenon, czyli długie normalne.

 

Edit: Teraz jak AO napisał to przypomniałem sobie że w E46 Coupe miałem bi-xenon, tylko że on się włącza tylko jak dawałem manetke od siebie. Jak było krótkie mrugnięcie to mrugał zwykłymi "halogenami". Mam dobrą pamięć, bo krótką :mrgreen:

 

 

Zgadza się.

 

W e46 miałem bixenon (xenon do mijania, a bixenon działał w momencie włączenia długich + do tego zapalała się H7, kiedy chciałem mrugnąć długimi palił się tylko xenon)

 

w e90 mam tak samo. Bixenon skrętny, w pozycji Auto skręca xenon, a bixenon w momencie włącznia długich manetką do przodu wtedy dodatkowo załącza się H7, a jak mrugam (czyli manetka do siebie) to xenon świeci się normalnie.

 

Reasumując Bi-Xenon u mnie BMW jest dodatkowo jeszcze wspomagany H7.

 

Cholera skomplikowane to do opisania :lol:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale halogen musisz mieć, jak możesz (czyt.:nie możesz) "mrugnąć długimi" jak jedziesz w dzień na ringach dziennych ....

 

Nie, jak mrugam jadąc na dziennych to poprostu włącza się xenon i nim mrugam i momentalnie gaśnie...

 

U mnie mrugniecie dlugimi przy swiatlach dziennych lub postojowych odpala xenon.

Tutaj fotki strzelone na szybko telefonem.

 

Postojowe (za ciemno na zadzialanie automatycznego dziennego):

http://www.obara.pl/_bartek/_bmw/20101202_swiatla_1.jpg

 

I przy pociagnieciu za dlugie (mrugniecie):

http://www.obara.pl/_bartek/_bmw/20101202_swiatla_2.jpg

 

Jedyne halogeny u mnie to przeciwmgielne. Soczewka w wewnetrznych ringach nie odpala sie nigdy.

-------------------------------------------

pozdrawiam

obara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E90/E91 miały tylko i wyłącznie bi-xenon.

mi się też tak wydawało do momentu opisu kolegi klagosz

jak mrugam jadąc na dziennych to poprostu włącza się xenon i nim mrugam i momentalnie gaśnie...

 

U mnie mrugniecie dlugimi przy swiatlach dziennych lub postojowych odpala xenon.

Tutaj fotki strzelone na szybko telefonem.

....

Jedyne halogeny u mnie to przeciwmgielne. Soczewka w wewnetrznych ringach nie odpala sie nigdy.

 

jak tak napisałeś to na 100% u Ciebie tak jest, u mnie (mam wszystkie możliwe obcje doposażenia jeżeli chodzi o oświetlenie zew. + wew.) jest tak napisał exide, czyli:

...w e90 mam tak samo. Bixenon skrętny, w pozycji Auto skręca xenon, a bixenon w momencie włącznia długich manetką do przodu wtedy dodatkowo załącza się H7, a jak mrugam (czyli manetka do siebie) to xenon świeci się normalnie.

 

Reasumując Bi-Xenon u mnie BMW jest dodatkowo jeszcze wspomagany H7.

 

Cholera skomplikowane to do opisania :lol:

 

Pzdr.

.... :mrgreen:

nie wyobrażam sobie jak robię zakręt/kontrę kierownicą i w tym samym momencie zapodaję długie....

 

 

A0 uwierz stary da się zrobić

ale oczywiście należy korzystać ze zdobyczy techniki i cieszyć się nimi :cool2:

trzeba będzie popróbować, w końcu kiedyś nie było tego a człowiek też jeździł, pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.