Skocz do zawartości

Zmiana kolumny kierwniczej E91 - programowanie ???


Mlodzik18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy po wymianie kolumny kierowniczej będzie trzeba kasować błąd związany z blokadą kierownicy ?

Generalnie zlecam mojemu mechanikowi wymianę kolumny, ponieważ silniczek od blokady się psuje u słychać chrobotanie.

Przy wymianie oczywiście prąd będzie odłączony, natomiast pytanie czy trzeba coś programować z tym silniczkiem, czy raczej nie ?

Będę wdzięczny za informację od kogoś kto ma z tym doświadczenie. Dzięki.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem kolumne kierowniczą w Range Roverze. spiepzyl sie mechanizm (tam jest wszystko elektryczne, regulacja pamięć itp. ). nie da sie go samego wymienić tylko całość ( 6000pln w ASO :duh: ).

 

Wymienili mi kolumne, i komputer czasem pokazywał błąd, szczególnie po wjechaniu w dziurę etc.poza tym tam jest pneumatyczne zawieszenie i czasem wchodziło w tryb awaryjny i wyłączał wszystkie systemy ( dsc, abs itd. ). Oczywiście Pan józek w ASO nie mógł sobie poradzić, jak go zapytałem ile już takich Range Roverow programował to powiedział że to jego pierwszy :cry2: wtedy już wymiękłem ale w końcu się uporali.

 

A pisze to bo Range Rover był własnością BMW, i większosc podzespołów jest z BMW nawet niektóre sa sygnowane razem. Życzę powodzonka.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Range Rover to złom, nie wiedziałeś i dałeś się naciągnąć podczas zakupu ?? To, że RR ma części od BMW nie czyni go BMW. Angole to bardzo niechlujny naród i złożenie tego do kupy, auta, daje dużo do życzenia...Małe OT. Co do wymiany silnika to nic nie musisz programować. Jeżeli wymianiasz kolumnę z modułem to przepisujesz VIN z CAS lub innego modułu, NCS lub SSS będzie pomcny.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Range Rover to złom, nie wiedziałeś i dałeś się naciągnąć podczas zakupu ?? To, że RR ma części od BMW nie czyni go BMW. Angole to bardzo niechlujny naród i złożenie tego do kupy, auta, daje dużo do życzenia...Małe OT. Co do wymiany silnika to nic nie musisz programować. Jeżeli wymianiasz kolumnę z modułem to przepisujesz VIN z CAS lub innego modułu, NCS lub SSS będzie pomcny.

 

Z modułem? Co to znaczy? O jakim module mówisz? Ja chce wymienić w sumie tylko ten silniczek. Oczywiście prąd odłączę przed tym.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Range Rover to złom, nie wiedziałeś i dałeś się naciągnąć podczas zakupu ?? To, że RR ma części od BMW nie czyni go BMW. Angole to bardzo niechlujny naród i złożenie tego do kupy, auta, daje dużo do życzenia...Małe OT. Co do wymiany silnika to nic nie musisz programować. Jeżeli wymianiasz kolumnę z modułem to przepisujesz VIN z CAS lub innego modułu, NCS lub SSS będzie pomcny.

 

Heh, zlom? Miales kiedys czy jestes nastepnym magikiem ktorego wujek i kolega ma ? i tak najwazniejsze ze wszystkie twoje auta to nie zlomy. Szerokiej drogi od zlomiarza :mrgreen:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

 

Czy po wymianie kolumny kierowniczej będzie trzeba kasować błąd związany z blokadą kierownicy ?

Generalnie zlecam mojemu mechanikowi wymianę kolumny, ponieważ silniczek od blokady się psuje u słychać chrobotanie.

Przy wymianie oczywiście prąd będzie odłączony, natomiast pytanie czy trzeba coś programować z tym silniczkiem, czy raczej nie ?

Będę wdzięczny za informację od kogoś kto ma z tym doświadczenie. Dzięki.

 

I jak sobie z tym poradziłeś? Pytam bo i u mnie komunikat pojawia się coraz częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie miałem czasu pojechać do mechaniora. Dam Ci dobrą radę, jak już kierownica się zablokuje to jej nie dotykaj i przy wsiadaniu również. Komunikat nie będzie się pojawiał.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeszcze nie miałem czasu pojechać do mechaniora. Dam Ci dobrą radę, jak już kierownica się zablokuje to jej nie dotykaj i przy wsiadaniu również. Komunikat nie będzie się pojawiał.

Na razie pojawia się komunikat z żółtą ikoną i ponowne włożenie klucza jest skuteczne. Ja myślę, że problem dotyczy głównie samego mechanizmu wykonawczego. Zwykle w takiej sytuacji pomaga oczyszczenie i nasmarowanie (o ile nie ma nadmiernego zużycia). Dlatego szczególnie interesuje mnie zasada działanie tego rygla i czy możliwa jest jakaś jego konserwacja. Nie wyobrażam sobie konieczności wymiany co jakiś czas kolumny tylko z powodu takiej dupereli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg instrukcji serwisowej , w przypadku zapalania sie zoltej lampki przeprogramowac CAS najnowszym softwarem (obecnie ISTA 2.21.13) lub nowszym , w przypadku kiedy przeprogramowanie nie pomaga wymiana kolumny kierowniczej ktora to jest zintegrowana z blokada ( nie da sie kupic tylko blokady kierownicy). po wymianie nie jest wymagane programowanie lub kodowanie , jedynie skasowanie pamieci bledow zamka w CAS ( bez kasowania pamieci mozliwe pojawianie sie info o uszkodzeniu blokady kierownicy) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg instrukcji serwisowej , w przypadku zapalania sie zoltej lampki przeprogramowac CAS najnowszym softwarem (obecnie ISTA 2.21.13) lub nowszym , w przypadku kiedy przeprogramowanie nie pomaga wymiana kolumny kierowniczej ktora to jest zintegrowana z blokada ( nie da sie kupic tylko blokady kierownicy). po wymianie nie jest wymagane programowanie lub kodowanie , jedynie skasowanie pamieci bledow zamka w CAS ( bez kasowania pamieci mozliwe pojawianie sie info o uszkodzeniu blokady kierownicy) .

 

Fakt, trzeba kupić całą kolumnę, ale blokada sama jest wymienna :) BMW tej części po prostu nie sprzedaje tylko całą kolumnę za 1700 PLN.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś dysponuje zdjęciem elementów tej blokady. Oglądałem na allegro kilka zdjęć całej kolumny i nie mogę się dopatrzeć tego elementu - cały czas myślę o jakiejś okresowej konserwacji.

 

Spróbuje dzisiaj to umieścić na forum.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy ktoś dysponuje zdjęciem elementów tej blokady. Oglądałem na allegro kilka zdjęć całej kolumny i nie mogę się dopatrzeć tego elementu - cały czas myślę o jakiejś okresowej konserwacji.

 

Spróbuje dzisiaj to umieścić na forum.

Będę zobowiązany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy ktoś dysponuje zdjęciem elementów tej blokady. Oglądałem na allegro kilka zdjęć całej kolumny i nie mogę się dopatrzeć tego elementu - cały czas myślę o jakiejś okresowej konserwacji.

 

Spróbuje dzisiaj to umieścić na forum.

Będę zobowiązany

 

Przepraszam, za natarczywość, ale dziś miałem komunikat niestety czerwony po kilku próbach udało się samodzielnie odblokować - czy miałeś podobnie.

Nieśmiało proszę o obiecane fotki. Zastanawiam się nad wgraniem nowego softu - cz warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mi jeszcze chwilę, nie mam torxa z dziurką wewnątrz. Postaram się gdzieś kupić i to odkręcić. Postaram się jutro. Mi się również na czerwono kiedyś zapaliło. Staraj się nie dotykać kierki po zablokowaniu.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wczoraj uparłem się i postanowiłem dokładnie obejrzeć to urządzenie. Odkręciłem dolna obudowę deski wsadziłem głowę i co zobaczyłem. Do blokady dołączona jest wtyczka z chyba 4 przewodami. Wtyczka i gniazdo jest mikroskopijne jak na złącza używane w motoryzacji. Próbowałem wyciągnąć ta wtyczkę, ale bez większego demontażu nie mogłem się do niej dobrać. Próbowałem nią poruszać i jakby mocniej ja wcisnąć. Zaczynam mieć podejrzenia czy to właśnie to złącze nie jest problemem. Sam mechanizm pobiera zapewne sporo prądu w momencie pracy, a złącze jest jak od mikrogłośniczka w laptopie. A może to nie to złącze i od góry (która jest niewidoczna jest coś jeszcze). W każdym razie po tej akcji próbowałem wywołać błąd i się nie udało, a robiłem to nawet tak, że ciągnęłam do oporu zblokowana kierownicę i jednocześnie włączałem klucz i wszystko zadziałało prawidłowo. Być może jest tak, że blokuje tylko wtedy kiedy kierownica pozostanie tylko w jednej konkretnej pozycji (jest tam jakiś zadzior czy coś podobnego) Mam zatem prośbę o ocenę czy możliwe byłoby wymontowanie samej blokady bez demontażu kolumny. Jeśli można by było prosić o takie fotki to byłoby super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.