Skocz do zawartości

Gałka zmiany biegów


artekch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Przed zakupem mojego autka używanego oglądałem dużo modeli E90/E91. Pierwszy raz jak zobaczyłem samochodzik z przebiegiem 140 tys i wytartą gałką od biegów myślałem że był kręcony... W niemczech przed zakupieniem auta oglądałem różne modele z przebiegami od 90tys do 190 i kazdy z tych modeli miał wyarta gałkę od zmiany biegów. W moim modelu tez jest wytarta gałka od zmiany biegów i tylko ona mnie strasznie drażni bo reszta wyposażenie nie prezentuje śladów użytkowania.

Moje pytanie jest następujce:

-Czy ma ktoś pomysł aby czymś pomalować gałkę aby wyglądała w miare oryginalnie i zeby nie schodziła farba za szybko?

 

Cena gałki pokrytej innym tworzywem w serwisie to koszt 400 zl, wiec jak dla mnie zdecydowanie za dużo.

 

Może są jakies zammieniki tych lewarków wykonane z dobrych materiałów?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem gdzie był porysowany lakier na tworzywie ten srebrny może nie tak bardzo ale jednak mnie to wkurzało i to przy oryginalnym przebiegu 97 tys.km :!:

Teraz już obecnie mam 3 gałkę :roll:

Pierwszą zmieniłem na taka samą.

Drugą sportowa o krótszym skoku - aluminum ze skórą.

Trzecia też sportowa o krótszym skoku już ta właściwa która pozostanie

jest cała skórzana najbardziej paująca mi do wnętrza i całej czarnej sportowej kierownicy.

 

Takie moje widzimisie za które płaciłem kokosy w ASO mimo dużych rabatów :mad2:

Ale na to się nie nic poradzi :mrgreen:

 

Jak chcesz to właśnie sprzedaję ta drugą jeździłem na niej około miesiąca i naprawde jest jak nówka co zaznaczyłem celowo jako nową w ogłoszeniu. Jest bardziej poreczna i wykonana z lepszych materiałów występuje razem z mieszkiem też z lepszej jakościowo skóry co widzi się gołym okiem.

Jak znajdę chwilę to wrzucę fotki wszystkich moich "gałek" :lol:

 

Usunąłem link bo gałka została sprzedana

Edytowane przez klagosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gałka na twojej aukcji wygląda jak nowa wiec jest ładna. Moja też by mi się podobała jak by nie była zniszczona ;-))).

Chciałem problem rozwiązać w inny sposób tzn tanimi kosztami. Nie stać mnie teraz na takie gadżety ponieważ autko mam świeżo kupione i pieniądze potrzebuję na sporo innych rzeczy. Nikt nie malował takiej gałki? Jak tak to czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj te ceny z ASO i na Allegro są trożke przesadzone :mad2: ,normalnie koszt takiej gałki to ok. 55 euro=210pln http://www.individual-cars.com/xshop/product_info.php/info/p391_BMW-Performance-Schaltknauf-fuer-alle-1er-und-3er.html

Więc może zakupy robić tylko za granicą,bo w Polsce szukają często naiwnych-tak mnie sie wydaje :D

Myśle,ze mozna znaleść jeszcze taniej taka gałke :) ,tylko trzeba szukać... :lol:

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj te ceny z ASO i na Allegro są trożke przesadzone :mad2: ,normalnie koszt takiej gałki to ok. 55 euro=210pln http://www.individual-cars.com/xshop/product_info.php/info/p391_BMW-Performance-Schaltknauf-fuer-alle-1er-und-3er.html

 

Zgadza się z tym linkiem co podałes ale ta gałka mimo iż jest to: BMW Performance

to u nas w ASO kosztuje podobnie bo około 250zł ale pasuje tylko jak ktos ma kierownice i np fotele Performance bo ona jest taka "dzika"/mała i przychodzi z mieszkiem z zamszu.

 

Więc może zakupy robić tylko za granicą,bo w Polsce szukają często naiwnych-tak mnie sie wydaje :D Myśle,ze mozna znaleść jeszcze taniej taka gałke :) ,tylko trzeba szukać... :lol:

 

A może i naiwny jestem ale i tez zadowolony z zakupów :mrgreen:

Co do szukania to długo szukałem i nie znalazłem żadnej z tych co ja chciałem raz na jakis czas pojawia się zuzyta standardowa no ale coraz więcej szrotów sprowadzają to może będzie wkrótce :search:

Póki co nie ma i nie znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w E39 mialem wytartą już przy kupnie przy 128 kkm, w E91 też była wytarta już przy 110 kkm. Wiele sztuk ogladałem i sporo miało gałki powycierane. Ludzie czesto noszą jakieś obrączki, pierścionki i niestety tak sie dzieje a gałki BMW nie należą do najtrwalszych. W ubu przypadkach wymieniłem na nowe oryginały i długo służą bez uszkodzeń.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem gdzie był porysowany lakier na tworzywie ten srebrny może nie tak bardzo ale jednak mnie to wkurzało i to przy oryginalnym przebiegu 97 tys.km :!:

Teraz już obecnie mam 3 gałkę :roll:

Pierwszą zmieniłem na taka samą.

Drugą sportowa o krótszym skoku - aluminum ze skórą.

Trzecia też sportowa o krótszym skoku już ta właściwa która pozostanie

 

Witam, miałem identyczny problem po zakupie auta - niby wszystko cacy, przebieg 163 kkm, auto mechanicznie idealne, czyste i zadbane do bulu, tylko gałka poprzecierana na sreberku. Potem dowiedziałem się, że kierowcą była kobieta i te zadrapania to są od pierścionków. Mi to przeszkadzało, bo lubię miec czysto w aucie więc ostatecznie tydzień temu zakupiłem przez Internet nową gałkę, własnie taką jak kolega klagosz pisze - czyli nieco krótszy skok, skóra + aluminium.

 

Zdaje się, że to ten model: http://www.bmwofbloomfieldparts.com/servlet/the-62/BMW-3--E90/Detail

 

Mam panel z aluminiową wstawką, więc inne opcje nie wygladałyby tak dobrze. Do tego jakoś nie mogłem się przyzwyczaić do standardowego lewarka, wydawał się zbyt długi i mało poręczny - być może to kwestia nisko ustawionego siedzenia, byc może w poprzednich autach miałem nieco krótsze dzwignie. Jak paczka już dojdzie do mnie, zdam relacje z montażu i jak to się sprawdza w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z okazji że kolega z forum (klagosz) sprzedaje ładną gałkę z mieszkiem i po krótkich przepychankach na argumenty z moją lepszą połową zdecydowałem się na zakup. Obecnie niecierpliwie oczekuję na przesyłkę :). Dodam, że moja obecna gałka już od dawna mnie irytuje, poprzedni właściciel musiał nosić trochę ,,metalu szlachetnego'' na prawej dłoni, bo gałka przy około 130 tkm jest konkretnie porysowana.

 

Przy okazji tych ,,porządków'' a może raczej odświeżenia wnętrza mojej bawarki, mam pytanie do kolegów, czy ktoś wymieniał przycisk start/stop w swoim pojeździe?(mój jest trochę przytarty)

Gdzie poza ASO można kupić w rozsądnej cenie taki przycisk (oczywiście oryginał), ewentualnie czy ktoś wymieniał przycisk w ASo i ile taka operacja go faktycznie kosztowała?

oraz czy czasem taki przycisk (rozumiem, że uruchamiający jedynie zapłon i zastępujący tradycyjną stacyjkę) nie jest specjalnie kodowany i po wymianie - odłączeniu i podłączeniu nowego, wymaga podpięcia pod kompa i wykasowania ewentualnych błędów?

dzięki za ewentualną pomoc i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie gałki się u mnie przewinęły:

 

1. Standardowa:

http://a.imageshack.us/img251/6240/29599018.jpg

2. Sportowa wykończenie w aluminium i skórze:

http://a.imageshack.us/img405/4074/20032010703i.jpg

3. Sportowa wykończenie w skórze i aluminum:

http://a.imageshack.us/img94/374/dsc01811o.jpg

http://a.imageshack.us/img714/8606/dsc01812j.jpg

 

Ostatecznie została skórzana czarna.

Bo jak dla mnie najbardziej pasowała mi do wnętrza i pod kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarła do mnie gałka zakupiona od klagosz'a (drugie zdjęcie od góry). Dzięki za szybko i sprawnie przeprowadzoną transakcję, kolor gałki - chromowane wykończenie, pasują do wnętrza mojej bawarki. Gałeczka już jest założona i samochód śmiga aż miło. W moim odczuciu inaczej, bardziej precyzyjnie wchodzą biegi, fajniej się ,,wachluje'' wajchą (bez złych skojarzeń:). Sportowe gałki są zdecydowanie krótsze od standardowych, stąd zapewne te pierwsze odczucia po przesiadce. Poza tym, nie mogłem już patrzeć na poprzednią, która była solidnie porysowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Ostatecznie została skórzana czarna.

Mój typ ;)

Ostatnio kupiłem sobie "taką" do E46, bo sprawdziłem, że przy moim wyposażeniu taka powinna być, ale widocznie sprzedający sobie zachował dając długą od Mpakietu.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gałka cała skórzana ma znaczek "emki" czy jest bez ?

Ta co ja mam jest bez.

Ta z logiem M oprócz tego loga różni sie tym że ma jeszcze jedną cześć skóry dziurkowaną.

Poza tym jest taka sama.

Wymiary identyczne.

Cena też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
witam odswieze temat, mam ten sam problem, ayto 65k przebiegu ale mam glupi zwyczaj trzymania reki na drazku w miescie czesto zmieniajac i wytarla mi sie galka zmiany biegów, niby to nie przeszkadza w jezdzie ale irytuje mnie estetycznie, mozna ja wymienic samemu? znaczy ciezko zdemontowac? to jest tylko na wcisk?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Jak masz manual to wymienia się bardzo prost, musisz BAAAAAAARDZO mocno pociągnąć do góry ( w pozycji na luzie) i uważać żebyś sobie ząbków nie powybijał jak wyskoczy z zatrzasków ;) Kumpel sobie ręką lusterko rozwalił jak wymieniał a ja kiedys w E46 sobie przywaliłem w warge i to na tyle mocno że na szycie musiałem jechać ;/

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hej,

Ostatnio zaczęła mnie irytować przetarta gałka zmiany biegów. Chciałem zakupić sobie identyczną jak ori. W związku z tym mam pytanie. Na rynku dostępne są dwie gałki o numerach 25117566267 i 25117547083. Z tego co udał mi się znaleźć to różnią się one chyba tylko kolorem? Nie miałem okazji widzieć ich na żywo i w związku z tym nie wiem, którą posiadam w swojej bawarce (którą standardowo montowano). Moja bawarka to e91 /2005r, 320d. Prosiłbym o pomoc bo nie chciałbym zakupić gałeczki w innym odcieniu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.