Skocz do zawartości

[e90] Zamiana lamp na xenon


siwowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem lekko uderzone e90 Mam do wymiany zderzak, lampy i narodziła się myśl, że skoro je wymieniam to czy przy okazji nie wymienić na xenonowe. I tu moje pytanie Co byłoby mi potrzebne? Oczywiście wiadomo kompletne lampy z przetwornicami, spryskiwacze i co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co dalej?

ogolnie oryginalne xenony maja samopoziomujace sie reflektory wiec czujniki na wahaczu i z tylu i pewnie jeszcze pare innych rzeczy.

no nie wiem czy daloby rade zostawic reczne ustawianie wysokosci, czy one z takim czyms wspolpracuja ale watpie

ogolnie to nie jest taki tanio biznes wiec watpie zeby to sie oplacalo

pozniej jeszcze programowanie, gra niewarta swieczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zrobić to książkowo, czyli doposażyć auto w fabryczny zestaw doposażenia musisz wydać :

1. zestaw doposażeniowy światła Bixenon - 3855zł

2. moduł przestrzeni przypodłogowej 3 - 1005zł

3. zestaw doposażeniowy spryskiwacze reflektorów - 583zł

4. panel obsługi świateł - 321zł

CENY NETTO + 22 % VAT

+ wymiana zderzaka w celu zamontowania spryskiwaczy

 

Wszystko możesz zrobić sam jest to fabryczny zestaw na doposażenie które użytkownik może zrobić we własnym zakresie, po wszystkim należy jednak przeprogramować auto.

 

Aby założyć xenony po "druciarsku" musisz kupić kompletne lampy na Aledrogo, przed lub po lifcie - da się podpiąć każde z nich, przeprogramować swój lub dokupić właściwy moduł. W tym przypadku koszt modułu wraz z lampami i montażem wacha się od 2000zł do 4000zł - wadą tego rozwiązania jest poziomowanie ręczne - jak w halogenach, brak spryskiwaczy, ingerencja w "zdrowy" soft... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zrobić to książkowo, czyli doposażyć auto w fabryczny zestaw doposażenia musisz wydać :

1. zestaw doposażeniowy światła Bixenon - 3855zł

2. moduł przestrzeni przypodłogowej 3 - 1005zł

3. zestaw doposażeniowy spryskiwacze reflektorów - 583zł

4. panel obsługi świateł - 321zł

CENY NETTO + 22 % VAT

+ wymiana zderzaka w celu zamontowania spryskiwaczy

 

Wszystko możesz zrobić sam jest to fabryczny zestaw na doposażenie które użytkownik może zrobić we własnym zakresie, po wszystkim należy jednak przeprogramować auto.

 

Aby założyć xenony po "druciarsku" musisz kupić kompletne lampy na Aledrogo, przed lub po lifcie - da się podpiąć każde z nich, przeprogramować swój lub dokupić właściwy moduł. W tym przypadku koszt modułu wraz z lampami i montażem wacha się od 2000zł do 4000zł - wadą tego rozwiązania jest poziomowanie ręczne - jak w halogenach, brak spryskiwaczy, ingerencja w "zdrowy" soft... pozdrawiam

WOW! Szacun za kompendium wiedzy! Robiłeś u siebie, że taki zorientowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem ale mam zamiar, od maili i telefonów na temat cześci i rabatów głowa mi już pęka. Teraz czekam na oferty cenowe niemieckich dealerów, jest tam znacznie taniej niż w Polsce - u nas w BMW jest wszystko + 30 % w porównaniu z resztą świata. Jest to bardzo irytujące bo chcesz wydać sporą kasę na doposażenie pojazdu a traktują cię jak... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.