Skocz do zawartości

Cornering Light Failure


kgul

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mój pierwszy post i pierwszy dzień z moim BMW, więc proszę o wyrozumiałość.

 

Pojawia mi się na wyświetlaczu taki alarm" Cornering Light Failure" co to może oznaczać przy ksenonowych reflektorach z adaptacyjnym doświetlaniem zakrętów ?

Jak w ogóle realizowane jest funkcja doświetlana zakrętów, czy może wykorzystywany jest tu halogen z reflektora (jak na razie nie znalazłem jego zastosowania ); jak sprawdzić działanie tego systemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ten błąd dotyczy chyba świateł które są na rynku USA stanowiących obrys auta. Mnie też kiedyś w przeszłości wyświetlił się taki komunikat jak bawiłem się ukrytym menu. Ale po wyjęciu kluczyka i ponowny włożeniu już więcej się nie pojawił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia mi się na wyświetlaczu taki alarm" Cornering Light Failure" co to może oznaczać przy ksenonowych reflektorach z adaptacyjnym doświetlaniem zakrętów ?

Jak w ogóle realizowane jest funkcja doświetlana zakrętów, czy może wykorzystywany jest tu halogen z reflektora (jak na razie nie znalazłem jego zastosowania ); jak sprawdzić działanie tego systemu ?

o bledzie nie mam pojecia :| funkcja doswietlania zakretow w ksenonach dziala nastepujaco:

1) dziala tylko jak wlacznik swiatel jest maks w lewo(pozycja 3),

2) jak auto nie jedzie to swiatla sa lekko skierowane w prawo,

3) jak auto jest na wstecznym to funkcja automatycznie zmieniana sie na off aby nie oslepic innych uzytkownikow,

4) jak auto jedzie to wychylenie swiatel zmienia sie wraz z katem skretu kol, maksymalne wychylenie jest chyba do ~15' :?: ,

pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli przy postoju z włączonym silnikiem przy skręcie kierownicą nie zaobserwuję skrętu reflektorów (czytałem wcześniej jakiś wątek i tam kolega zalecał właśnie ten sposób sprawdzenia xenonów) ?

 

ad. żarówki halogenowej (12V 55W H7) w tym reflektorze to dalej nie wiem do czego służy; żarówka ksenonowa - mijania, drogowe; zwykła żaróweczka postojowe a ta halogenowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mój pierwszy post i pierwszy dzień z moim BMW, więc proszę o wyrozumiałość.

 

Pojawia mi się na wyświetlaczu taki alarm" Cornering Light Failure" co to może oznaczać przy ksenonowych reflektorach z adaptacyjnym doświetlaniem zakrętów ?

Jak w ogóle realizowane jest funkcja doświetlana zakrętów, czy może wykorzystywany jest tu halogen z reflektora (jak na razie nie znalazłem jego zastosowania ); jak sprawdzić działanie tego systemu ?

 

 

 

Co do Twojego problemu kolego, uszkodzony masz sterownik w lampie, pozostaje kupienie tylko Ori sterownika a następnie programowanie auta. Żeby sprawdzić, który sterownik padł musisz podjechać na kompa. Sterownik widać jak odkręcisz sobie nadkole, przymocowany jest on do lampy. Miałem to samo, u mnie padł sterownik w prawej lampie. I światła skrętne nie działały.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ad. żarówki halogenowej (12V 55W H7) w tym reflektorze to dalej nie wiem do czego służy; żarówka ksenonowa - mijania, drogowe; zwykła żaróweczka postojowe a ta halogenowa ?

 

 

H7 służy do 'migania' światłami długimi, natomiast jeśli załączasz światła długie dźwignią do przodu załączają się bixenony+h7 i tym samym staje się przed Tobą jasność, szczególnie w nocy... :mrgreen:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.