Skocz do zawartości

przeprogramowanie Xenonów do świateł jazdy dziennej


K8v8M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Spotkałem się z informacją, że da się przeprogramować Xenony tak by ringi spełniały funkcję świateł do jazdy dziennej. Czy tego rodzaju funkcja jest możliwa także w autach sprzed face liftingu, czy wyłącznie po?

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

NIe da sie, ringi przed liftem są na jeden żarówce bez możliwości regulacji jej natężenia. W przypadku modelu po lifcie też chyba jest jedna żarówka ale świeci słabiej - postojówki i mocniej - światła dzienne. Jak to jest regulowane do końca nie wiem ale pewnie na zasadzie jakiegoś przekaźnika/sterownika. W aucie przed liftem dziennych nie wyrzeźbisz

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie mi mówią, że jak się jakiś tam moduł dołoży to też się da. Czekam na info, czy da się dołożyć do mojego egzemplarza i ile to kosztuje.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, bo to się do tego sprowadza, tylko chciałbym mieć automat. Tzn. by się światła przełączały automatycznie po zmroku. automat jest, ale jak go włączę, to się ringi nie palą.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nad tym samym myslalem. Bo jesli jedziemy na ringach, to jak policja ma wiedziec czy swieca one mocniej czy slabiej. Swoja droga, jak spotka sie upartego policjanta, to nawet jak bedzie sie mialo wersje z dziennymi swiatlami, ktorymi sa ringi w modelu po lifcie to moze byc ciezko takiego przekonac, ze to sa dzienne a nie postojowe.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A ja myśle, że dla posiadaczy aut przedliftowych fajnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie takich ustawień do kompa aby świtła długie świeciły w dzień pod zmniejszonym napięciem (tak aby nie wykorzystywały pełnej mocy). Chyba audi ma taki patent?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, tak właśnie mam ustawione u siebie czyli długie mi świecą jako dzienne a po zmroku automat przestawia na mijania. nie wiem czy to jest 20 proc. mocy ale świecą bardzo słabo tak jak w audi.zrobione to miałem za pomocą dis'a. minuta roboty Edytowane przez thekrzych

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wraz z włączeniem zapłonu załączają się długie na 20% mocy i gdy zadziała czujnik zmierzchu wtedy włącza się xenon tak?

 

Wie ktoś gdzie to zrobić albo jakieś wskazówki jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, przy włączeniu zapłonu i przełączniku ustawionym na auto zapalają się dzienne światła czyli długie o zmniejszonym prądzie a jak się sciemnia to automatycznie włączają się światła mijania.

mi to robił mój mechanik: www.auto-klinika.com.pl

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa, czego nikt wcześniej o tym nie pisał ;)

 

A Audi przynajmniej w A6 C6 (przed liftem) jest oddzielna żarówka do dziennych, tak samo jest w A4.

 

K8v8M kolego możesz mi wyjasnić bo nie bardzo rozumiem co z tymi ringami :roll:

 

U mnie w momencie przełączenia na AUTO, ringi świecą tak samo jak w pozycji normalnej (światła włączone), natomiast mam ustawione światła w iDrive, że cały czas są włączone kiedy pokrętło jest max w prawo. Sporadycznie korzystam z funkcji AUTO, chyba, że chcę aby działały skrętne to wtedy przełączam pokrętełko na AUTO.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, przy włączeniu zapłonu i przełączniku ustawionym na auto zapalają się dzienne światła czyli długie o zmniejszonym prądzie a jak się sciemnia to automatycznie włączają się światła mijania.

mi to robił mój mechanik: http://www.auto-klinika.com.pl

 

 

Ile taka usługa?

 

 

 

Czy w ogóle jest ktoś w stanie to zrobić może ktośz forum ma sprzęt do tego?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawet nie wiem ile ta usługa może kosztować bo kilka rzeczy robiłem wtedy więc nie pomoge... jak się przyglądałem to na moje oko mechanik po podłączeniu pod kompa 5 razy kliknął i światłą już były :) dosłownie 2min roboty to chyba koszt też niewielki musi być. niedługo jadę na zmianę klocków to się spytam

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździj na ringach ;) ktoś pisał, że tak jeździ i nic mu policja nie robi.

 

Pzdr.

 

auto na ringach w ciagu nia, nawet pochmurnego jest ledwo widoczne. dzienne w ringach swiecą znaczniej lepiej

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, przy włączeniu zapłonu i przełączniku ustawionym na auto zapalają się dzienne światła czyli długie o zmniejszonym prądzie a jak się sciemnia to automatycznie włączają się światła mijania.

mi to robił mój mechanik: http://www.auto-klinika.com.pl

 

Pomysł, żeby dzienne były w długich i żeby świeciły ze zmniejszoną mocą jest bardzo ciekawy, jeszcze o tym nie słyszałem. Ale mam kilka pytań

 

1. Nie mam czujnika świateł w lusterku, nie mam automatycznych świateł tylko seryjne ksenony bez czujnika zmierzchu. I teraz tak, jak włacze zapłon to włączają sie dzienne czyli 20% długich a co z tyłem, żarówki tylnych lamp też się świecą?

2. Jeśli przekręce włacznik świateł w pozycje postojówki to zapala sie ringi a dzienne w długich zgasną czy jak?

3. No i jak rozumiem, ze jak włacze standardowe ksenony to dzienne w długich zgasna?

4. No i na jakiej zasadzie jest to realizowane. obcinane jest napiecie, czy to 20% to norma czy można to jakos wyregulowac? I jak działa to na zywotność samej żarówki? Wiecei do świateł dziennych specjalnie są przewidziane trwałe żarówki 5W

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan z firmy Auto klinika życzy sobie 250 PLN za taką usługe, moim zdaniem troche za dużo jak za 2 min roboty. Czy ktoś z centralnej Polski dysponuje tym programem GT1 i wie jak to zrobić? ponoć w sterowniku uruchamia sie opcje US DRL

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Więc pan z pruszkowa powiedział mi że nie ma problemu ze zrobieniem takich zmian, ale on w tej chwili nie ma kompa (bo jest w serwisie) i polecił mi serwis na Minskiej. Koszt podany przez niego to 150 zł.

 

Natomiast pan na Mińskiej powiedział że nie da się tego tanio zrobić dla aut sprzed liftu (a tylko takimi się interesowałem). Uzyskałem info że nie można programowo dokonać zmian takich aby świtła długie dostawały mniejszy prąd i świeciły jak dzienne. Jedyną możliwość jaką znał to zmiana wszystkich 4 lamp (przody i tyły) na poliftowe oraz równoczesna zmiana softu. O koszt nawet nie pytałem. Zadzwonię jeszcze do pana z pruszkowa w przyszłym tygodniu, może się nawet z nim spotkam.

 

Może komuś z Was uda się jeszcze coś ustalić w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdx Pana z Pruszkowa, bo mi powiedział cene 250 PLN a Tobie 150 PLN, nie wiem kto pierwszy z nim rozmawiał ale chyba poczuł popyt.

 

Pytałem mojego elektryka, mówi, ze jest to do zrobienia ale nie trwa to chwili tylko trzeba cos tam pokombinowac, czas ok 30 min roboty, czyli nie dwa klikniecia i koszt ok 100 zeta.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja z nim rozmawiałem dzisiaj 15 minut przed nadaniem ostatniego posta, więc chyba cena spada. Spytałem także o ewentualny rabat dla większej ilości chętnych i powiedział że jest margines do negocjacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.