Skocz do zawartości

stuki w układzie kierowniczym?


arnold

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni obserwuje dziwne stukanie podczas ruchu kierownicą, na moje oko jest tam jakiś "mini luz", dziś byłem w ASO z racji najbliższego terminu umówiłem się na wizytę w stacji Auto Fus. Mistrz orzekł że nie znalazł żadnego luzu a te stukanie to nie jest żaden istotny defekt :( :duh: :mad2: . Ja uważam że w nowym BMW przy przebiegu 2500km takie rzeczy nie powinne mieć absolutnie miejsca. Mam i miałem kilka różnych aut i w żadnym nawet prostym fiaciku seicento van takie rzeczy nie występowały... Dziwi mnie reakcja serwisu, powyższa usterka bardzo mnie irytuje i psuje mi frajdę z jazdy... Macie jakiś pomysł co to może być? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maglownica? Tak szybko? :)

 

Podjedź do jakiegoś warszatu, mechanika w sensie.. niech ktoś mądry to zobaczy, widać, że Fus tylko auta potrafi sprzedawać :D a kadra mechaników, w szczególności 'mistrz' bez wątpienia zasługuje na pochwałę ;), w końcu to nie jest 'defekt' :mad2:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wygłaszać opinii o stuku, którego nie słyszałem, jednak we wszystkich "nowych" modelach BMW (E60, E90, E70...) zawieszenie i układ kierowniczy pracują bardzo "dźwięcznie". Mimo braku luzów w układzie daje się słyszeć i czuć głuche stuki lub uderzenia- tym bardziej w takich okolicznościach przyrody jakie mamy teraz.

 

p.s. Przyrównywanie Twojego samochodu do SC to lekka przesada- różnią je lata świetlne jeżeli chodzi o rozwiązania techniczne itp. (równie dobrze można powiedzieć że jak BMW diesel pracuje na wolnych obrotach to jest mniej komfortowe niż SC- tam nic nie wibruje :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wygłaszać opinii o stuku, którego nie słyszałem, jednak we wszystkich "nowych" modelach BMW (E60, E90, E70...) zawieszenie i układ kierowniczy pracują bardzo "dźwięcznie". Mimo braku luzów w układzie daje się słyszeć i czuć głuche stuki lub uderzenia- tym bardziej w takich okolicznościach przyrody jakie mamy teraz.

 

p.s. Przyrównywanie Twojego samochodu do SC to lekka przesada- różnią je lata świetlne jeżeli chodzi o rozwiązania techniczne itp. (równie dobrze można powiedzieć że jak BMW diesel pracuje na wolnych obrotach to jest mniej komfortowe niż SC- tam nic nie wibruje :wink: )

 

Kolego gdybym kupił auto używane to nic by mnie nie dziwiło, samochód odebrałem 8 grudnia 2009 jako nowy, więc nie opowiadaj że stukanie to coś normalnego, żadne wibracje od silnika u mnie nie występują a porównać stukanie mogę np. z mercedesem GLK 350 CDI którego odebrałem równolegle, czy takie porównanie Ci kolego odpowiada ? :duh: Podobne objawy miałem kilka lat temu w oplu corsa i na przeglądzie wymieniono bez jęknięcia przekładnię kierowniczą a u "Fusa" - tak ma być? gdzie jakość i solidność BMW... :mad2:

 

P.S. wspomniałeś o latach świetlnych w różnicach technologicznych między Fiatem a BMW, w serwisie u Fusa naprawdę jest przepaść ale na korzyść FIATA!!! :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc z racji takiej że nie mogłem być wczoraj w inchcape to pojechałem dziś na umówioną wcześniej wizytę do Bawarii w Warszawie i oto wnioski:

Jakość obsługi o niebo lepsza niż u Fusa, przemiły Pan Arkadiusz już po moich dwóch zdaniach miał pomysł na to co może stukać w aucie, okazało się że nie ma wyczuwalnego luzu a stukot powoduje za luźno osadzony wałek wchodzący w przekładnię kierowniczą - podobno do pewnego momentu produkcji za luźno go osadzano. Bez żadnych pytań zamówiono nową poprawioną część i umówiono mnie na wymianę za tydzień, na koniec na drogę dostałem cukiereczki BMW i umyty oraz posprzątany samochód, wszystko za free. W mojej ocenie BMW Bawaria ma 10/10 punktów! A Fusowi daję 0!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miałeś szczęście z tym Arkadiuszem, bo to jeden z najbardziej profesjonalnych doradców... Co do mojej wcześniejszej opinii to była ona związana z "niesłyszeniem" Twojego stuku, oraz zasugerowniem się że auto jest "nówka, nówka". Teraz wiem już że Twe auto to policyjna wersja z 2008 roku a wtedy rzeczywiście pojawiały się dziwne stuki z kolumny kierowniczej...

Mam nadzieję, że naprawa przyniesie odpowiednie rezultaty, choć nadal obstaję przy swoim- zawieszenie bmw (na oponach RunFlat) jest dosyć głośne na krótkich, szybkich nierównościach.

 

Pozdr. T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przesiadce z AUDI A4 z zawiasem S-line na E90 to przez pierwsze dni myślałem że ktoś zapomniał

amortyzatorów zamontować w tym aucie :mad2: teraz jest troche lepiej po zmianie opon na normalne 16'

ale i tak zawieszenie pracuje bardzo głośno w porównaniu z A4 czy Passatem B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A4 , miałem przed Lexusem IS. Po przesiadce do Bmw 3 nie mogłem się przyzwyczaić do głośnej pracy zawieszenia. Skończyło się to zmianą opon letnich Run Flat na normalne oraz wizytami w serwisie. Poprawa jest , ale nie 100%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
...okazało się że nie ma wyczuwalnego luzu a stukot powoduje za luźno osadzony wałek wchodzący w przekładnię kierowniczą - podobno do pewnego momentu produkcji za luźno go osadzano. Bez żadnych pytań zamówiono nową poprawioną część i umówiono mnie na wymianę za tydzień...

 

witam,

właśnie od kilku dni zaczęło coś stukać i u mnie. Najbardziej to słychać na postoju albo przy wolnej jeździe, jak się delikatnie fajerą pokręci prawo-lewo. Na pewno nie jest to w zawieszeniu tylko w okolicach kolumny kierowniczej. Wcześniej były to delikatne piski jakby plastik gdzieś obcierał.

Kolego Arnold, czy orientujesz się co dokładnie u Ciebie wymieniał serwis? Jak długo trwała naprawa?

 

Czy może któryś z kolegów miał coś podobnego i robił to we własnym zakresie?

 

pzdr.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.