Skocz do zawartości

Sprawdzenie auta przed kupnem w DE.


kszmigie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, to mój pierwszy post i z góry przepraszam jeśli pewnie parę pytań już było ale nie znalazłem wprost wszystkich odpowiedzi.

Wiec do rzeczy. Chce kupić moje pierwsze BMW (320D 06/07 ,z około 80-100 tys km) i chce kupić , jak każdy, raz a dobrze. Ogłoszenia w mobile.de czy autoscout maja dość duży rozrzut cenowy, nawet BMW premium selection taki sam przebieg i wyposażenie potrafią różnic się o 2-3 tys Euro. Czy z doświadczenia powinienem omijać tanie oferty czy warto jednak je sprawdzać? Czy używki z komisów przy salonach BMW są w dobrym stanie a ta 12m gwarancja u nas respektowana? Raczej szerokim łukiem omijam turków, nie ufam im, czy warto ich auta brać na inspekcje czy z góry olać i pominąć? Czy auta brać do Dekry czy do BMW żeby sprawdzili głebiej? Ile kosztuje taka inspekcja w BMW? Czy bezpiecznie jest pojechac z gotówka samemu czy to zły pomysł? Czy można ubezpieczyć auto po kupieniu także AC i asistance , tak aby spokojnie dojechać do domu?

Proszę o wszelkie porady !

 

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sam kupiłem jakiś czas temu używane BMW ale od niemieckiego dilera, a zatem nie jest to taki klasyczny zakup. Na wydanie samochodu czekałem 10 dni bo musieli zrobić przegląd - oleje, płyny itd, a nie było bliższego terminu, ale za to załatwili tablice na wyjazd i ubezpieczenie na 5 dni. Samochód miał jeszcze gwarancję fabryczną, a zatem ryzyko było mniejsze. Nie znam odpowiedzi na wszystkie pytania, ale może kilka słów z mojedgo doswiadczenia.

 

1. Chyba nie da sie ubezpieczyć samochodu w zakresie AC. To dopiero w Polsce.

2. W Polsce bez ograniczeń działa wyłacznie gwarancja fabryczna. Gwarancja EURO PLUS może zadziałać, ale jest to wyłacznie dobra wola serwisu. Pytałem w kilku i dostałem odpowiedź odmowaną, choć Niemcy zapewniali, że z ich strony nie ma problemu, trzeba tylko uzgodnić nimi zakres naprawy, w wtedy zrefundują koszty polskiemu serwisowi.

3. Na pewno nie jest rozsądne, abu chodzic po komisach z pieniędzmi w kieszeni.

4. Samochodu szukałbym raczej w dilerów, jest trochę drożej, ale odpada sprawdzanie, mozna spokojnie ocenić auto i na pewno nie ma tu "super okazji". Często jest tak, że są to auta ich klientów którzy kupili nowe i stare zostawili w rozliczeniu. Na pewno auto będzie sprawdzone przed przyjęciem od klienta i istotne usterki usunięte.

5. Polecam wyjazd z kimś kto trzeźwo doradzi i ostudzi emocje.

Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do 12 miesiecznej gwarancji to nie jest to euro plus a gwarancja "handlarza" wiec jesli cos sie wysypie czeka Cie wycieczka w miejsce gdzie kupiles auto ... niektorzy nie uznaja gwarancji jesli auto opusci DE ... euro plus jest dobre jesli auto ma nie wiecej niz 100 tys i o ile BMW nie uzna usterki za eksploatacyjna (przy wiekszych przebiegach bywa roznie) bo wtedy i euro plus nic nie daje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Szukając auta najlepiej jeśli skupiałbyś sie na autoryzowanych dilerach BMW - są świadomi odpowiedzialności przekretów. Inni handlarze już zdecydowanie mniej. Choć innych sprzedawców też nie wykluczam ale trzeba ich sprawdzić. Jak? a chociażby na mobile.de możesz sprawdzić od kiedy ten sprzedawca współpracuje z mobile.de, ile aut ma w swojej ofercie i jakiego typu. Czy ma np 40 beemek, audi i mercedesów? Czy tylko jedno BMW wśród 7 jego aut, gdzie większosć to stare strucle albo dostawczaki. Jeśli poszukasz informacji o dilerze o firmie, to można dotrzeć do danych, gdzie jest firma zarejestrowana i kto jest właścicielem. Nazwy arabsko-turecko brzmiące od razu odpuszczam. NIe patrze też na ogłoszenia z Berlina. Auto handlów nie kasuje z miejsca ale najlepiej jeśli to firmy czysto niemieckie.

 

2. Podstawowa sprawa, jeśli liczysz na okazje, ze trafisz super auto w okazyjnej cenie - odpuść sobie. Nikt nie sprzeda Ci dobrego auta w niskiej cenie, za dobre auto z dobrym wyposażeniem musisz dobrze zapłacić. Ale to większy wydatek dziś może zaowocowac bezawaryjna jazdą w przyszłosci, wiec jak najbardziej warto. Kieruj sie stanem auta, może też wyposażeniem, sprzedawcą ale ceną na samym końcu.

 

Choć okazje sie trafiają, u mnie był niesamowity zbieg okoliczności + umiejętne negocjacje i auto wyrwałem 1800 Euro od ceny wyjściowej. Ale raczej nie przywiązywałbym sie do tej kwoty. Jeśli urwiesz 300-500-800 Euro to bedzie ok.

 

3. Ta 12 miesięczna gwarancja to czesto gwarancja samego dilera, choć generalnie jest to Eurogwarancja, która powinna być respektowana w całej europie. Niestety pod tym względem Polska nie leży w Europie. Gwarancja to koszt ok 350-400 Euro i zawarta jest w cenie. Jeśli z niej zrezygnujesz to możesz liczyć na urwanie tej kwoty. Choć nie każdy diler zgodzi sie na brak gwarancji. Generalnie nad gwarancją mógłbym sie zastanowić mieszkając w Szczecinie czy w Zgorzelcu, jesli jesteś gdzieś z głębi Polski to sobie daruj.

 

4. Jeśli to Twoje pierwsze BMW to raczej radze wybrać sie z kimś kto jest zorientowany w marce, w modelu, kto wie na co zwracać uwagę i gdzie zaglądac. Wyjazdu samemu absolutnie nie polecam jesli nie masz doświadczenia. Nawet druga osoba ostudzi sie w podniecenie, kiedy zobaczysz niby fajne auto. Co dwie głowy to nie jedna.

 

5. Nigdy nie zabierałem auta do jakiejś stacji diagnostycznej, otwiera sie drzwi, ogląda sie i już wiesz czy warto czy nie.

 

6. Musisz mieć gotówke bo inaczej nie odjedziesz autam. Wchodzi w gre przelew czy coś ale wtedy kwitniesz na miejscu tyle czasu ile bedzie szedł przelew.

 

7. Sprawdz historię serwisową auta po VINie, sprawdz auto czujnikiem lakieru, bedziesz miał gwarancje czy coś było robione czy nie. Zwracam uwagę, że częśtoą praktyką u autoryzowanych dilerów w NIemczech jest malowanie maski jako przygotowanie do sprzedaży. Oczywiście jeśli auto miało dużo odprysków od kamieni. Nie zrażaj sie tym, jak przeszedłem sie po placu dilera to co 3-5 cauto miało malowaną samą maskę, z moim włącznie.

 

Jakbyś czegoś jeszcze potrzebowal to pytaj.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki za podpowiedzi. Z tym jechaniem z kims to racja, ale nie zawsze jest taka opcja :|.

Nie liczę na okazje, ale na rozsądny stosunek cena/stan/przebieg. Widzę autka za 1-2 tys mniej i jak widzę tureckie nazwiska odpuszczam

Chciałbym wydać około 15tys eur za 320D ,ok 100tyskm, sportowe podgrzewane fotele i tempomat, PDC czy to rozsądne oczekiwanie? Widziałem takie samochody w BMW

premium selection ale poszły w 5 minut i teraz najmniej jest z sportowymi fotelami :( W wakacje pojeździłem 2tys km BMW120 coupe po Hiszpanii w tych fotelikach i bardzo chce je mieć :)

 

A czy ktoś z Was się orientuje ile kosztuje sprawdzenie autka (VIN, historia, bledy ECU, etc) w BMW w Niemczech? I czy warto robić jakieś

głębsze sprawdzenie np silnika np wtryski/pompa , turbo w BMW?

 

Dzięki!

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeszce jedna uwaga. Upusty są możliwe nawet u dużych dilerów. Ja dostałem 800 euro upustu. Polecam dużych dilerów którzy mają kilka placówek. Wybór samochodów jest większy, a im większy sprzedawca tym lepiej wdrożone są i przestrzegane procedury wyceny samochodu i przygotowania do sprzedaży, a zatem mniejsza mozliwość bajerowania klienta. Oczywiście i tu mozliwe są jakieś nieprawidłowości, ale nie powinno się zdarzyć jawne oszukiwanie, mogą co najwyżej czegoś nie powiedzieć, dlatego dobrze jest pojechać z kimś kto dobrze zna język i będzie pytał o wszystko - pytać, pytać i jeszcze raz pytać. Sprzedawcy są na ogół cierpliwi i uprzejmi. Najgorsze są małe firmy "rodzinne", tam na ogół wszyscy kłamią jak z nut. Zresztą oceń sam gdzie byś oddał swój samochód do sprzedazy, jeśli masz coś do ukrycia - do autoryzowanego serwisu gdzie wszystko dokladnie sprawdzą, czy małego komisu, gdzie jest mydło i powidło i nie mają profesjonalnych urządzeń do sprawdzenia samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać jeszcze jednej rzeczy.

 

Szukając auta zawsze korzystam z pomocy mojego znajomego Niemca (to Polak, który mieszka tam juz z 30 lat). Więc zaczynam sam od poszukiwania konkretnego egzemplarza na mobile.de, mają już coś upatrzonego prosze Niemca o telefon. W pierwszych słowach jest w stanie wyczuć czy rozmawia z niemcem czy z turkiem czy innym arabem. I tu już wiemy na czym stoimy. Wypytuje zwykle o auto i historie i już przez telefon zaczyna negocjowac cene (a jest w tym bardzo dobry :D , ma chłop gadane jak mało kto). Oddzwania do mnie z relacją i jeśli sie zdecyduje to prosze o jeszcze jeden telefon z zarezerwowaniem auta i umówieniem terminu. Zazwyczaj na miejscu już sam sobie daje rade. U dużych dilerów czesto któryś z pracowników mówi po angielsku. Ale już dużym plusem jest rozmowa Niemca z Niemcem, który szuka auta dla swojego kuzyna z Polski i nie może być kichy.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba macie racje, znam jednego handlarza autek co mieszka w DE,

choć nie chciałem go angażować...chyba to zrobię , faktycznie niechby podzwonil.

 

A czy okres teraz jest dobry na zakup? tzn czy teraz na przelomie roku ludzie

kuszeni upustami sprzedają 2-3 letnie wozy z 100tys na liczniku czy to raczej martwy okres?

Musze mieć autko gotowe w połowie lutego wiec mogę trochę odczekać

ale nie za wiele a nie chce się potem spieszyć być pod presja.

 

I jeszcze pytanko, czy jak komis oferuje autko po-leasingowe (z BMW) od 1-szego

właściciela na coś szczególnie uważać? Czy te autka (leasingowane) sa z reguły bardziej zajeżdzone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto było zarejestrowane na firme i wnętrze było zadbane. Za wyjątkiem podłokietnika w drzwiach kierowcy, w miejsce gdzie sie wkłada ręke, zeby zamknąć otwarte drzwi ktoś wkładał cały czas klucze i ten plastik obłaził z farby. Wymieniłem i po problemie. Lakier u mnie nie jest w super extra stanie (nie jest metalizowany) ale jakiegoś większego problemu nie ma. Generalnie sprawdzić wnętrze czy nie jest powycierane, mocno powygniatane i z zewnątrz czy nie ma większych wgniotek, ew uszkodzeń lakieru (zwłaszcza sprawdz ranty przy nadkolach) bo potem niewyleczalna gangrena. Wytartą gałką zmiany biegów sie nie przejmuj - to norma w BMW

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitam ja jakiś miesiąc temu byłem w niemczech po bmw 320d z 2006 roku z osobą która mieszkała w niemczech kilka lat a od 17 lat jeżdzi 2/3 razy w tygodniu z klientami po samochody ( sam nie sprowadza ). Namiar miałem z forum a4 osoba godna polecenia. Odbiera Cie z Warszawy ( ja jechałem z Krakowa pociągiem) koszt takiej usługi to 1200 zł + paliwo. Jeżeli jest ktoś zainteresowany to proszę o kontakt priv mogę wysłać zdj samochodu jaki zakupiłem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli mowa o Robercie z Płońska to byłem z nim 17-18grudnia po e91. Jestem zadowolony z zakupu, umie człowiek wszystko załatwić, ponegocjować, zna się na ludziach i ma swoje pewne miejsca, komisy i ludzi. Nawet po dotarciu w nocy do kraju na rano miałem już odbiór od jego znajomego tłumaczenia za 80zł. Także rejestracja i wszystkie sprawy przebiegły szybko i sprawnie. Również polecam wyjazdy z Robertem, konkretny i w temacie człowiek. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Panowie mówie o Panu Robercie zarówno ja jak i brat kupiliśmy samochody u Roberta i jesteśmy mega zadowoleni. Samochód kupiony ma 190.000 przebiegu ale kupiłem je zaraz po serwisie także z klockami tarczami i innymi podzespołami mam spokój samochód tyle przejechane a nic nie powycierane nic nie piszczy ani nie stuka samochód w stanie idealnym. Jeszcze raz polecam Pana Roberta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto było zarejestrowane na firme i wnętrze było zadbane. Za wyjątkiem podłokietnika w drzwiach kierowcy, w miejsce gdzie sie wkłada ręke, zeby zamknąć otwarte drzwi ktoś wkładał cały czas klucze i ten plastik obłaził z farby. Wymieniłem i po problemie. Lakier u mnie nie jest w super extra stanie (nie jest metalizowany) ale jakiegoś większego problemu nie ma.

 

Ile cie kosztował ten plastik ?? bo tez mam to powycierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Panowie mówie o Panu Robercie zarówno ja jak i brat kupiliśmy samochody u Roberta i jesteśmy mega zadowoleni. Samochód kupiony ma 190.000 przebiegu ale kupiłem je zaraz po serwisie także z klockami tarczami i innymi podzespołami mam spokój samochód tyle przejechane a nic nie powycierane nic nie piszczy ani nie stuka samochód w stanie idealnym. Jeszcze raz polecam Pana Roberta

 

 

Poproszę w takim razie namiar na priv.

 

czy jeśli za takie pieniadze znajde sam w niemczech takie auto :

 

http://tinyurl.com/ydrw4kp

 

To jak to wyglada w rzeczywistosci - czy Pan Robert moze znalezc jeszcze tansze czy nie sugerowac sie mobile.de - takie auto jak na aukcji w zupelnosci mi odpowiada i cena tez ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Robert głównie bazuje na mobile.de oraz na kilku zaufanych komisach u których z racji tego iż sprowadza około 2/3 samochody w tydzień( tylko po wyjazdach indywidualnych z klientami) może wynegocjować atrakcyjną cenę. Polecam temat z forum a4.klub gdzie jest prawie cały temat poświęcony Panu Robertowi http://www.a4-klub.pl/smf/lista_zaufanych_importerow_audi-t28937.0.html. Jak widzę na forum bmw również nie tylko ja jestem zadowolonym klientem Pana Roberta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Robert głównie bazuje na mobile.de oraz na kilku zaufanych komisach u których z racji tego iż sprowadza około 2/3 samochody w tydzień( tylko po wyjazdach indywidualnych z klientami) może wynegocjować atrakcyjną cenę. Polecam temat z forum a4.klub gdzie jest prawie cały temat poświęcony Panu Robertowi http://www.a4-klub.pl/smf/lista_zaufanych_importerow_audi-t28937.0.html. Jak widzę na forum bmw również nie tylko ja jestem zadowolonym klientem Pana Roberta.

 

Dzięki za informacje, właśnie czytam ten temat, niestety nie ma tam nr do Pana roberta a modarator podonbo nie odpisuje z numerem wiec czy moglbym prosić Ciebie o ten numer na priv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej sam byłem po swoje auto w niemczech (3mies temu), mam tam znajomych, zresztą sam pracuję większość roku w niemczech, więc mam trochę orientacji. Za swoje e91A 2006 uważam że po delikatnych targach zapłaciłem rozsądną cenę, stan udekumentowany co do najmniejszych szczegółów, moim i moich znajomych zdaniem jak najbardziej pewne miejsce, także jeżeli ma się takie miejsce wydaje mi się że można w ciemno jechać. Dlatego może byłoby niezłym pomysłem stworzenie jakiegoś topica z adresami sprawdzonych punktów, komisów, dilerów niemieckich co mogłoby ułatwić kopno przyszłym polskim nabywcą. I mam tu na myłśi na prawdę profesionalnych "auto-handler" takich którzy dają gwarancję (z której oczywiście można zrezygnować i trochę zaoszędzić) bo przecież takich nie brakuje w niemczech. Wtedy możnaby jechać nawet samemu bezpiecznie po auto. Zaznaczam że w takich miejscach zawsze ktoś gada po ang. i czesto w wielu innych jez. Turki, ruscy araby i czarni sprzedają głównie auta wsród swoich, do europy wsch i turcji, i innych dziwnych miejsc, niemiec nie takiego auta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej sam byłem po swoje auto w niemczech (3mies temu), mam tam znajomych, zresztą sam pracuję większość roku w niemczech, więc mam trochę orientacji. Za swoje e91A 2006 uważam że po delikatnych targach zapłaciłem rozsądną cenę, stan udekumentowany co do najmniejszych szczegółów, moim i moich znajomych zdaniem jak najbardziej pewne miejsce, także jeżeli ma się takie miejsce wydaje mi się że można w ciemno jechać. Dlatego może byłoby niezłym pomysłem stworzenie jakiegoś topica z adresami sprawdzonych punktów, komisów, dilerów niemieckich co mogłoby ułatwić kopno przyszłym polskim nabywcą. I mam tu na myłśi na prawdę profesionalnych "auto-handler" takich którzy dają gwarancję (z której oczywiście można zrezygnować i trochę zaoszędzić) bo przecież takich nie brakuje w niemczech. Wtedy możnaby jechać nawet samemu bezpiecznie po auto. Zaznaczam że w takich miejscach zawsze ktoś gada po ang. i czesto w wielu innych jez. Turki, ruscy araby i czarni sprzedają głównie auta wsród swoich, do europy wsch i turcji, i innych dziwnych miejsc, niemiec nie takiego auta...

 

 

:cool2: Popieram!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Polecam Roberta. Spoko gość. Umawiasz się na konkretną date, wyszukujesz autka razem , na miejscu załatwiasz formalności i sprawdzasz miejsca wcześniej ustalone. Sam sprowadziłem własną e91 za jego pośrednictwem. Zdecydowanie POLECAM!!! Numer podam na priva.

 

[MOD EDIT] No to żeś odgrzebał kotleta - zamykam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.