Skocz do zawartości

E91 320d świece żarowe


lalka281

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniałem niedawno komplecik świec w mojej 320dA.

Komputer zdiagnozowal 2 do wymiany ale najlepiej wymienić już wszystkie

Żeby dobrać się do świec musisz zdjąć kolektor dolotowy

a wiec przy okazji będziesz musiał wymienić komplet uszczelek.

Z zamiennikami lepiej nie kombinowałbym. Kup oryginał

ale niekoniecznie w ASO.

Mnie cała operacja kostowała 900 pln ( 500 części , 400 robota ).

pozdr.

Grzesiek e90, 320dA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie mam żadnych objawów tzn. odpala bez problemu i pracuje równo po odpaleniu.

świece żarowe nic nie mają do równiej pracy po odpaleniu!! to nie benzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak musisz podpiąc żeby być pewnym.

Ja też nie miałem żadnych objawów nawet przy -15 palił dobrze.

Jedyny objaw to zwiększone dymienie przy przyspieszaniu ( nie mam dpf-a)

Teraz faktycznie nie kopci już przy ostrym depnięciu.

A swoją drogą to dopiero mechanik mnie uświadomił że świece grzeją także podczas jazdy np gdy ostrzej dodamy gaz..

Grzesiek e90, 320dA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie mam żadnych objawów tzn. odpala bez problemu i pracuje równo po odpaleniu.

świece żarowe nic nie mają do równiej pracy po odpaleniu!! to nie benzyna

Jak to nie maja, one grzeja przed odpaleniem i po odpaleniu. Wyobraz sobie że jeden lub dwa cylindry maja inną temperature. Kolega pewnie pomylił świece żarowe ze świecami zapłonowymi w benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje z tego co czytałem, że jak któraś ze świec jest nie tak to samochód nierówno pracuje po odpaleniu jak i w trakcie jazdy. I tak jeszcze uzupełniając nie mam dpf a samochód kupiłem kilka miesięcy temu i nie wiem czy wymieniać te świece? I jeszcze jedno pytanie czy komputer pokaże jakiś błąd jak świece będą nie tak - mam idrive?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie mam żadnych objawów tzn. odpala bez problemu i pracuje równo po odpaleniu.

świece żarowe nic nie mają do równiej pracy po odpaleniu!! to nie benzyna

Jak to nie maja, one grzeja przed odpaleniem i po odpaleniu. Wyobraz sobie że jeden lub dwa cylindry maja inną temperature. Kolega pewnie pomylił świece żarowe ze świecami zapłonowymi w benzynie.

co grzeją ?? cylindry grzeją?? co Ty piszesz?? świeca żarowa zwiększa temperaturę w komorze żeby umożliwić zapalenie się paliwa pod ciśnieniem wytworzonym przez tłok silnika (w skrócie) później paliwo zapala się samoczynnie pod wpływem temp i ciśnienia- jak jest bardzo ciepło lub silnik jest ciepły to w ogołe może swieca nie grzać się praktycznie przed odpaleniem bo nie ma takiej potrzeby

świeca w benzynie daje cały czas iskrę zapalało się od niej paliwo - co wy ludzie fizyki w szkole nie mieliście nie wiecie jak silniki działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałes na zadane pytanie. Więc jesli jedna lub dwie swiece żarowe nie grzeją to zimny silnik będzie pracowal do chwili nagrzania nierówno.Jaka komora spalania ? Czasy silnikow diesla z komora spalania juz minęły, słyszałeś o wtrysku bezposrednim?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem poprzez samo podłączenie do komputera w serwisie komputer zgłosi tylko problem ze świecami żarowymi,

ale to również moze oznaczać awarie sterownika świec żarowych dlatego żeby zdiagnozować dokładnie trzeba dostać sie

do sterownika i wtedy za pomocą zwykłego próbnika sprawdza się każdą świece i wiadomo czy to wina świec czy sterownika

tak było w moim przypadku okazało sie że miałem dwie świece spalone a komputer wyrzucał błąd sterownika.

Acha i druga rzecz świece grzeją tylko wtedy jak temperatura jest poniżej zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałes na zadane pytanie. Więc jesli jedna lub dwie swiece żarowe nie grzeją to zimny silnik będzie pracowal do chwili nagrzania nierówno.Jaka komora spalania ? Czasy silnikow diesla z komora spalania juz minęły, słyszałeś o wtrysku bezposrednim?

nie chce mi sie z toba dyskutowac - a ten wtrysk to wtryskuje Ci paliwo gdzie i spala się ono gdzie w wydechu czy co - wez jakąś książkę do fizyki i poczytaj bo szkoda gadac - zeby na jakis temat sie wypowiadac to trzeba miec jakiekolwiek pojecieo tym co sie mowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem jak działa silnik diesla - różnica polega jedynie na "podaniu" paliwa, tam nie widze żeby ktoś pisał że świeca grzeje po odpaleniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w BMW bo az tak sie nie zagłębiałem, ale w moim poprzednim aucie a4 z 2004r 1,9Tdi swiece żarowe zaczynały grzać od temperatury +3st i grzały tylko i wyłącznie podczas rozruchu - nie ma mowy aby grzały one podczas jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w BMW bo az tak sie nie zagłębiałem, ale w moim poprzednim aucie a4 z 2004r 1,9Tdi swiece żarowe zaczynały grzać od temperatury +3st i grzały tylko i wyłącznie podczas rozruchu - nie ma mowy aby grzały one podczas jazdy.

wszedzie oczywiście jest tak samo - jeszcze nie słyszalem o aucie w którym świece grzały by po odpaleniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,

 

Właśnie przed chwilą odpaliłem samochód a są -2 st. C. Autko tak delikatnie przez pierwsze 3-4 sekundy pracowało nierówno. Nawet na moment nie pomyślało zanim odpaliło. Wszedłem do auta, wcisnąłem start i od razu zaczęło kręcić. Dzisiaj wcześniej nie odpalałem więc auto kompletnie nie było rozgrzane. Czy tak jest prawidłowo ? Wcześniej miałem E39 M57 i jak było chłodniej to na wyświetlaczu pojawiał się napis "Heating" i coś tam jeszcze nie pamiętam. Jak napis zniknął to odpalałem. Tutaj nic takiego nie ma. Czy to dobrze ?

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w BMW bo az tak sie nie zagłębiałem, ale w moim poprzednim aucie a4 z 2004r 1,9Tdi swiece żarowe zaczynały grzać od temperatury +3st i grzały tylko i wyłącznie podczas rozruchu - nie ma mowy aby grzały one podczas jazdy.

wszedzie oczywiście jest tak samo - jeszcze nie słyszalem o aucie w którym świece grzały by po odpaleniu :)

cięzko, cięzko Panowie http://www.motofakty.pl/artykul/podgrzac_diesla.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu i zapytam co w E90 oznacza świecąca przez chwilę przed odpaleniem silnika kontrolka

 

http://bezwypadkowe.net/imgcache/3962.png

(fotka znaleziona w sieci, przykładowa)

 

?

 

Po nocy pod gołym niebem (minus nie wiem ile stopni C) kontrolka zapaliła się, odpaliłem silnik (wydaje mi się, że bez problemu, było tak jak zawsze) i bez niecodziennych atrakcji odjechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu na zegarach ta kontrolka powinna się pojawić bo u mnie jeszcze nie widziałem jej

ale samochód stoi w garażu gdzie jest plusowa temperatura.

 

Natomoast jeśli chodzi o świece żarowe które podgrzewaja się podczas jazdy to jakś bzdura :D

kiedyś w mojej A4 miałem spalone wszystkie świece i tylko rano miałem problem z odpaleniem w temperaturach

minusowych a jak już zapalił to chwile się potelepał a póżniej auto normalnie śmigało,

świece grzeją przed odpaleniem i jeszcze przez kilka sekund po odpaleniu,

można sobie zrobić małe doświadczenie z świecą wystarczy podłączyć świece na dłużej niż minute do prądu i

świeca sie spali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Tak mi się właśnie wydawało, ale wolałem upewnić się, że to nie znak, że za x km zbliża się wymiana świec czy też inna czynność serwisowa.

 

Autko 99% nocy spędza w garażu, gdzie zimą jest nie mniej niż 8 st. C. Kontrolka zapaliła się, tak jak pisałem wcześniej, po nocy pod gołym niebem przy ujemnej temp. Zaświeciła się tam, gdzie zapala się np. informacja o spadku temp., o kończącym się płynie do spryskiwacza,... czyli między prędkościomierzem i obrotomierzem, na dole. Bardzo rzadko parkuję pod chmurką, dlatego chyba pierwszy raz się z czymś takim spotkałem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu na zegarach ta kontrolka powinna się pojawić bo u mnie jeszcze nie widziałem jej

ale samochód stoi w garażu gdzie jest plusowa temperatura.

 

Natomoast jeśli chodzi o świece żarowe które podgrzewaja się podczas jazdy to jakś bzdura :D

kiedyś w mojej A4 miałem spalone wszystkie świece i tylko rano miałem problem z odpaleniem w temperaturach

minusowych a jak już zapalił to chwile się potelepał a póżniej auto normalnie śmigało,

świece grzeją przed odpaleniem i jeszcze przez kilka sekund po odpaleniu,

można sobie zrobić małe doświadczenie z świecą wystarczy podłączyć świece na dłużej niż minute do prądu i

świeca sie spali.

Panowie. To,że kontrolka sie nie pali nie oznacza,że świece nie grzeją. Nie dzieje sie to na zasadzie zykłego przekażnika wł-wył. lecz za posrednictwem modułu, ktory okresla czas i temp.dogrzewania w zależności od temp.silnika.Swiece moga grzac mocno i slabo poniewaz maja podwojne uzwojenie, ktoro tez zapobiega ich szybkim przepaleniu. Błagam!!!! przeczytajcie artykuł do końca i nie wypisujcie "dyrdymałow"(cyt.Lech Walesa) :D .http://www.motofakty.pl/artykul/podgrzac_diesla.html Jak dla mnie THE END.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja np. swoją kontrolkę od świec dziś zobaczyłem na oczy drugi raz dopiero w tym roku (pierwszy raz był w lutym chyba).

Poza tym, świece mogą podgrzewać lekko 'atmosferę' w silniku poprzez to że nagrzewają się od pracy silnika (a nie od prądu) - i w ten sposób cały czas są gorące i ułatwiają spalanie mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.