Skocz do zawartości

Problem po praniu ???


Simon125

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukałem czegoś zwiazanego z moim problemem ale niczego takiego nie znalazłem ( tylko ogólnie o matach pod siedzeniem) W czym problem? wiec chodzi oto ze oddałem samochód do wyprania jednego fotela (pasazera) bo był kiedyś troche zalany napojem.Jak zapaliłem samochód pojawila mi sie na wyswietlaczu informacja na czerwona (chyba chodzi o Airbag) i cały czas sie pali kontrola niezapietych pasów ( nawet jak zapne po stronie pasazera) ma ktos jakies pomysły bo kompletnie sie na tym nieznam??? Z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukałem czegoś zwiazanego z moim problemem ale niczego takiego nie znalazłem ( tylko ogólnie o matach pod siedzeniem) W czym problem? wiec chodzi oto ze oddałem samochód do wyprania jednego fotela (pasazera) bo był kiedyś troche zalany napojem.Jak zapaliłem samochód pojawila mi sie na wyswietlaczu informacja na czerwona (chyba chodzi o Airbag) i cały czas sie pali kontrola niezapietych pasów ( nawet jak zapne po stronie pasazera) ma ktos jakies pomysły bo kompletnie sie na tym nieznam??? Z góry dziekuje.

 

 

Było było coś o tym praniu jakoś nie dawno na forum, pewnie mata pod siedzeniem pasażera się popsuła, albo coś z kabelkami pod siedzeniem. Może zamoczyli jak prali.. czym prali? Hm.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chlopaki fuszere odwalili, tylko wspolczuc. ja obstawiam tak jak eXiDe - zalane kable wiec wymiana maty bedzie grana, lub jesli wyschnie podjedz do ASO na reset i zobaczysz co wyskoczy

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrola sama nie zgaśnie. Jesli tylko poruszyli wtyczkę itp, to po wykasowaniu błąd nie powróci. Jeli dajmy na to uszodzili matę, to oczywiście czeka Cię naprawa. Tak czy inaczej, wybierz się na kompa, będziesz wiedział, co się stało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygoogle'owalem ten blad i oznacza to, ze jest to najprawdopodobniej blad czujnika niezapietych pasow czyli cos z mata

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przykre....to mi sie wlasnie to przydarzylo 2 tygodnie temu.

Moje sugestie:

- wsadz farelke/suszarke na 30 minut do srodka (szczegolnie sprobuj posuszyc miejsce sterownika maty - takie zgrubienie na styku siedziska i oparcia tuz pod tapicerka siedziska)

- jezeli nie zgasnie kontrolka - podjedz do kogos z INPA i sproboj skasowac blad

- jezeli sie nie uda (u mnie tak bylo) masz zalany sterownik od maty

 

Jak to rozwiazac masz tu...

 

viewtopic.php?f=70&t=115720

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko się potwierdziło (odwiedziłem polecanego mechaniora przez thekrzych) dziękuje za pomoc.Gość naprawde wie co mówi i wszystko podparte odczytem z kompa.Mata pasazera szlak trafił.

Jeszcze jedna dziwna sprawa .Rano na drugi dzien jak odpaliłem auto juz nieswiciła sie poduszka pokazało Auto OK tylko pali sie cały czas info o niezapietych pasach.

Dowiedziałem sie tez ze mata kończy swoj żywot mniejwiecej około 20 tys takze niewiem co teraz zrobić nowa kosztuje 300 PLN .Dzieki za info IRKSLO musze sie zastanowić i coś wybrać ... tylko co :shock: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie, ze moglem pomoc. :)

trzy stówki za mate to nie jest jakis szok, szczerze to nie majac pojecia o cenie takiej maty - myslalem, ze jest duzo drozsza

Simon no to teraz pozostaje ci mycie samodzielnie twojej furki...

 

w woli wyjasnienia - co do polecanego przeze mnie mechanika to jest to : http://www.auto-klinika.com.pl. Ja mam respecta dla umiejetnosci Pana Artura. Cieszy to, ze jak sie wchodzi do działu serwisu i czesci w Inchcape i wymieni jego nazwisko to widac, ze i caly Inchcape go szanuje a przynajmniej ja odnioslem takie wrazenie

 

P.S.

jesli mod uzna, ze moj post zalatuje reklama to prosze o przeniesienie do odpowiedniego dzialu polecanych warsztatow :)

Edytowane przez thekrzych

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura z ta mata i 20 tys ... ktos stanal punktowo np. kolanem co bym powiedzial na 100% mialo miejsce przy sprzataniu i pekla.

Masz racje ze bzdura pomyliłem sie o jedno zero - 200 tys sorry.Też mam takie podejzenia ze mogł ktos mozno nacisnac punktowo i mata pekla ale co zrobic stało sie. A jesli chodzi o to felerne pranie to niewiem na jakiej ulicy jest ten carrefour tylko wiem ze na pradze i z jednej strony biegnie ulica Targowa.(gorąco niepolecam)

Thekrzych szkoda ze Warszawie jest taki spec a tam gdzie mieszkam tylko ASO :(

 

 

Mysle ze temat mozna zamknąc i dziekuje wszystkim za podpowiedzi i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam z tego co czytam to ja też chyba mam problem z tą matą.. ale znalazłem ostatni o na portalu aukcyjnym

Emulator maty niby wpina się pod kostkę i tak jakby zawsze ktoś siedział na fotelu pasażera.. czy ktoś takie coś stosował?? ktoś podobny do maty tylko nie trzeba wypruwać całego fotela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w woli wyjasnienia - co do polecanego przeze mnie mechanika to jest to : http://www.auto-klinika.com.pl. Ja mam respecta dla umiejetnosci Pana Artura. Cieszy to, ze jak sie wchodzi do działu serwisu i czesci w Inchcape i wymieni jego nazwisko to widac, ze i caly Inchcape go szanuje

 

Jak tam kiedys szefował i stawiał ten bałagan to nie dziwie sie ze maja szacunek :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.