Skocz do zawartości

[E90 320d] Wymiana oleju w silniku


eXiDe

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie,

mój BC odlicza już setki do wymiany oleju.. jak patrzyłem w książce serw. wymiany były robione co 30 000km, stąd moje pytanie co ile km wymieniacie olej w silniku w swoich autkach?

 

Olej jakim jest zalane moje BMW to 0W-30 Castrol SLX Proffesional Powerflow LL-04 i takim go zamierzam zalać, filtry (KNEHT) i olej już mam.

 

Czekam na Wasze opinie..

 

Po skasowaniu pewnie wyskoczy przebieg do następnej wymiany (podejrzewam, że 30k)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podobno filtr paliwa Knecht nie bardzo pasuje do 320d E 90 ( jakaś wada konstrukcyjna ) . Od razu zapytam, jaka jest różnica w jeździe pomiedzy 330 d i 320 d, bo zastanawiam się nad zmianą auta, a nasze podlubelskie trasy ( koleiny ) na oponach 225 zaczynają mnie już męczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno filtr paliwa Knecht nie bardzo pasuje do 320d E 90 ( jakaś wada konstrukcyjna ) . Od razu zapytam, jaka jest różnica w jeździe pomiedzy 330 d i 320 d, bo zastanawiam się nad zmianą auta, a nasze podlubelskie trasy ( koleiny ) na oponach 225 zaczynają mnie już męczyć.

 

 

Podobno... kolego dla mnie istotne są fakty. Nie wydaje mi się, że Kneht ma wadę fabryczną i dalej jest produkowany z taką wadę. Jeśli jest źle dobrany to na pewno nie będzie pasował :8)

 

Różnica jest ogromna. Ale o tym na PW.. ten temat jest o oleju... co ile wymieniać nie o tym jakie filtry włożyć, trzymajmy się meritum.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
U mnie zaczyna odliczać od 40 tkm/2 lata. A srednio wychodzi wymiana co 25 -35 tkm. Ja będziesz jeździł często na zimnym silniku to nawet tego dystansu nie przejedziesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kolego eXiDe, zapomnij o oleju SLX, to największe gówno jakie znam. Mam kolege pracującego w ASO BMW chyba w Bialymstoku, na innym forum wklejał fotke silnika po zdjęciu pokrywy zaworów. Wygladało to jakby ktos w tym parzyl kawe po Turecku na Oleju. po prostu takiego szlamu jeszcze nie widzialem. Prędzej Edge lub Mobil ! lub inny z normą LL04.

 

Jeśli chodzi o okresy wymian rozrządu to jeśli producent przxewidział i zaleca wymiane co 30 kkm to napisał to świadomie. Opieram sie na komputerowym odliczaczu, czesto jeżdze po mieście, wiec ten dystans będzie odpowiednio mniejszy

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego eXiDe, zapomnij o oleju SLX, to największe [bAD] jakie znam. Mam kolege pracującego w ASO BMW chyba w Bialymstoku, na innym forum wklejał fotke silnika po zdjęciu pokrywy zaworów. Wygladało to jakby ktos w tym parzyl kawe po Turecku na Oleju. po prostu takiego szlamu jeszcze nie widzialem. Prędzej Edge lub Mobil ! lub inny z normą LL04.

 

Jeśli chodzi o okresy wymian rozrządu to jeśli producent przxewidział i zaleca wymiane co 30 kkm to napisał to świadomie. Opieram sie na komputerowym odliczaczu, czesto jeżdze po mieście, wiec ten dystans będzie odpowiednio mniejszy

 

 

Olej już mam, jeszcze nie wymieniłem, zamierzam to zrobić w next week. Taki był zalewany, nie wydaje mi się, że BMW pozwoliłoby sobie na taką wpadkę.. czy przyczyną - o czym napisaleś - był zły olej?? - SLX? Oj coś to mocno naciągane.. ;)

 

Szlam może być spowodowany czym innym.

 

No nic u mnie taki był zalany.. i taki kupiłem i taki wleję.

 

Ale dzięki za info :)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Właśnie jestem w trakcie kończenia przeglądu, no i faktycznie mechanik nie dał rady założyć filtra paliwa KNECHTA, także racja jest wada konstrukcyjna!!!

 

Nie daje się spiąć od strony podgrzewacza. Filtr ma za płytki otwór i nie daje się spiąć takim zabezpieczeniem. A co najśmieszniejsze oryginalnie jest MANN FILTER a obok znaczek BMW, także nie pozostaje nic innego jak kupić i zamontać filtr MANNA

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rozrządu to w bmw sie nie wymienia.. w silniku jest łańcuch a nie pasek i serwis ze szczecina u którego zasięgałem info powiedział że jeszcze nie zdażyło się aby wymieniali rozrząd. jesli silnik zacząłby głośno chodzić na jałowym biegu to można zacząc coś kombinowac ale tak nie ma potrzeby nic wymieniać.. Silnik jest po prostu tak wsadzony że trzeba by było wciągac cały blok żeby sie do niego dostac bo łańcuch jest całkiem wewnątrz przy kabinie pasażerów.
Jeśli Bmw to religia, to M5 jest Mesjaszem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rozrządu to w bmw sie nie wymienia.. w silniku jest łańcuch a nie pasek i serwis ze szczecina u którego zasięgałem info powiedział że jeszcze nie zdażyło się aby wymieniali rozrząd. jesli silnik zacząłby głośno chodzić na jałowym biegu to można zacząc coś kombinowac ale tak nie ma potrzeby nic wymieniać.. Silnik jest po prostu tak wsadzony że trzeba by było wciągac cały blok żeby sie do niego dostac bo łańcuch jest całkiem wewnątrz przy kabinie pasażerów.

 

 

Łańcuch jest z przedniej cześci silnika (patrząc od zderzaka przedniego) odkręć korek wlewu oleju to go zobaczysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Mam pytanie dotyczace posrednio wymiany oleju. Czy ktos moze mi napisac jakie sa dokladne wymiary sruby zlewowej oleju, czyli srednica gwint itd., oraz czy w tej srubie jest magnes? Zastanawiam sie nad mozliwoscia dopasowania jakiegos czujnika temp, aby wkrecony zamiast sruby zlewowej mogl mierzyc temp oleju.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Exide - podepnę sie pod twój temat

Za niedługo przydałoby sie wymienic olej.

Nie wiem jak jest w E90, w poprzednim A4 Tdi wymieniałem olej co 12-15 tys km i sobie chwaliłem. teraz na kompie jakies kosmiczne przebiegi mi sie wyswietlają ze niby na oleju mozna robić 30tkm ?? jakoś w to nie wierze :D

Lałem jeden z najlepszych oleji - Motul

Wyczytałem ze olej musi spełniać jakąs normą LL04 - możesz dokładniej to opisać ?? Chciałbym wlac własnie Motula (Castrol to w połowie podróby na rynku) ale nie wiem co to za norma i pasowałoby dopasowac pod nia olej. W Audiku były jakies normy 505.520.itd wiec sie troszke nie orientuje.

Jak rozumiem wymianiałes takze filtr oleju i paliwa tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paypal, ja także średnio wierzę we wskazania komputera i po zakupie samochodu przy okazji wymiany klocków zrobiłem od razu profilaktycznie olej + wszystkie filtry . Generalnie przebiegów strasznych nie robię ( 10-12k km rocznie ), więc planuję taki przegląd zrobić 1 do roku dla świętego spokoju. Motul to rzeczywiście dobre oleje, zalewam do Subaru, w 3-ce wymieniłem na Castrol Edge'a .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exide - podepnę sie pod twój temat

Za niedługo przydałoby sie wymienic olej.

Nie wiem jak jest w E90, w poprzednim A4 Tdi wymieniałem olej co 12-15 tys km i sobie chwaliłem. teraz na kompie jakies kosmiczne przebiegi mi sie wyswietlają ze niby na oleju mozna robić 30tkm ?? jakoś w to nie wierze :D

Lałem jeden z najlepszych oleji - Motul

Wyczytałem ze olej musi spełniać jakąs normą LL04 - możesz dokładniej to opisać ?? Chciałbym wlac własnie Motula (Castrol to w połowie podróby na rynku) ale nie wiem co to za norma i pasowałoby dopasowac pod nia olej. W Audiku były jakies normy 505.520.itd wiec sie troszke nie orientuje.

Jak rozumiem wymianiałes takze filtr oleju i paliwa tak ??

 

 

Kolego podróby oleju.. nie zaczynajmy tematu... bo to tak jak z paliwami.

 

Wszystie oleje to jedno licho. Kierujemy się opakowaniem i przyzwyczajeniem do marki. Ja zawsze lałem do aut olej Castrola.

 

Filtry - zawsze wymieniam wszystkie przy każdej obsłudze.

 

Zalałem olej zgodny ze spec. BMW taki jak zaleca producent, i taki w sumie miałem zalany wcześniej jak kupiłem auto więc trzymam się tego co było.

 

Komp sam dostosowuje przebieg do wymiany oleju. Wpływa na to styl jazdy.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie tylko dolacze do tematu. Filtr paliwa KNECHT rzeczywiscie nie pasuje. Wymieniałem olej 3 miesiace temu i filtr paliwa nie pasowal. Dalo sie go zalozyc, ale nie puszczal paliwa, wiec samochodu nie dalo sie odpalic. Dopiero po zalozeniu filtru mana wszystko gralo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie próbowałem z filtrem paliwa Knechta, choć zawsze kupowałem wszystkie filtry Knechta. tym razem poszedł filtr Mann i wszystko ok. Do paliwa nie kupujcie Knechta

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exide - podepnę sie pod twój temat

Za niedługo przydałoby sie wymienic olej.

Nie wiem jak jest w E90, w poprzednim A4 Tdi wymieniałem olej co 12-15 tys km i sobie chwaliłem. teraz na kompie jakies kosmiczne przebiegi mi sie wyswietlają ze niby na oleju mozna robić 30tkm ?? jakoś w to nie wierze :D

Lałem jeden z najlepszych oleji - Motul

Wyczytałem ze olej musi spełniać jakąs normą LL04 - możesz dokładniej to opisać ?? Chciałbym wlac własnie Motula (Castrol to w połowie podróby na rynku) ale nie wiem co to za norma i pasowałoby dopasowac pod nia olej. W Audiku były jakies normy 505.520.itd wiec sie troszke nie orientuje.

Jak rozumiem wymianiałes takze filtr oleju i paliwa tak ??

 

 

Kolego podróby oleju.. nie zaczynajmy tematu... bo to tak jak z paliwami.

 

Wszystie oleje to jedno licho. Kierujemy się opakowaniem i przyzwyczajeniem do marki. Ja zawsze lałem do aut olej Castrola.

 

Filtry - zawsze wymieniam wszystkie przy każdej obsłudze.

 

Zalałem olej zgodny ze spec. BMW taki jak zaleca producent, i taki w sumie miałem zalany wcześniej jak kupiłem auto więc trzymam się tego co było.

 

Komp sam dostosowuje przebieg do wymiany oleju. Wpływa na to styl jazdy.

 

Pzdr.

 

Ile Tobie średnio wychodzi od wymiany do wymiany ??

I czy znacie jakis inny olej niz Castrol który spełnia ta normę BMW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podziękował :D

 

Jeszcze jakby mi ktos napisał ile oleju wchodzi fabrycznie to byłbym wniebowzięty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz miec 5.5 litra.

Jak bedziesz wymienial olej to prosze zobacz jakie wymiary ma sruba zlewowa czyli srednica gwintu, skok i dlugosc. Bede wdzieczny za info, bo mysle nad tym czy jakiegos czujnika temperatury nie daloby sie dopasowac zamiast tej sruby.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz miec 5.5 litra.

Jak bedziesz wymienial olej to prosze zobacz jakie wymiary ma sruba zlewowa czyli srednica gwintu, skok i dlugosc. Bede wdzieczny za info, bo mysle nad tym czy jakiegos czujnika temperatury nie daloby sie dopasowac zamiast tej sruby.

 

Az 5,5L ?? W poprzednim dieslu wchodziło mi max 3,5L

Co do wymiarów nie ma problemu, jednak ja wymiane bede robił dopiero za jakis miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exide - podepnę sie pod twój temat

Za niedługo przydałoby sie wymienic olej.

Nie wiem jak jest w E90, w poprzednim A4 Tdi wymieniałem olej co 12-15 tys km i sobie chwaliłem. teraz na kompie jakies kosmiczne przebiegi mi sie wyswietlają ze niby na oleju mozna robić 30tkm ?? jakoś w to nie wierze :D

Lałem jeden z najlepszych oleji - Motul

Wyczytałem ze olej musi spełniać jakąs normą LL04 - możesz dokładniej to opisać ?? Chciałbym wlac własnie Motula (Castrol to w połowie podróby na rynku) ale nie wiem co to za norma i pasowałoby dopasowac pod nia olej. W Audiku były jakies normy 505.520.itd wiec sie troszke nie orientuje.

Jak rozumiem wymianiałes takze filtr oleju i paliwa tak ??

 

 

Kolego podróby oleju.. nie zaczynajmy tematu... bo to tak jak z paliwami.

 

Wszystie oleje to jedno licho. Kierujemy się opakowaniem i przyzwyczajeniem do marki. Ja zawsze lałem do aut olej Castrola.

 

Filtry - zawsze wymieniam wszystkie przy każdej obsłudze.

 

Zalałem olej zgodny ze spec. BMW taki jak zaleca producent, i taki w sumie miałem zalany wcześniej jak kupiłem auto więc trzymam się tego co było.

 

Komp sam dostosowuje przebieg do wymiany oleju. Wpływa na to styl jazdy.

 

Pzdr.

 

Ile Tobie średnio wychodzi od wymiany do wymiany ??

I czy znacie jakis inny olej niz Castrol który spełnia ta normę BMW ?

 

Wg wskazań kompa do następnej wymiany pozostało 26000km, olej zmieniałem przy przebiegu 166714 km teraz mam 174163 km, czyli teraz wychodzi, że wymiana jest co 33449km a po resecie wyszło, że 35000.

 

To była moja pierwsza wymiana oleju.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tyle, wiec musisz kupic 6 litrow. Jak wymienisz olej to bede czekal na info o tej srubie zlewowej.

 

http://www.valvolineeurope.com/english/products/for_consumers/cars_and_vans/finding_the_right_oil

Edytowane przez AndiT

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.