Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Coś powiecie o tym egzemplarzu ?

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-m-pakiet-felgi-alpine-style-szary-nowa-cena-tylko-do-grudnia-ID6yTmpn.html

Cena ogólnie niska przebieg wydaje się za niski no i dziwne że 335d w tak niskiej cenie tak długo stoi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam!

 

http://allegro.pl/bmw-e91-2-0d-lci-mpakiet-led-bixenon-nowy-rozrzad-i7054836055.html#thumb/8

ktoś może oglądał albo mieszka niedaleko i miałby taką możliwość...??

 

 

z góry dziękuję i pozdrawiam!

 

A ona jeszcze aktualna?

 

Autko oglądałem dokładnie z pomocą ASO...

Blacharka - auto zgodnie po info z ogłoszenia miało lekką szkodę (lewy przedni róg), maska malowana i spierdzielona polerka, pozostały straszne koła po polerowaniu, na błotniku w rogu przy łączeniu ze zderzakiem purchle wychodzą już... ruda jest też w okolicy prawego tylnego progu, wg. pana z ASO dość niepokojąca.

Uszkodzony zamek szyby w tylnej klapie, zacina się po otwarciu i jest problem z zamknięciem.

Popękane koło pasowe na wale - trzeba by było wymienić a przy okazji już pewnie paski i rolki prowadzące obok.

Opony popękane, choć bieżnik ładny, ale 2 jakby uderzone w krawężnik i przecięte na boku (tam gdzie są opisy itp) poza tym letnie tylko, więc 4 trzeba by było kupić.

Przebieg OK, silnik pracuje ładnie, poci się lekko turbo oraz wybierak przy skrzyni biegów, szarpie sprzęgłem przy normalnym ruszaniu autem, błąd świec (być może sterownik do wymiany lub świece). Wnętrze w bardzo ładnym stanie jak na swój przebieg.

Sprzedający to typowy handlarzyna cwaniak.

Byłem mocno zdecydowany na auto ale pan z ASO po dokładnych oględzinach dość mocno zasugerował abym się przespał z decyzją....

Auto warte ok 25-26tyś pln MAX, sprzedający więcej jak 400pln nie chce opuścić - wg. AUTO NIE WARTE UWAGI ZA TĄ KASĘ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tymsoon - mógłbyś coś więcej o tym autku napisać? Najlepiej priv. Dodam, że jestem z okolic Biłgoraja, więc daleko nie mam, by podjechać.

Uwielbiam takich "zainteresowanych " którzy mimo podanego w ogłoszeniu telefonu wolą pogawędzić na prv -tym bardziej jak mają blisko i wysiłkiem jest pokonać kilkanaście/dziesiąt km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaporr - dla Twojej informacji jestem aktualnie za granicą. Jestem kierowcą, przez co nie zawsze mam jak zadzwonić, bo albo kieruję, albo jestem w miejscu gdzie roaming bierze dużo kasy z konta. Uwierz, że nie wszędzie jest tanio dzwonić jak z Niemiec aktualnie, dlatego wolę priv, a kontakt telefoniczny byłby w celu ustalenia daty przyjazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jesli tak to spoko, może zbyt uogólniłem jeśli tak to przepraszam :)

Po prostu miałem na myśli że jak ktoś jest poważnie zainteresowany to więcej można dowiedzieć się przez tel (choćby to czy masz do czynienia z wygadanym handlarzem czy zwykłym człowiekiem) a jak sprzedawałem auto to często tacy ludzie co piszą na prv to erosomani-gawędziarze a Ci co kupili to kontakt tel + umówienie się na spotkanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale Cię rozumiem, jednakże tak jak piszę, że w obecnym miejscu jakim jestem, to roaming mnie "zje", dlatego chciałbym się jak najwięcej dowiedzieć, by po przyjeździe na urlop móc uzgodnić jakiś termin. Co nie zmienia faktu, że postaram się przydzwonic, i faktycznie telefonicznie czegoś dowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

zacznę od tego że jestem obecnie za granicą dokładniej w Holandii i chcąc na jakiś czas wracać do kraju to planuje zakup w miare wygodnego komfortowego samochodu. Mój wybór padł na BMW E91 w dwulitrowym dieslu o mocy 163 km. Ale przeglądając holenderskie strony aukcyjne z samochodami to ciężko znaleźć powiedzmy 10letni samochód z przebiegiem poniżej 350k-400k. Czy można albo nawet trzeba obawiać sie takiego przebiegu? Oglądając polskie olx czy allegro to przebiegi wynoszą po 200k a w środku wnętrze jest zmasakrowane duzo bardziej od tych holenderskich więc to i tak nie jest wiarygodne. Na co zwrócić uwage przy kupnie, czy ten silnik jest dobrym wyborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

... wygodnego komfortowego samochodu. Mój wybór padł na BMW... ciężko znaleźć powiedzmy 10letni samochód z przebiegiem poniżej 350k-400k. Czy można albo nawet trzeba obawiać sie takiego przebiegu? Oglądając polskie olx czy allegro to przebiegi wynoszą po 200k a w środku wnętrze jest zmasakrowane...

Zacznijmy od tego, że e-90/91 nie jest komfortowym autem. Owszem to klasa średnia premium, doskonale się czuje i prowadzi ale to dzięki twardemu zawieszeniu. Zakładając do tego opony niskoprofilowe i jeszcze run flat to będziesz czuł każdą nierówność. Można to pokochać, ale trzeba mieć tego świadomość. Co do przebiegu 10-ciolatków to bym z kolei nie przesadzał. Na mobile jest sporo aut z ok. 200 tyś. przebiegami oczywiście odpowiednio droższych. Co do "naszych" przebiegów byłbym tak jak sam zauważyłeś bardzo ostrożny. Czy się bać? Myślę, że nie ma czego. Przykładów na bimmer check jest mnóstwo gdzie świadomi lub nieświadomi użytkownicy są w posiadaniu aut z ogromnymi przebiegami. Myślę, że to też kwestia konkretnego egzemplarza i tego jak był wcześniej traktowany. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

... wygodnego komfortowego samochodu. Mój wybór padł na BMW... ciężko znaleźć powiedzmy 10letni samochód z przebiegiem poniżej 350k-400k. Czy można albo nawet trzeba obawiać sie takiego przebiegu? Oglądając polskie olx czy allegro to przebiegi wynoszą po 200k a w środku wnętrze jest zmasakrowane...

Zacznijmy od tego, że e-90/91 nie jest komfortowym autem. Owszem to klasa średnia premium, doskonale się czuje i prowadzi ale to dzięki twardemu zawieszeniu. Zakładając do tego opony niskoprofilowe i jeszcze run flat to będziesz czuł każdą nierówność. Można to pokochać, ale trzeba mieć tego świadomość. Co do przebiegu 10-ciolatków to bym z kolei nie przesadzał. Na mobile jest sporo aut z ok. 200 tyś. przebiegami oczywiście odpowiednio droższych. Co do "naszych" przebiegów byłbym tak jak sam zauważyłeś bardzo ostrożny. Czy się bać? Myślę, że nie ma czego. Przykładów na bimmer check jest mnóstwo gdzie świadomi lub nieświadomi użytkownicy są w posiadaniu aut z ogromnymi przebiegami. Myślę, że to też kwestia konkretnego egzemplarza i tego jak był wcześniej traktowany. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi.

 

Pisząc komfortowe auto to właśnie miałem też poniekąd na myśli, że świetnie się prowadzi. Będę robił dystanse po autostradach głównie a tutaj w Holandii drogi są bardzo dobre więc jakoś się nie przejmuje tym twardym zawieszeniem. Myślisz, że w okolicy 25 tys zł można już poszukać czegoś rozsądnego czy to zbyt mała kwota? I czy ten silnik nie będzie sprawiał problemów, czy może lepszy jest ten 2litrowy diesel o nieco słabszej mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli autostrady to jest do tego stworzone to auto. Uwielbiam taką jazdę tym autem. Ja jak widzisz mam benzynę i nie czuje się ekspertem w dieslach. Mogę jedynie z tego co często widzę po komentarzach to chłopaki chwalą jednostki 163 KM. Oczywiście zaraz się ktoś wypowie, że jeśli diesel Bmw to tylko 3 litry ale to już inny pułap cenowy. Ten Twój też trochę mi się wydaje za niski żeby wyhaczyć ładne i pewne autko. Co najwyżej z początku modelu e90.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jimmy126 zbyt małą kwota na coś porządnego całego i nieskręconego...

Chyba że golasa z dużym przelotem czyli 350 tys+ .

 

Kwote podałem orientacyjną, mogę poczekac miesiąc albo dwa powiedzmy aby zagospodarować budżetem w ok 30 tys zł. Czyli czym się głównie kierować przy zakupie? I czy sugerować sie tezą że młodszy samochód znaczy lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli czym się głównie kierować przy zakupie? I czy sugerować sie tezą że młodszy samochód znaczy lepszy?

Zdecydowanie niedobra teza, stan przede wszystkim.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czym się głównie kierować przy zakupie? I czy sugerować sie tezą że młodszy samochód znaczy lepszy?

Zdecydowanie niedobra teza, stan przede wszystkim.

No właśnie chciałem sie tylko upewnić, że tak należy postąpić. Czy myślicie że to ogłoszenie z mobile.de jest warte uwagi? https://m.mobile.de/auto-inserat/bmw-320-touring-320d-bns-line-navi-clima-trekh-damwald/241074334.html?ref=srp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zacznijmy od tego, że e-90/91 nie jest komfortowym autem.
Skąd taki pomysł? Komfortowe to znaczy "nie twarde". Stan dróg jest słaby ale nie powiedziałbym, że nie jest to komfortowe auto.
fotele słabe,
To prawda. Jeżeli chcesz robić długie dystanse to warto poszukać foteli z wysuwanym siedziskiem. Jaj mam skórzane standardowe i po 600 km jestem umęczony - bolą mnie uda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że e-90/91 nie jest komfortowym autem.
Skąd taki pomysł? Komfortowe to znaczy "nie twarde". Stan dróg jest słaby ale nie powiedziałbym, że nie jest to komfortowe auto.
fotele słabe,
To prawda. Jeżeli chcesz robić długie dystanse to warto poszukać foteli z wysuwanym siedziskiem. Jaj mam skórzane standardowe i po 600 km jestem umęczony - bolą mnie uda.

Czyli jednak patrząc na zagraniczne strony można taniej wyhaczyć coś ciekawego, oczywìście po opisie bo nie wiadomo jak pracuje motor itd. Tzn jakie fotele konkretnie, czym one sie różnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam kupić BMW 3er i proszę o pomoc na co uważać w tym modelu z lat 2006-2007. Jaki silnik wybrać a w grę wchodzi tylko benzyna.

Nieco się rozejrzałem ale powiedzcie coś o tych silnikach w skrócie co najważniejsze jest wady i zalety oraz czy warto szukać wersji wyposażonej w navi professional jakie ważne przydatne funkcje tam są oprócz map? Zastanawia mnie jedna sprawa w trójce nie ma wskaźnika temp. silnika? i wskaźnika temp. oleju?

 

318i - Moc: 105 kW / 143 KM

 

320i - Moc: 110 kW / 150 KM

 

325i - Moc: 160 kW / 218 KM

 

no i widziałem jeszcze taki wariant:

320i - Moc: 125 kW / 170 KM

 

rozumiem że 6 cylindrów ma z tych podanych wersja 325i - Moc: 160 kW / 218 KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam kupić BMW 3er....

Dużo tych pytańale po kolei:

*Auto z i-drive to nie tylko wyświetlacz z nawigacją ale zawiera też wiele przydatnych funkcji jak, komputer pokładowy, terminy serwisów, ustawienia niektórych modułów oswietlenia, czy otwierania drzwi itd.

*Tak nie ma wskaźnika temp. płynu ani oleju. Można podejrzeć w ukrytym menu.

*silnik 143 KM występuje od drugiej połowy 2007r a różni się zastosowaniem bezpośredniego wtrysku paliwa. Problemy z cewkami zaplonowymi.

*Tak 325i to już silnik szesciocylindrowy - polecany ale inny pułap cenowy.

*silnik 150 KM dobra relacja ceny do osiągów, kłopoty te same co w 129KM-lubi olej.

*silnik 170 KM rzadki i podobno kłopotliwy ale to tylko zasłyszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś powiecie o tym egzemplarzu ?

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-m-pakiet-felgi-alpine-style-szary-nowa-cena-tylko-do-grudnia-ID6yTmpn.html

Cena ogólnie niska przebieg wydaje się za niski no i dziwne że 335d w tak niskiej cenie tak długo stoi...

 

"danyblack1987 ona stoi już ponad rok czasu, z tego co pamiętam, była tez wystawiana w chyba w Gdańsku , a ogólnie to autko wystawia gość z Łukowa, mam niedaleko wiec jak byś chciał to ew. mogę podjechać :wink:

cena z jaką była wystawiona pamietam coś w okolicach 54 tyś i tak ciągle w dół.. Nie wiem co tam moze być z nią nie tak, bo w macie nawet fajnie wygląda, tylko te obecne zdjęcia to wgl. nie oddaja tego jak to auto wygląda :nienie:

Wcześniej jak stała w komisie na pomorzu to były ładne zdjęcia to nie wyglądało to głupio. Przebieg chyba też ciągle ten sam. trzeba by może po vinie sprawdzić co jest nie tak :wink:

A sam już jakiś czas temu miałem ją wrzucić i spytać czy ktoś oglądał, bo przebiegu duzego nie ma, nie wygląda biednie, no nie ma navi, ale to byłby aż taki bół ? wątpię :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tymsoon, przy tym przebiegu to fotel powinien na nowy wyglądać, mój przy 288 tyś wyglądał lepiej...

 

No niby masz racje, u mnie wyglądały tak przy 328 tys. :D kiera troszkę wytarta ale po fotelu to raczej nie widać :8)

c22020b8bd64.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś powiecie o tym egzemplarzu ?

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-m-pakiet-felgi-alpine-style-szary-nowa-cena-tylko-do-grudnia-ID6yTmpn.html

Cena ogólnie niska przebieg wydaje się za niski no i dziwne że 335d w tak niskiej cenie tak długo stoi...

 

"danyblack1987 ona stoi już ponad rok czasu, z tego co pamiętam, była tez wystawiana w chyba w Gdańsku , a ogólnie to autko wystawia gość z Łukowa, mam niedaleko wiec jak byś chciał to ew. mogę podjechać :wink:

cena z jaką była wystawiona pamietam coś w okolicach 54 tyś i tak ciągle w dół.. Nie wiem co tam moze być z nią nie tak, bo w macie nawet fajnie wygląda, tylko te obecne zdjęcia to wgl. nie oddaja tego jak to auto wygląda :nienie:

Wcześniej jak stała w komisie na pomorzu to były ładne zdjęcia to nie wyglądało to głupio. Przebieg chyba też ciągle ten sam. trzeba by może po vinie sprawdzić co jest nie tak :wink:

A sam już jakiś czas temu miałem ją wrzucić i spytać czy ktoś oglądał, bo przebiegu duzego nie ma, nie wygląda biednie, no nie ma navi, ale to byłby aż taki bół ? wątpię :roll:

No właśnie aż dziw bierze bo przebieg mały cena niska i stoi już długo...

Pochodzi że Szwajcarii pewnie po lekkiej kolizji choć to nie reguła.

Z drugiej strony sprzedawca piszę że bezwypadkowy.

Może efekt okleiny ? ja swoją f21 okleiłem i mam tak samo problem ze sprzedażą mimo że cena bardzo niska,auto bezwypadkowe,serwisowane w ASO wcześniej z potwierdzonym przebiegiem do tego bez najmniejszej usterki.

Kupujący może się boją że folia zasłania jakąś naprawę blacharską.

Reasumując uważam że 335d to najlepszy kompromis od BMW między osiągami a spalaniem.

Kurcze tymsoon będę na święta jechał na podlasie ale niestety nie 6er z powodu małego mankamentu z którym walczę bo bym się chętnie z Twoim 335d złapał:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.