Skocz do zawartości

[E9x] Dystanse


insane

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jakie dystanse kupić do swojej e91. Felgi mam takie, ori BMW jednak nie pamiętam jakie mają ET:

 

20170311_115845.jpg

 

Z pomiarów przy użyciu poziomicy i miarki wyszło, że z tyłu od rantu błotnika do rantu ochronnego opony jest 20mm a z przodu 10mm. Jakie dystanse dobrać? Myślałem o 15mm na tył i w okolicach 10mm przód. Zawias na razie seria nawet nie mpakiet. Ważne żeby nie ocierały koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 508
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Tył mierzyłeś do zewnętrznego rantu błotnika? Z tyłu koła pod obciążeniem chowają się w nadkola, szczególnie na seryjnym zawieszeniu, więc muszą się zmieścić wewnątrz. Przód możesz spokojnie równać z błotnikiem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To raczej jak dasz 15mm może przycierać, załóż jeszcze raz i zmierz do wewnętrznej części.

Jeżeli to ori 18 to przód ma 8 cali i et34 a tył 8,5 cala i et37.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne felgi jak ty też ori, różnica taka że ja mam w sedanie na sportowym dostosowaniu podwozia ( czyt. sportowy zawias), które jest niższe od standardowego. :D U siebie jak założyłem dystanse 15mm to na niewielkich nierównościach już tarło, na szczęścia nie o rant błotnika a o plastikową wnękę. Zamieniłem na 12mm i przy dużym dobiciu na początku potrafiło przytrzeć tez o plastikową wnękę, ale po miesiącu jazdy samo się ułożyło i nie trze już w ogóle :D . Na 12mm nie wygląda to źle, choć czasem patrząc niedosyt pozostaje :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wysokie et, duże koło, szeroka opona, więc może być problem z przodem wewnątrz. Na przód pasowałoby 225 i dystans zależnie od opony 15-20mm, tył powinien być ok, ewentualnie dystans jakieś 10-15mm, żeby koło nie było mocno schowane.

 

Wszystkie felgi masz 8,5 cala i opony 255/35? Na przód powinny być 8 cali et36 i opony 225/40, tak było lepiej.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną prośbę o poradę.

 

Celuję w Styling 225, natomiast moge kupić felgi, które były dedykowane do X1 E84. Różnica pomiędzy (patrz poniżej) dedykowanymi do E90 a tymi do E84 jest w wysokości profili - te, które są do kupienia tj. z E84 będą o ok. 1 cm wyższe w profilu i zastanawiam się, czy nie będzie problemów ze spasowaniem lub przy obciążonym wozie? Dodam jeszcze, że posiadam (704) M SPORT SUSPENSION, czyli obniżone o jakieś 10-20 mm.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

3er E90 ff.

 

8x19 vorne 225/35R19 Reifenpreis bei ReifenDirekt.de anzeigen ET 37

 

9x19 hinten 255/30R19 Reifenpreis bei ReifenDirekt.de anzeigen ET 39

 

X1 E84

 

8x19 vorne 225/40R19 Reifenpreis bei ReifenDirekt.de anzeigen ET 30

9x19 hinten 255/35R19 Reifenpreis bei ReifenDirekt.de anzeigen ET 41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Masz już te koła na aucie? Najlepiej zmierzyć, bo znaczenie ma też zawieszenie, w ciemno bezpieczniejszą opcją będzie 15 mm na tyle.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Panowie, jakie dystanse do e90 przedlift na przód i tył ? zawieszenie eibach b12 pro kit, felgi styling 162, czyli 8" et34 i 8,5" et37 tył. Opony 4x235/40/18. Z tego co widziałem w wątku, 10mm można na przód zamontować bez bólu, ale z oponami 225, czy z 235mm nie będzie problemu ? Na ten moment mam na tyle dystanse 15mm, czy 25mm da rade? Ktoś pisał, ze na tyle z opona 255 max 20mm, jednak 235 to w końcu 2cm mniej.... :) Pytanie też, czy 15mm da sie przełożyć na przód...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód powinien być na styk, wchodzi tam felga 8J ET 20 z oponą 225 i nie obciera - wygląd to kwestia kto co lubi mi się nie podobało. CO do twojego rozwiązania to ET 34-20 daje 14 mm luzu czyli 14 minus 10(dystans) minus 5 opono daje -1 czyli milimetr będzie wystawać więcej niż rozwiązanie które podałem.Jednak bezpiecznie będzie dystans 5mm. Na tył miałem założony dystans 18 milimetrow do 8J Et20 i opon 225 czyli 37 minus 25(dystans) minus 5(opona) to daje 7 no i pół cala na pół -

powinno chyba nawet coś tam zostać miejsca. czyli tył z dystansem 25 będzie pasować. Zresztą tu jest spoko kalkulator http://www.rimsntires.com/specspro.jsp sam se sprawdz. jako wyznacznik możesz wpisać 225/45/17 8J17 ET20 przód a na tyle dystans 18mm (czyli zmniejszasz ET tył 225/45/17 8J17 ET 2)

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na tył zamontowałem 20mm i jest ekstra :) Teraz pytanie o przód. Słyszałem gdzieś opinie,że styling 162 ma wytoczenie(?) i nie da się go zamontować razem z dystansem bez kołnierza centrującego. A własnie taki 5mm chciałem założyć. Mógłby ktoś potwierdzić/zaprzeczyć ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć.

 

Jak już było, a ja nie znalazłem to przepraszam.

 

W temacie kół jestem cienki bolo, więc proszę o wyrozumiałość :)

 

Wsadziłbym dystanse do swojej z względu na wygląd, w tej chwili mam oryginalne seryjne felgi 16" - jak wyszukałem je w sieci to wychodzi szerokość 7. ET43. Opona 205/55/R16 czyli też standardowa.

 

Myślałem to tych kół dołożyć dystanse, może na przyszłą wiosnę kupię 17" ale nic pewnego. Gdyby się dało zrobić tak, żeby można je było wykorzystać też na większej feldze to byłoby cudownie, a jak nie to trudno.

 

Pytanie mam jakie dystanse żeby się koło mieściło bez żadnych dodatkowych przeróbek.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A nie przypadkiem et34? Takie były fabrycznie. Jeżeli tak to daj po 15mm na przód i po 20mm na tył. Przy 16 calach będzie optymalnie, bo takie koła spasowane z błotnikiem będą wyglądać co najmniej dziwnie. Wtedy wykorzystasz je też przy szerszych 17.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ET to nie mam pewności - sczytałem z sieci. Sprawdzę to bo jak dobrze pamiętam to będzie napisane na feldze.

Dzięki za informację o długości.

 

EDIT: Poszukałem dokładniej i jest ET 34. Coś mi się musiało pomylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej,

Podpowiecie mi czy dystanse będą potrzebne? Jeśli tak to jakie i jakie polecacie?

Styling 442 19r

przód 8" et 36 opona 225/40

Tył 8,5" et 47 opona 255/35

Jak to może leżeć na e90?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.